Podróże

W co spakować się w podróż?

wyspa

Podróżowanie może być prawdziwą przyjemnością albo zmienić się w koszmar, jeśli nie posiada się odpowiedniego opakowania na bagaż. Niekiedy turyści źle dobierają swoje torby czy plecaki podróżne, w wyniku czego muszą później przemieszczać się w wielkiej niewygodzie. Zanim człowiek wybierze się w podróż, powinien dobrze zastanowić się, jaki rodzaj torby, walizki czy plecaka będzie najodpowiedniejszy. W końcu nie wszędzie komfortowo będzie wędrować z plecakiem, a w innym przypadku zupełnie nie sprawdzi się walizka na kółkach. Co warto wiedzieć o opakowaniach na bagaż, aby wybrać dobry produkt?

Wyjazd nieodzownie łączy się z tym, że trzeba zabrać ze sobą dobytek, np. ubrania, kosmetyki, leki, sprzęt elektroniczny. Inne jednak opakowanie na bagaż sprawdzi się podczas wędrówki po górach, a inne na wyjeździe samolotowym do Hiszpanii. Nie bez znaczenia jest także długość wycieczki, bowiem ma to wpływ na pojemność walizki czy plecaka. Warto zapoznać się z dostępną ofertą tego rodzaju wyrobów, aby ostatecznie wybrać ten najbardziej dopasowany do potrzeb. W co można się spakować, wyjeżdżając w podróż?

Plecak turystyczny: https://www.sklep-presto.pl/turystyka-i-rozrywka/bagaz-i-akcesoria/plecaki-turystyczne-1544/

Plecak to najbardziej rozpowszechniona forma opakowania na dobytek. Jednak ten turystyczny nieco różni się od klasycznych modeli. Przede wszystkim będzie dobrym wyborem dla miłośników turystyki pieszej i innej aktywności outdoorowej, np. wspinaczki. Plecak turystyczny pozwoli przenosić mienie z miejsca na miejsce, a jednocześnie zapewni wolne ręce, dzięki czemu będzie można np. chwycić w ręce kije trekkingowe. Co powinien posiadać taki plecak, aby spełnił swoje zadanie?

  1. Ruchomy system nośny – obecny tylko w dużych plecakach turystycznych, umożliwiający dokładne dopasowanie plecaka do tułowia piechura czy wspinacza.
  2. Stelaż – sprawi, że plecak będzie idealnie przylegał do ciała i również ułatwi jego niesienie. Do wyboru są plecaki ze stelażem aluminiowym lub bardziej nowoczesne ze stelażem z włókna węglowego.
  3. Pas biodrowy i piersiowy – te dodatkowe pasy pozwolą przenieść ciężar bagażu z ramion na inne części ciała, co ułatwi marsz.
  4. Dodatkowe wyposażenie – dopinany komin, wodoszczelny pokrowiec czy wbudowany bukłak na wodę to bardzo pomocne akcesoria, które warto posiadać.

Walizki na kółkach: https://www.sklep-presto.pl/turystyka-i-rozrywka/bagaz-i-akcesoria/walizki-podrozne-1580/

Twarde walizki na kółkach to niezwykle wygodne opakowania na bagaż. Przede wszystkim poleca się je turystom poruszającym się samolotami, pociągami czy autobusami. Dzięki swojej budowie będą dobrze chronić dobytek, zarówno ten, który dostanie się do luku bagażowego, jak i pełniący rolę bagażu podręcznego. Dobra walizka na kółkach powinna posiadać łatwo wysuwany uchwyt oraz taki przymocowany na stałe, kółeczka kauczukowe (dwa przy mniejszych walizkach, nawet cztery w większych modelach) oraz system zabezpieczający, np. TSA. Na krótki wypad wystarczy walizka 20-litrowa, natomiast na dwutygodniową wycieczkę potrzebna będzie walizka na kółkach nawet 100-litrowa.

Torby podróżne: https://www.sklep-presto.pl/turystyka-i-rozrywka/bagaz-i-akcesoria/torby-podrozne-1646/

Miękka, materiałowa torba podróżna to idealne rozwiązanie dla osób poruszających się samochodem. W tego rodzaju opakowaniach na bagaż można zmieścić naprawdę dużo dobytku, a potem wszystko wygodnie upchnąć w bagażniku auta. Dobra torba podróżna powinna mieć usztywniany spód, dodatkowe kieszenie po bokach oraz wygodny, miękki uchwyt, a także praktyczny pas do przerzucenia przez ramię.

Podróżowanie będzie czystą przyjemnością, jeśli odpowiednio dobierze się własne opakowanie na bagaż. Miłośnicy turystyki pieszej, trekkingu czy wspinaczki powinni zdecydować się na plecak turystyczny ze stelażem, ruchomym systemem nośnym i pasem biodrowym oraz piersiowym. Osoby poruszające się samolotem, pociągiem czy autobusem powinny wybrać walizkę na kółkach z wyciąganym uchwytem i kauczukowymi kółeczkami obracającymi się o 360 stopni. Do samochodu najodpowiedniejsza będzie najbardziej klasyczna torba podróżna materiałowa z usztywnianym spodem.