Podróże

Duża walizka na kółkach – czym kierować się przy zakupie?

walizka na kółkach

Zakup walizki na kółkach nie powinien być pochopną decyzją podjętą pod wpływem chwili. Walizka ma służyć nam przez dobre kilka lat, więc należy wziąć pod uwagę więcej szczegółów niż tylko kolor i cena. Zatem jakie kryteria są najbardziej istotne czy chcemy dokonać zakupu walizki na kółkach?

Czy jesteś pewien, że to odpowiedni rozmiar?

Wiele osób, które nie podróżują bardzo często ma tendecję do kupowania walizki, która jest za duża. Wydaje nam się, że ilość rzeczy potrzebna na tygodniowy wyjazd na letnie wakacje jest naprawdę ogromna. Tymczasem warto zastanowić się, czy na pewno potrzebujemy tak dużego bagażu. Jeśli podróżujemy głównie latem, wybieramy wyjazdy zorganizowane, śpimy w hotelu a nie pensjonacie i pozostajemy w jednym miejscu przez cały wyjazd, to warto rozważyć kupno mniejszej walizki, np. kabinowej, która przez wiele linii lotniczych jest uznawana jako bezpłatny bagaż podręczny. Jeśli jednak mamy pewność, że niezbędny jest nam duży bagaż na kilkumiesięczny wyjazd w trudnych warunkach, to śmiało możemy przejść do następnego kryterium.

Kółka

Duża walizka na kółkach jest sporym ułatwieniem podczas podróży. Z łatwością pozwoli nam przemierzać duże odległości. Należy przywiązać szczególną uwagę to wykonania kółek. Polecane są nowsze modele z czterema kółkami, która obracają się o 360 stopni. Znacznie usprawnia to przemieszczanie się. Takiej walizki nie musimy już ciągnąć, wystarczy jedynie popychać. Należy wystrzegać się walizek z plastikowymi kółkami, ponieważ są najmniej odporne na uszkodzenia. Zdecydowanie lepszym wyborem będą kółka kauczukowe.

Materiał

Materiał użyty do wykonania naszego bagażu jest także istotną kwestią. Przede wszystkim, powinniśmy upewnić się, że nasz bagaż jest wodoodporny. Następnie to od naszych preferencji będzie zależeć czy wybierzemy walizkę miękką czy twardą. Te pierwsze naturalnie będą mniej odporne na uszkodzenia, jednak są bardziej elastyczne, lżejsze i pozwalają spakować więcej rzeczy. Twarde walizki dadzą nam pewność co do bezpieczeństwa przewozu, jednak do ich wad możemy zaliczyć wyższą cenę.

Naszym wyborem jest walizka na kółkach duża, pytanie, z jakiego materiału powinna być wykonana? Szczególnie polecane są trwałe i solidne tworzywa, takie jak policarbon – daje gwarancje wytrzymałości, idealnie sprawdzi się podczas przewożenia rzeczy, które mogą ulec łatwemu zniszczeniu, połamaniu, pokruszeniu itp. Kolejnym tworzywem godnym polecenia jest ABS, odporny na zarysowania oraz uszkodzenia, posiada bardzo dobre właściwości izolacyjne. Walizka wykonana z ABS-u sprawdzi się idealne w każdym warunkach. Jeżeli w bagażu mamy zamiar przewozić rzeczy, które są podatne na zgniecenia np. ubrania, warto sięgnąć po materiałową walizkę. Taki bagaż ma wielki atut – można w nim zapakować więcej rzeczy, jest bardzo elastyczny.

Walizki w rozmiarze XL

Walizka na kółkach duża jest absolutną koniecznością, podczas planowania długiej podróży. Doskonale sprawdzi się również na familijne wycieczki, dzięki jej wielkości możemy swobodnie zapakować do jednej walizki całą rodzinę, bez brania kilku bagaży. Bagaż w dużym rozmiarze będzie dobrym wyborem również dla osób, które często się przeprowadzają oraz dla studentów, wpadających na weekendy do rodziców. Duże walizki powinny znaleźć się w szafie każdego z nas.

Jaką walizkę kupić?

Walizka na kółkach

O czym należy pamiętać przy wyborze walizki w rozmiarze XL? Taki bagaż jest bardzo pojemny, więc bardzo ciężki. Sama, pusta walizka dużo waży gdyż musi być solidna oraz wytrzymała. Wybierając taki bagaż należy mieć na uwadze, że najlepiej sprawdzi się tutaj walizka na kółkach duża. Do wyboru mamy 2 lub 4 kółka, polecane są w szczególności 4, gdyż dają komfort prowadzenia walizki oraz cały jej ciężar rozkłada się na 4 kołach, dzięki czemu bagaż jest stabilny. Ważne jest, aby walizka posiadała kółka obrotowe, które umożliwiają swobodne manewrowanie bagażu.

Zabezpieczenia

Kupując dużą walizkę, pamiętajmy o zabezpieczeniach. Warto, aby bagaż posiadał zamek szyfrowy, zabezpieczający nasze rzeczy przed kradzieżą, jak również włożeniem przez osoby trzecie niebezpiecznego przedmiotu do walizki! Pamiętajmy, że pomimo tego, iż walizka posiada szyfr, nie należy jej zostawiać na lotniskach lub dworach bez opieki, jest to absolutnie zabronione ze względów bezpieczeństwa!