Podróże

Elektroniczne gadżety warte zabrania w podróż

gadżety podróżnika

Podróżowanie jest przyjemne, jednak długi lot samolotem, jazda samochodem lub pociągiem są męczące, jeśli nie zadba się o rozrywkę. Do wyboru ma się wiele sposobów umilania czasu, jednak na uwagę zasługują zwłaszcza muzyka, filmy i książki. Dzięki elektronicznym gadżetom można cieszyć się nimi w pełni przez całą podróż. Oto sprzęty, które warto zapakować do walizki na wakacje.

Power bank

Telefony 5G, tablety, słuchawki bezprzewodowe i inne gadżety znakomicie sprawdzają się w drodze, jednak po kilku godzinach użytkowania zwykle się rozładowują. Power bank zapewnia zapas energii na całą podróż. Sam gadżet jest niewielki, dlatego zmieści się bez trudu w kieszeni lub bagażu podręcznym w samolocie.

Na uwagę zasługuje Xiaomi Redmi Power Bank 20000 mAh, który zapewnia wystarczający zapas energii dla większości urządzeń.

Smartwatch

Smartwatch jest polecany dla osób, które cenią sobie aktywny wypoczynek. Dzięki niemu w czasie wakacji ma się kontrolę nad codzienną aktywnością fizyczną. Smartwatch taki jak Huawei Watch GT 2 umożliwia mierzenie kroków, dystansu, tętna i spalanych kalorii w czasie pływania, wędrowania po górach lub biegania po plaży.

Huawei Watch GT 2 przydaje się również w przypadku jet lag. Funkcja kontrolowania jakości snu pomaga zdiagnozować kłopoty ze snem, dzięki czemu szybciej zmienia się rytm dobowy. Dodatkowo delikatne wybudzanie za pomocą wibracji sprawia, że unika się szoku związanego z nagłym wyrwaniem ze snu.

Inne smartwatche zamówisz na https://www.komputronik.pl/category/18499/smartwatche-i-zegarki.html

Tablet

Tablet w podróży docenią i dorośli, i dzieci. Dorośli użyją go do czytania ebooków, oglądania filmów, przeglądania Internetu i komunikowania się z bliskimi za pomocą różnych aplikacji. Dzieci chętnie zagrają w proste gry i obejrzą bajki w czasie jazdy samochodem lub w samolocie.

W podróż warto zabrać model taki jak Samsung Galaxy Tab A7. Jest to model, który działa wydajnie dzięki mocnym podzespołom. Jego atutami są szybkość reakcji, znakomity wyświetlacz oraz solidne głośniki, zapewniające czyste brzmienie muzyki i wyraźny dzwięk w filmach. Za pomocą tabletu można skontaktować się z bliskimi przez komunikatory wideo, przesłać im zdjęcia z podróży oraz filmy nakręcone na wycieczkach. Dodatkowo niska waga Samsung Galaxy Tab A7 sprawia, że wygodnie używa się go w podróży. Z utrzymaniem sprzętu w dłoni poradzą sobie nawet małe dzieci. Dla dzieci przygotowany jest ponadto dedykowany tryb pracy, w którym najmłodsi otrzymują dostęp do treści dopasowanych do ich wieku.

Sprawdź ofertę tabletów https://www.komputronik.pl/search-filter/8923/tablety-z-androidem

Kamera samochodowa

Dla osób podróżujących autem przydatnym gadżetem jest kamera samochodowa. Dzięki niej można nagrywać trasę przejazdu, uwieczniając wyjątkowe widoki. Jest to znakomita pamiątka z górskich tras lub innych dróg, które wprost zapierają dech w piersiach. Ponadto z pomocą kamery można nagrać niebezpieczne zdarzenia na drodze. Nagranie posłuży jako ewentualny dowód w razie wypadku.

Poznaj kamerę samochodową MIO MiVue C560 Sony Starvis Sensor FullHD

Słuchawki nauszne bezprzewodowe

W długiej podróży słuchawki nauszne lepiej sprawdzają się niż słuchawki modele dokanałowe. Są wygodniejsze, gdyż nie powodują bólu uszu przy kilkugodzinnym użytkowaniu. Na wakacje można zabrać ze sobą np. JBL Tune 500 BT. Ich atutem jest szybkie przełączanie się pomiędzy różnymi urządzeniami. W kilka sekund łączą się ze smartfonem, a następnie z tabletem lub laptopem. Dodatkowo model ten posiada wytrzymałą baterię, która wystarczy na wiele godzin działania. W przypadku, gdy zostaną całkowicie rozładowane, wystarczy na 5 minut podłączyć je do ładowarki, aby zapewnić energię na kolejną godzinę pracy.

Inne słuchawki zamówisz na https://www.komputronik.pl/category/8077/sluchawki.html

Ochrona ekranów w czasie podróży

Przygotowując elektroniczne gadżety do podróży, warto pamiętać o ochronie ekranów przed uszkodzeniem. Zabezpieczenie ekranu folią niweluje ryzyko powstawania rys, pęknięć i odprysków. Dzięki temu ewentualne upadki telefonu, tabletu lub innego sprzętu nie oznaczają jego zniszczenia w czasie wakacji.