Polska

11 Najlepszych Atrakcji w Krynicy Morskiej dla Dzieci

Plaża w Krynicy Morskiej

Krynica Morska to niewielkie miasteczko liczące około 1400 mieszkańców, zlokalizowana w województwie pomorskim w powiecie nowodworskim. Leży między Zatoką Gdańską a Zalewem Wiślanym.

Jest to mała, ale zachęcająca do odwiedzin miejscowość turystyczna. Bardzo polecana dla rodzin z dziećmi ze względu na ilość atrakcji i dobre położenie. Aby być jednak rodzicem dobrze przygotowanym, warto zapoznać się z listą tych najpopularniejszych i najciekawszych. Oto niektóre z nich, które warto odwiedzić będąc w Krynicy Morskiej.

1. Latarnia Morska

Jedyna latarnia, którą można zobaczyć na całej Mierzei Wiślanej. Niestety pierwotnie wybudowanej latarni z XIX wieku nie możemy już zobaczyć, gdyż została zniszczona podczas II wojny światowej. Mierzy 26 metrów latarnia. Szerokość jej podstawy wynosi zaś około sześć metrów, a więc jest to dość spory obiekt. Można ją jedynie obejrzeć w książkach i na pocztówkach. Nowa latarnia morska została zbudowana z betonowych bloków w 1951 roku. Ciekawostką jest to, że jej wnętrze jej puste a schody prowadzące na szczyt są przymocowane do ścian po zewnętrznej stronie. Na górze latarni możemy podziwiać niezapomniany widok, dlatego dzieci będą zachwycone odwiedzonym miejscem. Okres zwiedzania jest trwa maja do września, więc w sezonie wysokim. Jeśli jest bezchmurnie mamy szansę zobaczyć Hel. Latarnia morska jest widziana aż z 20 mil morskich, a jej wysokość wynosi aż 30 metrów. Latarnia Morska znajduje się w takim miejscu, że można dotrzeć do niej bez większych trudności. Z powodzeniem można zrobić to po prostu spacerując.

2. Szkoła windurfingu „Windsport”

Wśród dzieci nie brakuje miłośników sportów wodnych. Trzeba jednak przyznać, że nie są one w Polsce aż tak popularne jak chociażby zagranicą. Mimo to, pociecha śmiało może podjąć naukę sportów takich jak chociażby windsurfing. Miejsce, które warto odwiedzić, jeśli Ty i Twoja rodzina nie boicie się wyzwań, lubicie adrenalinę oraz sporty wodne. Miejsce te organizuje kursy oraz lekcje windsurfingu. To miejsce dla całej rodziny, gdyż są to zajęcia dla różnych grup wiekowych. Są one prowadzone przez profesjonalistów między innymi przez znanego Damiana Rączkę. Można zapisać się na zajęcia indywidualne oraz grupowe. Sprzęt, którym dysponuje szkoła jest urozmaicony i każdy znajdzie coś dla siebie.

Jeśli nasze dziecko jest początkujące, wcale nie musi się ono martwić. Szkoła jest bowiem w pełni przygotowana na spotkanie z początkującymi fanami windsurfingu. Co ważne, zajęcia organizuje się w tym miejscu nie tylko w formie indywidualnej, ale i w formie grupowej. Nie trzeba mieć rzecz jasna swojego własnego sprzętu, bo w szkole tej można będzie go wypożyczyć. To znakomita informacja dla wszystkich tych, którzy chcą zaoszczędzić. Jest to dobre rozwiązanie, ponieważ nie zawsze wiadomo, jak długo będzie trwał zapał dziecka. Niestety, w przypadku pociech, zapał do jakiejś aktywności często jest słomiany. W żadnym razie nie oznacza to jednak tego, że nie można poświęcić się nauce windsurfingu i dobrze się przy tym bawić.

3. Lunapark

Park rozrywki dla całej rodziny znajduje się w głównym miejscu w Krynicy Morskiej. Można tu poszaleć na różnych atrakcjach w zależności od wieku i preferencji osób korzystających. Można skorzystać np. z kolejki górskiej, karuzeli, dmuchańców, pontonów na wodzie, samochodzików, bungee pajączków, automatów do gry oraz placu zabaw. Lunapark w Krynicy Morskiej to bardzo ciekawa atrakcja, z której może tak naprawdę skorzystać cała rodzina. Miejsce to jest czynne sezonowo, a więc w najbardziej sprzyjających pod względem warunków pogodowych miesiącach. Nie brakuje tu wówczas turystów, dlatego jeśli chcemy, aby nasze dziecko skorzystało z licznych rozrywek, odwiedźmy to miejsce przed południem. Najwięcej osób odwiedza bowiem to miejsce w godzinach popołudniowych, a także porą wieczorową.

Pociecha może tu liczyć między innymi na karuzelę, która wciąż stanowi jedną z najbardziej uwielbianych przez dzieci atrakcji. Nic nie stoi też na przeszkodzie temu, aby dziecko skorzystało z salonu gier. Można tutaj zagrać między innymi w popularną grę o nazwie air hockey. Chłopcom mogą zaś przypaść do gustu samochodziki, którymi można się przejechać. Ceny biletów, na podstawie których możnan skorzystać z poszczególnych rozrywek jest zróżnicowana. Z tego właśnie względu, większości osób z dużym prawdopodobieństwem uda się znaleźć coś idealnego dla swoich dzieci. Adres: Ulica Gdańska 140

4. Minigolf

Świetna opcja spędzenia czasu na świeżym powietrzu, w którą może być zaangażowana cała rodzina. Dzieci chętnie grają w tę grę, gdyż uczy rywalizacji, skupienia oraz poprawia koncentrację.

5. Molo w Krynicy Morskiej

Zlokalizowane jest w samym centrum miasteczka, na którym można odpocząć, zrelaksować się i podziwiać statki turystyczne i pasażerskie. To doskonałe miejsce dla dzieci fascynujących się żeglarstwem oraz statkami, gdyż mogą je pooglądać i porównać.

6. Rejs statkiem

Zdecydowana większość dzieci, przynajmniej raz w swoim życiu marzyła o rejsie prawdziwym wycieczkowym statkiem. Na szczęście, jeśli będziemy przebywać nad morzem, w tym właśnie w Krynicy Morskiej, będziemy mieli okazję takie marzenie swojej pociechy spełnić. Dlatego też, dobrym pomysłem będzie przejście się z dzieckiem do Portu Krynica Morska, do którego to właśnie przybija mnóstwo statków organizujących wycieczki dla turystów. Poszczególne statki mogą różnić się od siebie wyglądem, a także trasami, które proponują turystom. Warto zdawać sobie sprawę z faktu, że różne mogą być też ich cenniki. Zdecydowana większość statków proponuje jednak osobom zainteresowanym rejs w stronę zachodzącego słońca. To dobra okazja, ponieważ mieniące się w promieniach słońca fale prezentują się niezwykle atrakcyjnie. Ponadto, na statku można zamówić dla dziecka jakieś napoje czy drobny posiłek. Warto wspomnieć też o możliwości zrobienia zdjęcia pamiątkowego z kapitanem okrętu. Zdecydowana większość dzieci ucieszy się z takiej atrakcji. Adres: Ulica Portowa

7. Wycieczka rowerowa

Dzieci uwielbiają wycieczki rowerowe, gdyż mogą wtedy spożytkować swoją energię lub gdy są mniejsze podziwiać widoki z fotelika lub przyczepki rowerowej. Krynica Morska to świetne miejsce na wycieczkę rowerową Szlakiem Jantarowym, który ma aż 52 kilometry, ale jest podzielony na kilka odcinków. Można odwiedzić przemierzając Mierzeję Wiślaną ciekawe miejscowości turystyczne i rybackie takie jak np. Kąty Rybackie, Jantar, Stegna, Sztutowo, Skowronki. Na końcu Mierzei można dotrzeć do najwyższego punktu jakim jest Wielbądzi Garb na wysokości 49m n. p.m. To świetna opcja dla osób aktywnych. Nie musisz mieć swojego roweru, gdyż jest wiele wypożyczalni rowerowych oferujących różne sprzęty dla dorosłych i dzieci ( przyczepki, foteliki).

8. Park Linowy

Park linowy mieści się w Krynicy Morskiej i nosi nazwę Mierzeja. Jest to miejsce, które spodoba się przede wszystkim aktywnym najmłodszym. Nie brakuje tu mnóstwa ciekawych tras, które na dodatek posiadają różny stopień trudności. Z tego to właśnie powodu, każde dziecko znajdzie tu coś idealnego dla siebie i dostosowanego do swoich aktualnych możliwości i potrzeb. To, jaką trasę dziecko wybierze zależeć będzie jednak nie tylko od jego wieku, ale też rzecz jasna posiadanych umiejętności. Na tym nadal nie koniec. Jeśli nasza pociecha nigdy wcześniej nie była w parku linowym bądź ma za sobą niewiele wizyt w takim właśnie miejscu, najlepiej zachęcić ją do skorzystania z jakiejś łatwej trasy. Poszczególne trasy noszą następujące nazwy: Mała, Niska, Średnia, Średnia II, a także Wysoka. Różnią się one między sobą przede wszystkim długością. Zrozumiałe jest więc to, że cena za skorzystanie z poszczególnych tras może być różna. Im bardziej wymagająca i skomplikowana trasa, tym wyższa będzie cena za atrakcję. Nie trzeba się jednak martwić, bo bilety wstępu są mimo wszystko dość niskie. Park linowy to nie tylko miejsce, w którym można zażyć aktywnej rozrywki, ale także nieco się wyciszyć. Miejsce to jest bowiem przepełnione zielenią. Nie brakuje tu uroczych wysokich drzew, a kontakt dziecka z przyrodą oznacza dla niego tylko i wyłącznie same plusy.

9. AQUATOM

Rejsy szybką motorówką. To atrakcja dla rodzin z nieco starszymi dziećmi, którzy lubią dobrą zabawę, wodę oraz dreszczyk emocji. Można w szybkim czasie zwiedzić Mierzeję Wiślaną i mieć wspomnienia na długie lata. Nikt nie będzie się nudził podczas rejsu. Jest to całkowicie bezpieczne, gdyż za sterami są wykwalifikowani sternicy, którzy bezpiecznie doprowadzą was na miejsce.

10. Plac zabaw BAJKOLANDIA

Dobry pomysł aby dziecko mogło się wyszaleć. Do wyboru jest kilka atrakcji: zjeżdżalnia Allady, Mega Ślizg, Małpi Gaj oraz dmuchany zamek Pinokio. Każde dziecko, które nas odwiedzi będzie zadowolone. Oprócz tego nową atrakcją jest dom do góry nogami, który zachwyci nie tylko dzieci, ale również rodziców. Oprócz tego można poskakać na trampolinach lub pobawić się w wodnych kulach, które zachwycą każde dziecko.

11. Aquapark

W Krynicy Morskiej znajduje się także aquapark. Miejsce to stoi otworem dla małych i dużych gości od poniedziałku do niedzieli. Co ciekawe, dzieci do czwartego roku życia będą mogły korzystać z udogodnień tego parku zupełnie za darmo. Jeśli jednak nasze pociechy są starsze, za wejście do obiektu trzeba będzie zapłacić.

Nie będą to jednak jakieś bardzo wysokie koszty. Bilety dla dzieci, nawet nastoletnich nadal pozostaną tańsze niż te dla osób dorosłych. W aquaparku dziecko będzie czuło się dosłownie tak jak ryba w wodzie. W miejscu tym nie brak jest bowiem toru do pływania, a także spiralne zjeżdżalnie czy emitująca specjalne fale kula. Warto byłoby też zaznaczyć, że jedna ze zjeżdżalni jest zjeżdżalnią rodzinną.

Wyposażona została w interaktywną grę, która może spodobać się nie tylko dzieciom, ale i osobom dorosłym. Trzeba jednak liczyć się z tym, że atrakcje mogą spodobać się pociesze tak bardzo, że nie będzie chciała tak szybko opuścić tego miejsca. Jeśli jednak upłynie 90 minut, trzeba będzie wykupić kolejną wejściówkę. Bardzo prawdopodobne jest jednak to, że 180 minut zabawy w wodzie w zupełności wystarczy dziecku.

Dzięki odwiedzinom w aqua parku, pociecha raczej nie będzie żądna innych rozrywek przez cały dzień. Wybierając się z dziećmi do aqua parku trzeba jednak pamiętać o zapoznaniu się z regulaminem takiego miejsca. Najważniejsze z zasad należy też wyjaśnić dzieciakom. Dzięki temu będą one o wiele bardziej bezpieczne. W żadnym razie nie należy jednak spuszczać pociech z oka, zwłaszcza jeśli mają dopiero kilka lat. Wszelkie zabawy w wodzie mogą bowiem okazać się potencjalnie groźne, zwłaszcza jeśli dziecko nie będzie otoczone odpowiednią i adekwatną do ich wieku i posiadanych umiejętności opieką. Adres: Ulica Przyjaźni 30