Podróże

Pożyczka na wakacje – skąd wziąć pieniądze na wymarzony wyjazd?

wakacje

Lato to najbardziej popularny czas urlopów, które niekiedy mogą być jedynym, bądź jednym z niewielu, momentów odpoczynku od pracy. Często są one planowane z dużym wyprzedzeniem, jednak wszyscy możemy się zgodzić z tym, że te najbardziej zapamiętane, to spontaniczne wyjazdy w gronie rodziny, najlepszych znajomych czy nawet w pojedynkę. Do niedawna urlopy zagraniczne były tymi najbardziej pożądanymi, jednak czas pandemii (a tym samym niechęć do wyjazdów zagranicznych) uświadomiły nam, że w Polsce można spędzić równie piękne i emocjonujące wakacje. Jak można się niestety spodziewać, taka atrakcja i oderwanie od codzienności to niemały wydatek. Oczywiście w przypadku zaplanowanego z rocznym wyprzedzeniem wypoczynku, odłożenie określonej sumy jest możliwe. Co jednak, gdy chcemy przeżyć spontaniczną przygodę, a przeszkadza nam w tym brak wystarczającej sumy? Na szczęście jest wiele rozwiązań, chociażby wakacje na raty albo wakacje na kredyt czy też kredyt na wakacje.

Ile pieniędzy potrzebuję na wakacje?

Zanim wyruszymy jednak w podróż życia, warto jest chociażby wstępnie zaplanować wydatki. Co należałoby w nich uwzględnić? To już zależy od was, na co dokładnie macie ochotę. Coś, na co na pewno warto jest zwrócić uwagę to miejsce, do którego się wybieramy, a co za tym idzie – koszty wszystkich możliwych środków transportu, jakimi się będziemy poruszać. Oprócz tego warto jest znaleźć odpowiednie miejsce zakwaterowania. Tu jako przykład posłużyć mogą ceny lotów od Rzymu, które zaczynają się od 700 zł za dorosłą osobę w jedną stronę, natomiast zwykłe wakacje all inclusive w Turcji za 6 dni w sezonie to koszt zaczynający się od ok 3 000  zł za jedną osobę (ceny z czerwca 2022).

Kolejna sprawa to wyżywienie, jeżeli opcja z biura podróży nie przypadnie Wam specjalnie do gustu. Warto jest się zorientować czy i jak zamierzacie zadbać o tę kwestię. Dobrym zwyczajem w momencie odwiedzania nowego miejsca, jest na pewno skosztowanie lokalnych kulinarnych specjałów. Czasami wiąże się to z wyższą ceną, jednak jest to zazwyczaj niepowtarzalna okazja, której nie można zaprzepaścić.

Oczywiście górny limit nie istnieje – można postawić na wakacje w kraju, gdzie zarówno transport, jak i zakwaterowanie nie będą szczególnie kosztowne, jak i na drogie wakacje za granicą.

Czym jest kredyt na wakacje?

Kredyt na wakacje, to nic innego jak zwykły kredyt gotówkowy. Oznacza to przede wszystkim, że jest to szybki sposób na pozyskanie gotówki, którą możecie wydać na dowolny cel, na przykład na wakacje marzeń. Jedynym co może Was ograniczać, jest jedynie Wasza zdolność kredytowa. Dzięki takiemu rozwiązaniu jesteście w stanie uzyskać takie wsparcie finansowe, aby na czas zaplanować wypoczynek lub pojechać na ten bardziej spontaniczny wyjazd, nie zamartwiając się o kwestie finansowe.

Jakie są inne formy sfinansowania wakacji?

Oczywiście kredyt gotówkowy, czyli inaczej „kredyt na wakacje”, nie jest jedynym rozwiązaniem pozyskania pieniędzy na wymarzony wyjazd. Istnieją również takie możliwości jak pożyczka gotówkowa, karty kredytowe, kredyt w rachunku osobisty oraz  wakacje na raty z biurem podróży. Każda z tych form została stworzona z myślą o tym, by jak najlepiej i najszybciej umożliwić wakacyjne wyjazdy, lub spełnianie innych, równie ważnych marzeń.

Pożyczka gotówkowa na wakacje

Pożyczka gotówkowa to kolejna możliwość zdobycia pieniędzy, mających umożliwić nam wakacyjne podróże.

Jednym ze źródeł takiej pożyczki może być oferta Raiffeisen Digital Banku (marka Raiffeisen Centrobank AG). Przy użyciu aplikacji mobilnej, dostępnej zarówno na telefony z systemem iOS, jak i Android, można zawnioskować o pożyczkę do 150 tysięcy złotych i rozłożyć ją na maksymalnie 120 miesięcznych rat. Decyzja kredytowa nawet w 15 minut od rozpoczęcia wniosku, stała rata, RRSO 11,99%. Udzielenie pożyczki uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego Klienta.

Więcej informacji o ofercie Raiffeisen Digital Banku (marka Raiffeisen Centrobank AG) dostępnych jest pod adresem: https://www.raiffeisendigital.com/pl/pl/index.html

Karta kredytowa

Karta kredytowa to kolejne rozwiązanie, które ma na celu umożliwić wydatki podczas wakacji. Jest to po prostu karta płatnicza, która ma dostęp do zasobów banku. Dzięki takiemu rozwiązaniu, możesz śmiało płacić za wszelakie atrakcje nie stresując się, że nagle zabraknie Wam środków na koncie. Karta zaciągając środki „stwarza” rachunek kredytowy, który możecie spłacić po wakacjach lub w umówionym wcześniej z konsultantem terminie. Oczywiście, aby uzyskać taki „bonus” trzeba mieć jakiekolwiek stałe przychody; czyli umowa o pracę, na zlecenie czy nawet stale przychodząca emerytura. Wysokość pożyczki (czyli limitu na karcie kredytowej) ustala pożyczkodawca a limit jest wypadkową twoich comiesięcznych dochodów oraz historii kredytowej.

Kredyt w rachunku osobistym

Kredyt w rachunku osobistym to nic innego jak zaciąganie długu na własnym rachunku, z którego normalnie korzystamy. W zależności od poziomu limitu ustalonego w umowie takie rozwiązanie powiększa stan konta. Jeśli zatem macie na swoim rachunku 4 000 zł, a przy tym dysponuje również kredytem w rachunku bieżącym w kwocie 6 000 zł, to zasadniczo może wypłacić z konta 10 000 zł.

Takie rozwiązanie może przydać się jako „opcja zapasowa” podczas błogich wakacji w innym mieście i na pewno umożliwi Wam wykorzystanie tego czasu w 100%. Spłata takiego zobowiązania jest bardzo prosta, ponieważ wystarczy jedynie zasilić swoje konto odpowiednią sumą, a pożyczona suma i odsetki spłacają się same.

Wakacje z biura podróży na raty

Inną opcją, którą warto rozważyć jest rozłożenie kosztów wakacji z biura podróży na raty, które będziecie mogli spłacić w dogodnym dla Was i wyznaczonym przez konsultanta terminie. Wakacje planowane przez biura podróży to na pewno dobrze zorganizowany czas dla tych, którzy szczególnie zasługują na odpoczynek. Dzięki takiemu rozwiązaniu możecie w spokoju oddać się przyjemnościom, które zostaną dla Was przygotowane i nie martwić się zbędnym układaniem planów, szukaniem atrakcji czy nawet transportem. Przykładowy koszt takiego wypoczynku to ok 3 500 zł za osobę, za tygodniowy pobyt na greckiej wyspie Krecie (ceny z czerwca 2022).

Oczywiście jesteśmy w stanie przewidzieć, że biorąc na wakacje rodzinę, koszty przedsięwzięcia podwajają się, a w niektórych przypadkach potrajają.

Na rynku istnieje wiele ofert i możliwości sfinansowania swoich wymarzonych wakacji. Rekomendujemy dokładne zapoznanie się z ofertami i podjęcie decyzji po ich przeanalizowaniu. Niniejszy artykuł ma charakter wyłącznie informacyjny, a ostateczna decyzja dotycząca wyboru wyjazdu czy sposobu jego finansowania powinna leżeć wyłącznie po stronie klienta.

Źródła:

https://www.wakacje.pl/wczasy/turcja/?od-2022-07-01,do-2022-07-07,6-28-dni,samolotem,all-inclusive,z-warszawy,dla-singli

https://www.skyscanner.pl/transport/loty/waw/rome/220703/220710/?adults=1&adultsv2=1&cabinclass=economy&children=0&childrenv2=&inboundaltsenabled=false&infants=0&originentityid=27547454&outboundaltsenabled=false&preferdirects=false&ref=home&rtn=1

https://www.wakacje.pl/wczasy/kreta/?od-2022-07-11,do-2022-07-17,6-28-dni,samolotem,all-inclusive,z-warszawy,dla-singli

Przykład reprezentatywny dla kredytu konsumenckiego: Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 11,99%, całkowita kwota kredytu: 44 600 zł, całkowita kwota do zapłaty: 63 566 zł, oprocentowanie stałe 11,38% w stosunku rocznym, całkowity koszt kredytu: 18 966 zł (w tym: prowizja 0% (0,00 zł), odsetki 18 966zł), 78 miesięcznych rat równych w wysokości 805 zł i ostatnia rata w wysokości 776 zł. Kalkulacja została dokonana na dzień 05.07.2022 r. Udzielenie pożyczki uzależnione jest od pozytywnej oceny zdolności kredytowej oraz ryzyka kredytowego Klienta.

Artykuł sponsorowany