Porady

Wakacje z biurem podróży – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Wyjazd z biurem podróży to często wybierany sposób planowania i spędzania wakacji. Szczególnie jeżeli wykupimy all inclusive, podczas pobytu nie musimy się o nic martwić, co dla wielu osób ma bardzo duże znaczenie. Jakie jeszcze zalety ma podróżowanie z biurem podróży? Czym różni się od zwiedzania na własną rękę?

1. Wszystko organizuje się samo

2. Cena będzie niższa, niż dla wyjazdu samodzielnego

3. Większe bezpieczeństwo

Wszystko organizuje się samo

Wczasy to dla wielu z nas jeden z nielicznych momentów w roku, kiedy możemy naprawdę usiąść i choć przez chwilę nic nie robić. Pod tym względem wyjazd z tour operatorem ma same zalety. Ot, wystarczy wykupić wycieczkę na odpowiadający nam termin i już o nic więcej nie musimy się martwić. Nie obchodzi nas rezerwacja hotelu, wybór transportu, a czasem nawet atrakcji już na miejscu. Jeżeli więc lubimy podczas urlopu trochę poleniuchować, wycieczka z biurem podróży jest bardzo dobrym pomysłem.

Cena będzie niższa, niż dla wyjazdu samodzielnego

Jadąc samodzielnie nie możemy liczyć na preferencyjne koszty noclegu w hotelu czy biletów na samolot. Za wszystkie te usługi jako jednostka zapłacimy często dużo więcej, niż biuro podróży. Podobnie dzieje się czasem z biletami wstępu na różne atrakcje już na miejscu wypoczynku – zwykle grupy turystów dostają zniżki lub mogą wejść do obiektu bez kolejki. Z kolei jadąc samodzielnie decydujemy się na większą swobodę wyboru i brak konieczności trzymania się określonego wcześniej planu zwiedzania, jednak musimy być świadomi, że za większość rzeczy, zarówno na miejscu jak i podczas przygotowań, zapłacimy więcej.

Większe bezpieczeństwo

Nie ma co ukrywać – samodzielne podróżowanie w miejsca o odmiennej kulturze nie zawsze jest dobrym pomysłem. Jeżeli więc chcemy jechać na wakacje w rejony afrykańskie czy bliskowschodnie, lepszym i dużo bezpieczniejszym wyborem będą wakacje z biurem podróży. Grupy turystów są lepiej zorganizowane, niż samodzielnie podróżujące osoby, przez co np. nachalnym ulicznym sprzedawcom trudniej jest zaczepiać pojedyncze osoby. W przypadku ciepłych krajów możemy też często liczyć na oferty first lub last minute, które odznaczają się wyjątkowo dobrymi cenami, w tym także za all inclusive.

Wyjazd na wakacje za pośrednictwem biura podróży ma wiele zalet. Przede wszystkim jest to idealna opcja dla osób zabieganych, które nie mogą lub nie chcą same organizować podróży. Także rodziny z dziećmi lepiej wychodzą, korzystając z ofert tour operatorów – ich wakacje są zarówno tańsze, jak i bezpieczniejsze.