Porady

6 porad na temat budżetowej turystyki rowerowej

rower

Moim zamiarem jest napisanie tego, żebyś wiedział, jak można jeździć na długich dystansach za niewielkie pieniądze. Podczas mojej pierwszej wycieczki rowerowej miałem zamiar dołączyć do mojego przyjaciela, Krzyśka. Jednak po dwóch tygodniach tak bardzo cieszyłem się życiem na drodze, że nie chciałem zawrócić i po miesiącu jechałem z Andrzejem z Gdańska.

Oto siedem strategii, których się nauczyłem:

1. Użyj aplikacji WarmShowers.

Gorące prysznice i akcesoria do naprawy rowerów są ważniejsze niż wygodna sofa. Serwis Warmshowers.org jest coraz bardziej popularny, gromadząc rowerzystów, którzy zapewniają dostęp do swoich mieszkań i domów. Oczywiście ten sposób zakwaterowania powinien być również zaplanowany z wyprzedzeniem, ponieważ wymaga jest nie tylko rejestracja na portalu, ale także poświęcenie trochę czasu na najlepsze miejsca w kraju, co często wiąże się z odpowiednim przygotowaniem trasy, którą zamierzamy przebyć.

Dla turystów rowerowych jest to jednak zdecydowanie lepszy sposób niż CouchSurfing. Warmshowersi rozumieją i znają potrzeby innych rowerzystów. Możemy więc liczyć nie tylko na dobry posiłek.

Niemal zawsze gospodarz będzie miał dobrze przygotowane miejsce na nasze rowery i po przyjeździe nie okaże się, że albo zostawimy rowery na ulicy przykręcone łańcuchem tylko przywieziemy je do mieszkania na trzecim piętrze.

Link do aplikacji: play.google.com

2. Nie używaj Kempingów.

W temacie zakwaterowania nie płać za rozbijanie namiotu. Oczywiście, twoje pieniądze zostaną przeznaczone na upiększenie parku, w którym śpisz, ale podczas podróży zostaw to miejsce dla emerytów i podróżujących kamperem. Zamiast tego, sprawdź z wyprzedzeniem. W wielu parkach miejskich można legalnie przebywać w obozowiskach, a łazienki często pozostają otwarte w nocy. Spróbuj także lokalnych kościołów. Zadzwoń grzecznie zapytaj, czy można rozbić namiot na ich trawniku. Wystarczy spakować wystarczającą ilość wody, aby szczotkować zęby.

3. Podróż z przyjacielem

Podróżowanie z przyjacielem jest dobrym rozwiązaniem. Podwójna okazja za cięcie kosztów. Jeśli wolisz nie dzielić się wydatkami na wyżywienie, to przynajmniej możesz zamiennie uiścić opłatę hotel. Całe szczęście dla mnie, Andrzejem miał przyjaciół i członków rodziny w Olsztynie i gdzie najbardziej potrzebowaliśmy przerwy. Przeżycie podróży z przyjacielem jest przyjemnością. Zaufaj mi.

4. Podejmij wyzwanie i motywuj innych

Będziesz zaskoczony, jak wiele obcych osób jest chętnych do pomocy. Jednak wiele osób odrzuci cię jako włóczęgę. Nie bój się opowiedzieć ludziom o swojej wielkiej podróży. Ty i Twoi przyjaciele być może znacie dalekie podróżowanie, ale w innych częściach, szczególnie poza wspólnymi szlakami rowerowymi, ludzie nigdy nie wyobrażali sobie jazdy na długich dystansach na rowerze. Możesz zmusić ludzi do ponownego zastanowienia się, co jest dla nich możliwe i przypomnisz sobie podobne przygody we własnym życiu. Jesteś inspiracją dla innych i wspierasz ich w poczuciu niesamowitej przygody.

5. W dużych miastach mniej znaczy więcej

Duże miasta są zarówno atrakcyjne, jak i drogie. Każde miasto ma niepowtarzalny charakter, więc jest zrozumiałe, jeśli chcesz wziąć dni wolne, aby zobaczyć je wszystkie. Ale strzeż się: przed porą obiadową możesz zadusić cały swój budżet. Stwórz listę priorytetów tego, co chcesz zrobić i porównaj ją do tego, co jest darmowe. W niektórych przypadkach można zrobić wyjątki, kiedy naprawdę coś chcesz zobaczyć.

Ale jeśli coś jest zbyt drogie, nadszedł czas, aby wypracować postawę wdzięczności. Bądź szczęśliwy, gdy robisz mniej. Zapoznaj się z pisaniem w miejscowej kawiarni. Mieszkasz w mieście. Jeśli ktoś poprosi Cię o wskazówki lub jeśli jesteś artystą, usiądź i doceń, że jesteś inny niż każdy turysta w mieście.

6. Porozmawiaj z lokalnymi mieszkańcami.

Nikt nie zna danego rejonu lepiej niż ludzie, którzy tam mieszkają. Uzyskaj porady od tych osób.

Jeśli jesteś z gospodarzem Warm Showers, istnieje duże prawdopodobieństwo, że oni również jeżdżą na rowerze i znają drogi wokół swojej okolicy. Powiedz im, dokąd zmierzasz.

Porozmawiaj również z innymi rowerzystami. Latem, na wspólnych szlakach rowerowych każdego dnia poznacz innych turystów rowerowych. Spośród tych, którzy jeżdżą na rowerze w przeciwnym kierunku niż ty, zapytaj o drogę przed sobą. Chociaż możesz uzyskać ogląd najważniejszych atrakcji.