Podróże

Wakacje nieprzetartymi szklakami – czemu warto postawić na egzotykę?

 

Słoneczna Hiszpania, pełna zabytków Grecja czy może piaszczysta Turcja? To trzy najpopularniejsze kierunki wakacyjnych podróży turystów z Polski. Dobrze znane szlaki można jednak zamienić na egzotyczne, pełne tajemnic i niespodzianek luksusowe destynacje. Z roku na rok ich wybór jest coraz większy.

Niespotykana roślinność i dzikie krajobrazy – czym kusi egzotyka?

Egzotyczne zakątki świata jeszcze do niedawna nie były szczególnie popularne wśród trustów – najczęściej te kierunki podróży obierały osoby, którym zapierające dech w piersiach krajobrazy całkowicie wynagradzały skąpe warunki zakwaterowania. Dziś egzotyczne podróże nieodłącznie związane są z luksusem i wszelkimi wygodami, a odległe zakątki świata kuszą zarówno wyjątkową florą i fauną, najpiękniejszymi na świecie plażami, jak i widokami, które na długo zapadają w pamięć. Jeżeli dodać do tego gościnność rdzennych mieszkańców, to można powiedzieć, że obok takiej propozycji trudno przejść obojętnie.

Zalesione góry z ośnieżonymi wierzchołkami, bajecznie kolorowe rafy koralowe czy architektoniczne perełki – to nie wszystko, co mają do zaoferowania egzotyczne zakątki świata. Nowe smaki, niespotykane dotychczas zapachy i zetknięcie się z niezwykle barwną kulturą – taka podróż to najlepszy sposób, aby poszerzyć swoje horyzonty czy otworzyć się na lokalny koloryt.

Nurkowanie, łowienie ryb czy żeglowanie – zdecyduj, jak spędzisz swój urlop

Wypoczynek na rajskiej plaży to sposób, aby szybko zregenerować ciało i umysł. Egzotyczne wakacje nie są jednak równoznaczne z odpoczynkiem pośród białego piasku i szumu fal – odpoczywać można też aktywnie, wybierając choćby nurkowanie. Idealne warunki dla fanów tego sportu panują choćby na Seszelach czy w Republice Palau. Ta druga lokalizacja szczególnie chętnie wybierana jest przez doświadczonych nurków, którzy chcą nie tylko podziwiać podmorski świat, ale także go eksplorować, poszukując ukrytych skarbów.

Wśród atrakcji czekających na turystów, którzy wybierają jeden z egzotycznych kierunków podróży, czekają także inne sporty wodne. W wielu mniej popularnych kurortach panują idealne warunki do uprawiania windsurfingu czy jego nauki pod okiem doświadczonych instruktorów. Żeglowanie czy pływanie kajakami po nie zawsze spokojnych, ale idealnie czystych wodach, pozwala z kolei zmierzyć się z żywiołem i odkryć nowe pasje. Wreszcie, swoich sił można spróbować łowiąc ryby – olbrzymie okazy, których fotografie będą stanowić świetną pamiątkę.

Oderwij się od rzeczywistości – przenieś się na kilka dni do raju

Gdy najpopularniejsze wakacyjne lokalizacje w Europie przeżywają oblężenie, warto postawić na punkt na mapie, w którym urlop pozwoli złapać oddech i odpocząć od codziennego zgiełku. To jeden z głównych powodów, dla których warto wybrać jeden z egzotycznych kierunków podróży. Republika Palau, Seszele, Malediwy, Filipiny, Bhutan, Iran czy Oman – to tylko kilka propozycji, które znajdują się w ofercie ekskluzywnego biura podróży pazola.com. To, co wyróżnia ofertę tego biura, to połączenie niezwykłych wakacji z możliwością wypoczywania w niezwykle komfortowych warunkach. Na turystów czekają gustownie urządzone wille, wiele atrakcji i wszelkie udogodnienia, w tym posiłki przygotowywane przez najlepszych, lokalnych kucharzy.

Spacery krętymi i malowniczymi uliczkami, podziwianie zabytkowych budowli czy rozmowy z rdzennymi mieszkańcami – to wszystko jest w zasięgu Twojej ręki. Niezależnie od tego, czy podróżujesz w pojedynkę, czy z rodziną, możesz odkryć własny raj na ziemi.