Polska

Top 10 – Sopot atrakcje zimą

molo Sopot

Okazuje się, że Sopot nie jest miastem, do którego wskazane jest udać się wyłącznie latem, w czasie pogody. Znajdziemy tam wiele ciekawych miejsc, które zwiedzać można również zimą. Oto obiekty których nie można ominąć.

1. Dom aktora Klausa Kinskiego jest dość istotnym miejscem dla turystów, zwłaszcza tych, którzy interesują się losem kontrowersyjnych polskich artystów. Jego rodzinny dom podziwiać można przy ulicy Kościuszki 10.

2. Monciak to inaczej ulica Bohaterów Monte Cassino, bardzo chętnie i licznie odwiedzana przez turystów. Ulica ta za dnia i nocą tętni życiem. Znajdują się tam różnego rodzaju puby i restauracje. Goście uczęszczają tam w celu dobrej zabawy. Spacer tą ulicą jest obowiązkowym punktem wycieczki do Sopotu.

3. Kościół św. Jerzego to jeden z najbardziej znanych kościołów na terenie Sopotu. Kościół ten powstał na początku dwudziestego wieku. Po ukończeniu drugiej wojny światowej stał się on kościołem katolickim.

4. Łazienki Południowej są ciekawym przykładem architektury nadmorskiej. Bezsprzecznie wizyta w tym miejscu będzie przyjemnością, chociażby dla wspaniałego widoku na morze i promenady nadmorskiej. Jest to zabytek który warto odwiedzić.

5. Dwór Hiszpański to zabytek pochodzący z siedemnastego wieku. Warto wiedzieć, że jest on najstarszym zabytkiem Sopotu. Ta podmiejska rezydencja posiada bardzo ciekawą elewacje i nietypową konstrukcje, także jest co oglądać.

6. Grand Hotel jest jednym z najciekawszych miejsc w Sopocie. Hotel ma kształt okazałej bryły. Jego historia sięga dwudziestego wieku.
Hotel służy do dziś. Jego interesująca historia i wygląd przyciąga wielu turystów, a sam budynek utrzymywany jest na bardzo wysokim poziomie.

7. Zakład Balneologiczny jest miejscem przypominającym o uzdrowiskowej tradycji Sopotu. Miejsce to powstało na początku dwudziestego wieku. Budynek zaprojektował Paul Puchmulleraw. Wcześniej znajdowały się tam łaźnie. Miejsce urzeka bardzo charakterystycznym wyglądem, posiada okazały dach oraz wieżyczki. To one są najciekawszą ozdobą zakładu.

8. Opera Leśna w Sopocie to miejsce, które kojarzone jest przede wszystkim z Międzynarodowym Festiwalem Piosenki. Ponadto jest jedną z ważniejszych atrakcji na terenie miasta. Aktualnie jest to nawet jedna z ważniejszych polskich scen. Artyści, którzy mogą na niej wystąpić, dostają ogromne wyróżnienie.

9. Krzywy Domek od 2004 roku jest jedną z najważniejszych atrakcji Sopotu. Jest to obiekt bardzo charakterystyczny. Jest chętnie odwiedzany przez turystów właśnie przez nietuzinkową konstrukcje. Jest częścią Centrum Handlowego „Rezydent”.

10. Molo to drewniany obiekt, posiadający długości pięciuset szesnastu metrów. Jest jednym z symboli Trójmiasta, a także najważniejszą atrakcją Sopotu. Oprócz doskonałego miejsca na spacer, znajdziemy tam również zagłówki i statki i nie tylko. Z molo mamy piękny widok na morze oraz Grand Hotel.