Podróże

Wakacyjne gadżety, w które powinieneś się zaopatrzyć planując wakacje

gadżety wakacyjne

Wakacje to okres, na który czekamy zazwyczaj wiele miesięcy. W większości przypadków są one starannie zaplanowane. Wybieramy kierunek podróży, hotel, ustalamy plan zwiedzania okolicznych atrakcji. Dowiadujemy się o ewentualne usługi dodatkowe jak wypożyczenie samochodu itd. Mając już za sobą powyższe kwestie nie pozostaje nam nic innego jak myśleć o pakowaniu. Niektórzy są pod tym względem bardzo skrupulatni i rozpoczynają kompletowanie bagażu na minimum tydzień przed wyjazdem. W poniższym tekście chcemy zwrócić uwagę na istotę gadżetów, które warto zabrać ze sobą na wakacje. Co istotne będą to rzeczy, które potrafią podnieść komfort naszego pobytu, a więc z całą pewnością warto rozważyć ich zakup o ile jeszcze ich nie posiadamy. A zatem na jakie wakacyjne gadżety należy znaleźć miejsce w swoim bagażu? Zaczynajmy.

Jeśli wakacje to przede wszystkim zdjęcia

Utrwalanie chwil z wakacji chyba nigdy nie było takie proste jak obecnie. Praktycznie każdy z nas ma w kieszeni smartfon, który potrafi robić zdjęcia coraz lepszej jakości i pozwala przechowywać ich setki, a nawet tysiące w pamięci urządzenia. Pomimo że coraz częściej za aparat służy nam właśnie smartfon nie oznacza to, że sam telefon poradzi sobie w każdej sytuacji. Dlatego, zanim udamy się w wymarzoną podróż warto nieco go doposażyć w drobne gadżety lub jak kto woli usprawnienia. Poznajmy 3 z nich.

1. Selfie stick, czyli nic innego jak wysuwany kijek, który pozwala robić zdjęcia z większego oddalenia, dzięki czemu możemy objąć w kadrze o wiele więcej, niż kiedy trzymamy go w dłoni. Dla rodzinnych zdjęć jak znalazł.

Do jego plusów należy zaliczyć niewielki rozmiar, jak również cenę. W przedziale 50-100 zł bez problemu znajdziemy całkiem przyzwoite modele.

2. Statyw typu Joby. Drugim z gadżetów, który przyda się na wakacjach może być elastyczny statyw zbudowany z minigłowic, dzięki czemu możemy go wyginać w celu uzyskania odpowiedniej pozycji. Jego zaletą oprócz elastyczności jest silny uchwyt, który bez problemu utrzyma zarówno smartfona, jak i klasyczny aparat. Nie ma więc powodu do obaw, że któryś z nich wypadnie nam i ulegnie uszkodzeniu. Cena ok. 100 zł.

3. Futerał ochronny lub chociażby szybka ochronna dla smartfona to ostatnia opcja, która pozwoli zabezpieczyć telefon na wypadek upadku. Nasze telefony są nie tylko coraz droższe, ale stanowią pewne dopełnienie stylu i sposobu ubierania. Dobry futerał skutecznie ochroni telefon przed zadrapaniami, pęknięciami itd. Cena ok. 100 zł.

Za nami pierwsze trzy gadżety stworzone z myślą o telefonach. Jak podkreśla ekspert hapipożyczki, firmy która oferuje m.in. pożyczki ratalne, zakup gadżetów może wydawać się dla wielu osób zbędnym wydatkiem.

Do tego typu zakupów należy podchodzić jednak z nieco innym nastawieniem. Owszem, zakup kilku gadżetów kosztuje, ale po pierwsze może je sfinansować pożyczka pozabankowa, po drugie jest to zakup na minimum 2-3 lata, a więc ich koszt rozłoży się na dłuższy czas. Po trzecie należy rozważyć ewentualne koszty naprawy niezabezpieczonego telefonu. Przejdźmy zatem do omówienia pozostałych trzech gadżetów.

Słuchawki bezprzewodowe

Słuchawki są nieocenione w wielu sytuacjach. Zarówno podczas samej podróży samolotem, pociągiem czy autem, jak również już na miejscu wakacyjnego pobytu. Dla wielu rodzin pobyt na małej przestrzeni przez 2-3 tygodnie bywa sporym zaskoczeniem. W pewnym momencie każdy może zapragnąć chwili w samotności.
Mając słuchawki możemy niejako odciąć się i zatopić w książce nie odczuwając szumów otoczenia. Przydadzą się również na plaży, gdy zamiast gwaru wokoło możemy słuchać swojej ulubionej muzyki. Dlaczego bezprzewodowe? Przede wszystkim ze względu na wygodę. Plączące się kable bywają kłopotliwe. Cena przyzwoitych słuchawek to 150-300 zł. Miejmy jednak na uwadze, że jest to zakup na lata. Jeśli jednak cała rodzina zapragnie posiadać słuchawki, ze względu na koszty polecamy wersje z kablem.

Powerbank, czyli bez prądu ani rusz

Smartfony, słuchawki bezprzewodowe oprócz wielu zalet mają jedną wadę. Potrzebują ładowania a co za tym idzie dostępu do prądu. O ile w domu nie mamy z tym problemu, o tyle podczas wakacji większość czasu spędzamy na powietrzu. Stąd też niezastąpione będą tzw. powerbanki, czyli przenośne akumulatory, za których sprawą możemy podładować nasze urządzenia siedząc np. na plaży. Wybierając powerbank należy kierować się nie tylko jego ceną, ale przede wszystkim pojemnością. Najtańsze gadżety tego typu dostaniemy już za 15-20 zł, ale ich pojemność 2000 [mAh] posłuży raczej na krótkie podładowanie telefonu, a nie pełne naładowanie 2-3 urządzeń. Dlatego o wiele lepszym wyborem będzie powerbank o pojemności 20000 [mAh], który dostaniemy za ok. 250-300 zł.

Adapter do sieci elektrycznej

Kto wie, czy to małe urządzenie nie jest najważniejszym z wymienionych tu gadżetów. Kto miał okazję być zagranicą być może spotkał się z tym, iż gniazdka sieciowe wyglądają tam nieco inaczej niż te w Polsce. Wszystko przez różne standardy, jakie obowiązują w innych częściach świata. Posiadając taki adapter możemy bez problemu wybrać potrzebne końcówki, które będą pasować do lokalnych gniazdek. Dzięki temu unikniemy wielu problemów na miejscu, chociażby konieczności wypożyczenia lub kupna takiego adaptera na miejscu. Koszt to ok. 150 zł.

Zmierzając do końca naszego poradnika. Jak podkreśla ekspert hapipożyczki, jeśli kogoś przerażają łączne koszty zakupu wymienionych powyżej gadżetów powinien rozważyć zaciągnięcie chwilówki na raty. Stosunkowo niewielka kwota 800-1000 zł potrzebna na zakup części lub całości gadżetów nie będzie dużym obciążeniem dla domowego budżetu. A poza tym, jak wspomnieliśmy wcześniej zakupione rzeczy posłużą nam znacznie dłużej niż przez jeden wakacyjny sezon.

Artykuł powstał przy współpracy firmy pożyczkowej hapipozyczki