Podróże

Pamiątki z wakacji w stylu retro

Pamiątki z wakacji w stylu retro

Pamiątki z wakacji w stylu retro – jak zamknąć w nich podróżnicze wspomnienia?

Świat rozwija się coraz szybciej. Każdego dnia docierają do nas informacje o nowościach, które wkraczają na rynek. Często czujemy się przytłoczeni nowinkami, które docierają do nas z wielu stron. Nie potrafimy się wyłączyć. A gdyby tak… wrócić do korzeni? Skupić się na tym, co tu i teraz? Odczuć dany moment dokładnie taki jest i nie skupiać na tym co dookoła? Jeśli zbudujesz w sobie tak piękną umiejętność doświadczania, możesz się spodziewać niesamowitych efektów. Gdyż doświadczanie to także budowanie wspomnień. Czy jest coś, co może Ci pomóc stworzyć doskonałe wspomnienia z Twoich ulubionych momentów w życiu? Jeśli uwielbiasz podróże, czytaj dalej, a dowiesz się, jakie klasyczne pamiątki w stylu retro możesz przywieźć z kolejnych wakacji lub stworzyć własnoręcznie, aby w każdej chwili móc wrócić do tych przepięknych chwil. Uprzedzamy – nie wydasz dużo (lub nic!), a otrzymasz wiele w zamian.

Momenty zamknięte w zdjęciach

Nie da się nie zauważyć, że coraz mniej osób wywołuje zdjęcia. Kiedyś albumy stały dumnie na półce w każdym domu, solidnie opisane datami i najważniejszymi wydarzeniami z danego okresu. Dziś często brakuje nam czasu na komponowanie grubego zbioru zdjęć od zera lub po prostu sądzimy, że fotografie, które mamy w telefonie, są wystarczające. Jednak nic nie zastąpi wywołanych zdjęć, nawet te, do których możemy szybko wrócić w każdej chwili, wykonując kilka kliknięć na ekranie naszego smartfona. Wywołanie fotografie mają w sobie dusze, można powiedzieć, że są niejako zapisem naszych emocji – w kolorze i na papierze. Zdjęcia wakacyjne , które umieścisz w fotoksiążce dedykowanej ostatniemu wyjazdowi, scrapbookingowej kompozycji czy po prostu powiesisz na ścianie w odpowiednich momentach, będą przypominać Ci o cudownych momentach. W tym celu świetnie sprawdzą się kompaktowe zdjęcia w stylu instaxa – jeśli posiadasz aparat, którym wykonasz takie zdjęcia, to dodatkowy plus, ponieważ nie będziesz musiał wykorzystywać w tym celu telefonu. Pozwoli Ci to skupić się na doświadczaniu chwili i cieszeniu się nią. Nie masz aparatu? To nie problem, gdyż możesz skorzystać z usługi, jaką jest wywoływanie zdjęć retro. Dzięki tej usłudze każde zdjęcie możesz przerobić na format instaxa, a następnie wykorzystać, aby samodzielnie stworzyć pamiątki!

Pamiątki jedyne w swoim rodzaju

Każde miejsce, w które się wybierasz, ma swoje tradycje, obrzędy, jest z czegoś słynne. Wykorzystaj to! Nie musisz nabywać pamiątek, które kupują wszyscy turyści. Wręcz przeciwnie – nie musisz kupować żadnych przedmiotów. Skup się na wspomnieniach. Przed wyjazdem zrób dokładny research na temat wybranego miejsca, który zweryfikujesz po osiągnięciu celu swojej podróży. Gdy dotrzesz na miejsce, z pewnością równie dużo dowiesz się od jego mieszkańców. Chłoń nową kulturę – zapisz się na lekcje gotowania w lokalnej restauracji, wybierz się na jogę nad brzegiem morza, obejrzyj zachód słońca ze skarpy, zrób coś, co jest możliwe tylko w tym miejscu, a zapamiętasz to do końca życia.

DIY, czyli przerabianie złapanych chwil

Jak już wspomnieliśmy, swoje wakacyjne wspomnienia możesz zamknąć w zdjęciach czy po prostu pielęgnować w pamięci, jednak równie ciekawą możliwością jest stworzenie z nich czegoś nowego. I wcale nie musisz mieć do tego zdolności manualnych, bo w tym przypadku zdecydowanie liczy się włożona praca, a nie efekt końcowy. A zapewniamy Cię, że za każdym razem, gdy będziesz mijać półkę, na której postawisz swój wytwór – uśmiechniesz się. To jednak nie wszystko, bo tworzenie takiej ręcznie wykonanej pamiątki będzie doskonałą możliwością do przeżycia wspomnień na nowo. Skąd wziąć na nią pomysł? Niech zainspiruje Cię Twoja destynacja! Jeśli wybierasz się w podróż do tropików możesz wykorzystać kilka liści lub kwiatów, które po zasuszeniu oprawisz w ramkę. Nadmorski piasek zamknij w butelce razem z listem, w którym opiszesz swoje wakacyjne wspomnienia. Jeśli odwiedzasz miejsce znane z lokalnego jedzenia zachowaj jakąś pamiątkę po nim, np. opakowanie lub paragon, a następnie zawieś je na sznureczkach nad biurkiem za pomocą spinaczy. Ogranicza Cię jedynie Twoja wyobraźnia!