10 Najlepszych Atrakcji w Krynicy Morskiej dla Dzieci

Plaża w Krynicy Morskiej

Krynica Morska to niewielkie miasteczko liczące około 1400 mieszkańców, zlokalizowano w województwie pomorskim w powiecie nowodworskim. Leży między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym.

Jest to mała, ale bardzo fajnie zachęcająca do odwiedzin miejscowość turystyczna. Bardzo polecana dla rodzin z dziećmi ze względu na ilość atrakcji i dobre położenie. Oto niektóre z nich, które warto odwiedzić będąc w Krynicy Morskiej.

1. Latarnia Morska

Jedyna latarnia, którą można zobaczyć na całej Mierzei Wiślanej. Niestety pierwotnie wybudowanej latarni z XIX wieku nie możemy już zobaczyć, gdyż została zniszczona podczas II wojny światowej. Można ją jedynie obejrzeć w książkach i na pocztówkach. Nowa latarnia morska została zbudowana z betonowych bloków w 1951 roku. Ciekawostką jest to, że jej wnętrze jej puste a schody prowadzące na szczyt są przymocowane do ścian po zewnętrznej stronie. Na górze latarni możemy podziwiać niezapomniany widok, dlatego dzieci będą zachwycone odwiedzonym miejscem. Okres zwiedzania jest od maja do września, więc w sezonie wysokim. Jeśli jest bezchmurnie mamy szansę zobaczyć Hel. Latarnia morska jest widziana aż z 20 mil morskich a jej wysokość wynosi aż 30 metrów.

2. Szkoła windurfingu „Windsport”

Miejsce, które warto odwiedzić jeśli Ty i Twoja rodzina nie boicie się wyzwań, lubicie adrenalinę oraz sporty wodne. Miejsce te organizuje kursy oraz lekcje windsurfingu. To miejsce dla całej rodziny, gdyż są to zajęcia dla różnych grup wiekowych. Są one prowadzone przez profesjonalistów między innymi przez znanego Damiana Rączkę. Można zapisać się na zajęcia indywidualne oraz grupowe. Sprzęt, którym dysponuje szkoła jest urozmaicony i każdy znajdzie coś dla siebie.

3. Lunapark

Park rozrywki dla całej rodziny, znajduje się w głównym miejscu w Krynicy Morskiej. Można tu poszaleć na różnych atrakcjach w zależności od wieku i preferencji osób korzystających. Można skorzystać np. z kolejki górskiej, karuzeli, dmuchańców, pontonów na wodzie, samochodzików, bungee pajączków, automatów do gry oraz placu zabaw.

4. Minigolf

Świetna opcja spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w którą może być zaangażowana cała rodzina. Dzieci chętnie grają w tę grę, gdyż uczy rywalizacji, skupienia oraz poprawia koncentrację.

5. Molo w Krynicy Morskiej

Zlokalizowane jest w samym centrum miasteczka, na którym można odpocząć, zrelaksować się i podziwiać statki turystyczne i pasażerskie. To doskonałe miejsce dla dzieci fascynujących się żeglarstwem oraz statkami, gdyż mogą je pooglądać i porównać.

6. Rejs statkiem

W centrum miasta obok molo mieści się port z którego można wybrać się statkiem wycieczkowym na wycieczkę do Fromborka lub Malborka. Oprócz tego można się wybrać w rejs po Zalewie Wiślanym i podziwiać piękne widoki. Dzieci lubią tę formę rozrywki, gdyż mogą się poczuć jak kapitanowie statku. Bardzo lubiana forma rozrywki i często wybierana przez turystów.

7. Wycieczka rowerowa

Dzieci uwielbiają wycieczki rowerowe, gdyż mogą wtedy spożytkować swoją energię lub gdy są mniejsze podziwiać widoki z fotelika lub przyczepki rowerowej. Krynica Morska to świetne miejsce na wycieczkę rowerową Szlakiem Jantarowym, który ma aż 52 kilometry, ale jest podzielony na kilka odcinków. Można odwiedzić przemierzając Mierzeję Wiślaną ciekawe miejscowości turystyczne i rybackie takie jak np. Kąty Rybackie, Jantar, Stegna, Sztutowo, Skowronki. Na końcu Mierzei można dotrzeć do najwyższego punktu jakim jest Wielbądzi Garb na wysokości 49m n. p.m. To świetna opcja dla osób aktywnych. Nie musisz mieć swojego roweru, gdyż jest wiele wypożyczalni rowerowych oferujących różne sprzęty dla dorosłych i dzieci ( przyczepki, foteliki). K

8. Park Linowy

każdy znajdzie coś co lubi. Świetna opcja dla dzieci lubiących przeszkody i przygody. Przygotowane jest kilka tras o różnym stopniu trudności i ilości przeszkód. Wszystko jest bezpieczne i dobrze zabezpieczone ale dzieci poczują na pewno nutę adrenaliny i dobrej zabawy. Nad każdym czuwa instruktor. Na terenie parku mieści się również plac zabaw. Dziecko dzięki temu uczy się koncentracji, planowania sytuacji oraz pokonywania różnorodnych przeszkód.

9. AQUATOM

Rejsy szybką motorówką. To atrakcja dla rodzin z nieco starszymi dziećmi, którzy lubią dobrą zabawę, wodę oraz dreszczyk emocji. Można w szybkim czasie zwiedzić Mierzeję Wiślaną i mieć wspomnienia na długie lata. Nikt nie będzie się nudził podczas rejsu. Jest to całkowicie bezpieczne, gdyż za sterami są wykwalifikowani sternicy, którzy bezpiecznie doprowadzą was na miejsce.

10. Plac zabaw BAJKOLANDIA

Dobry pomysł aby dziecko mogło się wyszaleć. Do wyboru jest kilka atrakcji: zjeżdżalnia Allady, Mega Ślizg, Małpi Gaj oraz dmuchany zamek Pinokio. Każde dziecko, które nas odwiedzi będzie zadowolone. Oprócz tego nową atrakcją jest dom do góry nogami, który zachwyci nie tylko dzieci, ale również rodziców. Oprócz tego można poskakać na trampolinach lub pobawić się w wodnych kulach, które zachwycą każde dziecko.

3.9/5 - (liczba ocen: 27)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.