Podróże

10 najlepszych atrakcji na Florydzie

staw palmy

Floryda to stan znajdujący się na południowym wschodzie Stanów Zjednoczonych. Otaczają go wody Zatoki Meksykańskiej oraz Oceanu Atlantyckiego. Pod względem zaludnienia jest trzeci, a pod względem gęstości zaludnienia ósmy, jeśli chodzi o wszystkie Stany Zjednoczone Ameryki.

Dla Europy okrył ją w 1513 roku hiszpański awanturnik, żołnierz, żeglarz i szlachcic – Juan Ponce De Leon. Była to przez długi czas kolonia hiszpańska. W 1819 roku należała już do Stanów Zjednoczonych Ameryki. Floryda jest stanem w którym aż kipi od atrakcji i warto zwiedzić i zobaczyć tutaj nie jedno.

1. Walt Disney World

Znajdujący się w Orlando park rozrywki, porwie nie tylko małe dzieci, ale także rodziców. Działający od 1 października 1971 oferuje przeróżne parki tematyczne, takie jak: Magic Kingdome, Animal Kingdome, Epcot i Disney MGM Studios. Jest to miejsce, w którym świat dziecięcych marzeń przybiera realne kształty. Wizyta w tym miejscy będzie niezapomnianym przeżyciem, zarówno dla Twoich pociech, jak i dla Ciebie samego.

2. Universal Orlando Resort

Ten park rozrywki, również znajduje się w Orlando, dlatego dobrze będzie o niego zahaczyć, podczas wizyty w Walt Disney World. Park ten, oferuje nieco inne atrakcje niż Disneyland, ale skierowane są one, zarówno dla osób dorosłych, jak i dla dzieci. Każdy kto zna filmy z wytwórni Universal, będzie się tutaj czuł jak w niebie, a ogrom i niezwykła ilość atrakcji, sprawią wrażenie na każdym odwiedzającym to niezwykłe miejsce.

3. Park Narodowy Everglades

Park ten powstał 6 grudnia 1947 roku i położony jest w południowej części stanu Floryda. Jego powierzchnia to 6105 km2, więc jest co zwiedzać. Warto wspomnieć, że jest to największy obszar przyrody tropikalnej w Stanach Zjednoczonych. Indianie nazwali park Everglades rzeką traw. Świetnie oddaje to specyfikę tego miejsca. To co turysta widzi przed swoimi oczyma, to niekończące się bagienne pustkowie. W istocie jest to najwolniej płynąca rzeka świata!

4. Muzeum Salvador Dali

Chyba każdy kiedyś słyszał imię i nazwisko tego jakże ekscentrycznego i wybitnego artysty. Jego charakterystyczne wąsiki, ma przed oczami każdy, kto pomyśli o słynnym artyście. Jego muzeum znajduje się w ST. Petersburgu i jest to największa ilość jego dzieł, zgromadzona w jednym miejscy, poza Hiszpanią. Dzieła prezentowane są w budynku zaprojektowanym, przez niezwykłego Yanna Weymought. Jeśli jesteś miłośnikiem surrealizmu i sztuki mistrza Salvadora Dali, koniecznie musisz odwiedzić do miejsce.

5. Florida Keys

Archipelag w którego skład wchodzi 1700 wysp koralowych i różnego rodzaju wysepek, tworzącym łączną długość 240 kilometrów. Floryda Keys znajduje się 140 kilometrów na północ od Kuby. Jeśli planujesz odciąć się od zgiełku zatłoczonych miast Florydy i pragniesz pobyć sam na sam z przyrodą, musisz koniecznie się tam udać. Niezwykłe wyspy, przeniosą Cię do raju na ziemi.

6. The Wizard World of Harry Potter

Jesteś fanem przygód młodego czarodzieja, zwanego Harrym Potterem? To miejsce jest po prostu stworzone właśnie dla Ciebie! Centrum rozrywki położone w Orlando, oferuje wszystkim fanom magicznego świata Hogwardu, moc niezwykłych i czarodziejskich atrakcji. Jeśli zawsze marzyłeś o tym, żeby przenieść się na chwilę do świata magii i czarodziejstwa, znanego z książek i filmów, już dzisiaj możesz to zrobić. Na miejscu znajdują się takie atrakcje, jak wiernie odtworzony peron 9 i ¾, oraz wiele innych unikalnych dla miejsc, charakterystycznych dla tego uniwersum.

7. Big Cat Rescue

Jeśli w odwiecznym konflikcie, pomiędzy pupilami domowymi, jesteś zwolennikiem lub zwolenniczką kotów, to miejsce bardzo pozytywnie Cię zaskoczy. Położony niedaleko miasta Tampa, park dzikich kotów, ma na swoim terenie sporą i imponującą ilość dzikich kotów. Widok tych pięknych i majestatycznych stworzeń, na pewno pozostanie w Twojej pamięci przez długie lata. Tak naprawdę, jeśli bliżej przyjrzymy się tym niesamowitym kotom, to możemy znaleźć podobieństwo, do naszych poczciwych, domowych futrzaków. W końcu to przecież ta sama rodzina.

8. Clearwater beach

Skoro odwiedzasz Florydę, to grzechem byłoby nie pójść na plaże. Z tym, że Clearwater beach, to nie byle jaka plaża. Miękki i biały piasek jest wizytówką tego miejsca, a piękna błękitna woda, dopełnia tylko piękny pejzaż. Jest to miejsce idealne do wszelkiego rodzaju odpoczynku. Zaraz obok plaży mieszczą się przytulne knajpki oraz restauracje, a codziennie wieczorem, na molo pier 60, organizowany jest nocny festiwal, na którym miejscowi artyści, dają popis swoich muzycznych umiejętności, a na stoiskach miejscowi rzemieślnicy sprzedają swoje wyroby. Miejsce jedyne w swoim rodzaju. Na pewno zakochasz się w Clearwater beach i nie raz będziesz tutaj wracać.

9. Dayota International Speedway

Prawie każdy facet i spora część kobiet, uwielbia samochody oraz wyścigi. Jeśli jesteś jednym lub jedną z nich, to Dakota International Speedway, jest miejscem idealnym właśnie dla Ciebie. Ten mierzący 4 kilometry tor wyścigowy, może pomieścić na raz, aż 168 tysięcy widzów na raz! Odbywają się tutaj prestiżowe wyścigi NASCAR. Dla każdego fana wyścigów jest to pozycja obowiązkowa.

10. National Naval Aviation Museum

Znajdujące się na terenie bazy Naval Air Station Pensacola na Florydzie, muzeum, jest idealnym miejscem dla wszystkich fanów samolotów i lotnictwa. Na terenie muzeum wystawione są eksponaty poświęcone historii lotnictwa amerykańskiej armii. Każdy kto interesuje się samolotami, będzie czuł się jak w niebie. Dosłownie.