Podróże

Wakacyjny wyjazd? Sprawdź, jak korzystać z telefonu za granicą

Niezależnie od tego, czy po raz pierwszy szykujesz się na zagraniczne wakacje, czy regularnie podróżujesz do innych krajów, musisz pamiętać o roamingu. Jest to usługa, dzięki której zadzwonisz, wyślesz SMS-a oraz skorzystasz z internetu z dowolnego miejsca na ziemi. Jednak jak działa roaming? Ile kosztuje i od czego zależy wysokość opłat? Odpowiedzi na te i inne pytania odnajdziesz w niniejszym artykule.

Jak działa roaming?

Roaming jest nieodłączną częścią zagranicznych podróży. To usługa, która pozwala zadzwonić, wysłać SMS-a czy skorzystać z danych komórkowych w dowolnym miejscu na świecie. Jednak jak działa? Po włączeniu usługi na telefonie, posiadane urządzenie mobilne łączy się z zasięgiem lokalnego operatora w kraju, w którym aktualnie się przebywa.

Same opłaty związane z roamingiem uzależnione są m.in. od tego, gdzie się właśnie znajdujesz oraz od posiadanej oferty komórkowej. Chcesz szybko sprawdzić, ile zapłacisz za SMS-a przesłanego Hiszpanii do Stanów Zjednoczonych? A może planujesz podróż do Japonii i chcesz pozostać w stałym kontakcie z rodziną w Polsce? Przykładowo, opłaty związane z roamingiem w Orange sprawdzisz z pomocą intuicyjnej mapy. Przekonaj się sam: https://www.orange.pl/view/roaming

Orange roaming – ile kosztuje?

Na koszt połączeń, transmisji danych, SMS-ów i MMS-ów w Orange wpływa wiele czynników, a najważniejszy jest kierunek wyjazdu i strefa, w której planujesz się znajdować. Wyróżnić można m.in.:

  • strefę pierwszą – w jej skład wchodzi Unia Europejska, terytoria zależne oraz kraje Europejskiego Obszaru Gospodarczego;
  • strefę drugą – znajdują się w niej pozostałe kraje Europy, jak np. Wielka Brytania i Turcja;
  • strefę trzecią – do której przynależy USA i Kanada.

Jeżeli chcesz mieć pewność, że opłaty związane z połączeniami, wysyłaniem wiadomości i transferem danych nie wpłyną na Twoje domowe finanse, musisz zapoznać się z cennikiem usług Orange. Przykładowo, na terenie Unii Europejskiej koszty związane z dzwonieniem i przesyłaniem SMS-ów wynoszą tyle, ile w Polsce – są nielimitowane. Natomiast w pozostałych miejscach na świecie stawka za minutę rozmowy będzie się różniła w zależności od Twojego położenia.

Nie inaczej jest z internetem Orange za granicą. Osoby, które zdecydowały się na podróż po Europie, mają określoną liczbę gigabajtów do wykorzystania w ramach roamingu. Aby poznać ich liczbę, wystarczy dokładnie prześledzić informacje o danych komórkowych w ofercie abonamentu Orange. Możesz też wysłać bezpłatny SMS o treści ILE pod numer 8095 lub zadzwonić pod +48 501550000.

Oferta Orange – internet za granicą

Telefon nie tylko służy do dzwonienia czy wysyłania wiadomości SMS, ale także przeglądania sieci. Aby rachunek za zużycie GB internetu mobilnego nie był zbyt wysoki, przed udaniem się w podróż możesz wykupić pakiety roamingowe Orange:

  • GO 150 – ze 150 GB oraz minutą połączenia, SMS-ami oraz MMS-ami za 1,50 zł, ważny przez 10 dni;
  • GO 500 – z 500 GB oraz minutą połączenia, SMS-ami oraz MMS-ami za 1,50 zł, ważny przez 30 dni;
  • Go 1 GB – z 1 GB oraz minutą połączenia, SMS-ami oraz MMS-ami za 1,50 zł, ważny przez 30 dni.

Pakiet roamingowy Orange aktywujesz na różne sposoby, m.in. poprzez aplikację Mój Orange lub portal klienta. Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o internecie mobilnym Orange za granicą, sprawdź: https://www.orange.pl/poradnik/twoj-internet/internet-mobilny-za-granica-jak-dziala/

Chcesz pozostawać z rodziną i znajomymi w kontakcie niezależnie od tego, w którym miejscu na świecie się aktualnie znajdujesz? W takim razie zadbaj o transmisję danych i roaming z Orange. Wykup odpowiedni pakiet roamingowy, sprawdź cennik usług i przygotuj swój telefon na podróż.

Artykuł sponsorowany