Polska

10 Najlepszych Atrakcji dla Dzieci w Węgorzewie i okolicy

Foto. DanielMJ / Wikipedia

Węgorzewo to przypuszczalnie jedno z najpopularniejszych miast na terenie Mazur. Znajduje się w województwie warmińsko-mazurskim i jest jednym z tych miejsc, w którym historia jest wciąż niemal namacalna. Dzieje się tak za sprawą wielu zabytków, które przetrwały próbę czasu i dzisiaj stanowią niemałą atrakcję dla dzieci z różnych zakątków Polski i nie tylko.

1. Centrum Nurkowe

Będąc w Węgorzewie warto udać się do pobliskiej Krzewinki. To właśnie tutaj znajduje się wspaniałe Centrum Nurkowe. Trzeba przyznać, że jest to miejsce, w którym można rozwijać nowe pasje i z pewnością doświadczyć czegoś zupełnie nowego. Możliwe są również nurkowania nocne. Jest to jest z najlepszych atrakcji dla dzieci w Węgorzewie.

2. Loty balonem

Kolejną niebywałą atrakcją dla dzieci będą loty balonem. Również w tym wypadku mamy do czynienia z atrakcją, której nie sposób zapomnieć. Podziwianie pięknych okolic z lotu ptaka jest dla każdego ekscytującą przygodą.

3. Szlak wodny

Kanał Węgorzewski liczy sobie przeszło 900 metrów. Ten wspaniały szlak wodny obfituje w szereg atrakcji, na które po prostu warto się skusić.

4. Zamek w Węgorzewie

Zdecydowanie warto, a nawet trzeba wybrać się na zwiedzanie Zamku w Węgorzewie. Jego historia sięga jeszcze XIV wieku, choć historyczne zawirowania doprowadziły do całkowitego zniszczenia, a następnie odbudowy w XVII wieku.

5. Park Etnograficzny

Z całą pewnością można udać się do Parku Etnograficznego. To niepowtarzalna okazja na to, by dowiedzieć się, jak żyli nasi przodkowie, jak wyglądała ich codzienność i z czym musieli się zmagać na co dzień.

6. Bunkry w Mamerkach

Węgorzewo to miasto, któremu Druga Wojna Światowa dała się we znaki. W związku z tym dosyć powszechnym są pozostałości z tego okresu. Niedaleko Węgorzewa, w Mamerkach, można podziwiać tajemnicze bunkry, które z pewnością zachwycą pasjonatów historii.

7. Most Sztynorcki

Turyści uwielbiają wybierać się w pobliże Mostu Sztynorckiego. Faktycznie, jest to miejsce, które może zrobić wrażenie. Most łączy dwa jeziora – Kirsjaty oraz Dargin.

8. Muzeum Tradycji Kolejowej

Koniecznie trzeba wybrać się do Muzeum Tradycji Kolejowej. To miejsce, w którym zgromadzono pokaźny zbiór eksponatów związanych z koleją.

9. Muzeum Kultury Ludowej

Również w Węgorzewie znajduje się fantastyczne Muzeum Kultury Ludowej.Od kilkudziesięciu lat gromadzone eksponaty robią wrażenie i pozwalają zagłębić się nieco w kulturę lokalnej ludności.

10. Trasy rowerowe

Przede wszystkim warto jednak wziąć pod uwagę wspaniałe trasy rowerowe. Ten region Polski nie bez powodu uważany jest za jeden z piękniejszych w całym kraju.