Podróże

Namiot rozstawiany w 2 sekundy! Czy to możliwe?

namioty

Podobno nic nie ładuje naszych wewnętrznych akumulatorów lepiej niż wypoczynek w plenerze. Jeżeli każda minuta spędzona na świeżym powietrzu jest dla nas na wagę złota, powinniśmy zabrać ze sobą kompaktowy namiot samorozkładający. Dzięki niemu już nic nie będzie mogło popsuć naszego wyjazdu.

Postaw na komfort

Rozstawianie namiotu jeszcze nigdy nie było tak proste! Dzięki technologii 2 seconds wystarczy wyjąć go z pokrowca, a konstrukcja dosłownie rozłoży się sama. Jedynym naszym zadaniem będzie naciągnięcie linek i przytwierdzenie ich do podłoża załączonymi w zestawie śledziami. Możemy zapomnieć o skomplikowanych konstrukcjach, które sprawiały, że każdy nasz kemping rozpoczynał się irytacją i przedłużającą się próbą poprawnego ustawienia namiotu.

Namiot na każdą wycieczkę

Technologia 2 seconds została powołana do życia przez markę Quechua i to właśnie oni specjalizują się w produkcji namiotów samorozkładających. Dla kogo dedykowane są te modele i czy będą odpowiednie dla wszystkich? Przede wszystkim powinny po nie sięgnąć osoby, które nigdy wcześniej nie rozkładały namiotu lub zawsze czynność ta im przysparza im wiele trudności. Pozwoli to zaoszczędzić masę czasu i nerwów.

Namiot tego typu jest również stosunkowo lekki, a jego waga w zależności od modelu oscyluje wokół czterech kilogramów. Składa się do okrągłego pokrowca z poręcznym uchwytem, który można zarówno wrzucić do bagażnika samochodu, przymocować do plecaka turystycznego czy nawet umieścić na rowerze. Jeżeli jednak chcemy wybrać się na kemping jednośladem, niezbędne mogą okazać się sakwy lub solidny bagażnik. Warto również wcześniej odbyć „jazdę próbną”, aby przetestować, czy jesteśmy w stanie podróżować z obciążeniem tego typu.

Dobry wybór dla par

Pod względem wielkości, na rynku znajdziemy namioty dwu- i trzyosobowe. Są więc stosunkowo niewielkie, nie zawierają dołączonych przedsionków, zatem dodatkowe bagaże trzeba przechowywać w komorze, w której również śpimy. Pod tym względem będzie to najlepsza opcja dla dwójki osób czy pary podróżującej z dzieckiem. Jeżeli natomiast podróżujemy ze sporym bagażem lub planujemy dłuższy kemping, na który potrzebujemy zabrać większą ilość niezbędnych rzeczy, wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie dojazd samochodem, w którym część przedmiotów zawsze możemy zostawić.

Gwarancja jakości

Namioty samorozkładające poza tym, że są bardzo proste w obsłudze, zapewniają szereg innych korzyści i udogodnień, dzięki którym mogą stać się dla nas jeszcze bardziej atrakcyjne. Każdy z modeli jest testowany pod kątem wodoodporności, tak abyśmy mogli uniknąć przykrych niespodzianek i nie musieć martwić się o to, że oberwanie chmury całkowicie zrujnuje nam urlop. Możemy w nim spokojnie przeczekać ulewę bez obawy, że w środku spadnie na nas choćby kropla wody. Jeżeli chodzi o gwałtowny wiatr – również możemy być spokojni. Solidny materiał z jakiego został wykonany i dodatkowo wzmocnione szwy nie mają prawa ulec zniszczeniu czy przedziurawieniu nawet przy bardzo mocnych podmuchach.

Warto także rozważyć zakup samorozkładającego się namiotu z dodatkową tkaniną zaciemniającą. Na otwartej przestrzeni w bardzo ciepłe dni słońce potrafi wybudzić już nawet bardzo wczesnym świtem. Niezabezpieczony namiot często nagrzewa się do bardzo wysokich temperatur, co poza przysporzeniem nam dużego dyskomfortu może być nawet groźne dla zdrowia. Powłoka z funkcją zaciemnienia skutecznie izoluje nas od skwaru z zewnątrz i hamuje nagrzewanie się namiotu, chroniąc także przed szkodliwym promieniowaniem UV.