Ameryka Północna

10 najlepszych atrakcji w Vancouver

Vancouver atrakcje

Vancouver to jedno z miast, które określa się jako najpiękniej położone. Wynika to z obecności zarówno gór North Shore Mountains oraz Pacyfiku. Ogromną zaletą miasta jest jego czystość, ponieważ należy ono do 10 najczystszych miast na całym mieście, co zdecydowanie może być jego chlubą.

Do Vancouver można wybrać się o każdej porze roku, jednak należy zdawać sobie sprawę z pogody panującej w mieście, która przez prawie pół roku oznacza deszczowe i chłodne dni.

1. Gastown – jest to dzielnica najstarsza w całym mieście, w której czuć klimat i charakter Vancouver. Miejsce, które charakteryzuje się dużą ilością klimatycznych miejsc, takich jak sklepiki z pamiątkami, kawiarnie z przyciągającym odwiedzających aromatem kawy oraz wypieków, a także wielu restauracji. Przechadzając się po uliczkach dzielnicy Gastown, warto zobaczyć jej symbol, którym jest parowy zegar. Zegar jest swoistą ikoną i przyciąga wielu turystów.

2. Downtown – w przeciwieństwie do Gastown jest to jedna z najbardziej nowoczesnych dzielnic miasta. W Downtown znajduje się najwięcej budynków szklanych i bardzo nowoczesnych, jednak są one położone pomiędzy licznymi ogrodami, kwitnącymi na wiele barw. Znajdziemy tutaj wiele obiektów sportowych, miejsc związanych ze sztuką, a także rozrywką. Na uwagę zasługuje publiczna biblioteka w Downtown, która wyposażona jest w bardzo bogatą literaturę nie tylko dla mieszkańców, lecz także dla przyjezdnych ze względu na ilość języków obcych w jakich można odnaleźć wybrane pozycje.

3. Canada Place – miejsce, do którego należy wybrać się obowiązkowo. Z tego miejsca rozciąga się wspaniały widok zapierający dech w piersiach. Canada Place to miejsce o bardzo wielu możliwościach, w którym obecny jest między innymi terminal, do którego przybijają najwspanialsze statki wycieczkowe. Warto wybrać się na spacer wzdłuż deptaku i zaobserwować start lub lądowanie wodolotów, które na tle gór wyglądają niesamowicie.

4. Gransville Island – dawniej było to miejsce pełne fabryk, natomiast dzisiaj mieści się tutaj publiczny market. Wyspa przyciąga całą masę ludzi, pragnących skosztować najlepszych przysmaków pochodzących nie tylko z Kanady, lecz także i z całego świata. Na wyspę można wybrać się promem lub mostem, a następnie odwiedzić liczne galerie sztuki, teatry lub udać się na wybrane warsztaty artystyczne z przeróżnych dziedzin sztuki.

5. Stanley Park – obszar zieleni w samym sercu miasta, który jest większy nawet od Central Parku w Nowym Jorku. Stanley Park to miejsce z duszą, w którym spotkać można liczne gatunki dzikich zwierząt, a także podziwiać niezwykłe i różnorodne gatunki roślinności. Stanley Park rozciąga się wzdłuż plaży na prawie 9 kilometrach. Niedaleko wejścia głównego znajduje się pole totemów. Miejsce, które upamiętnia dawnych mieszkańców, czyli rdzennych Kanadyjczyków. Najlepszym sposobem na zobaczenie wszystkich uroków parku jest przejażdżka na rowerze, ponieważ powierzchnia parku jest bardzo rozległa.

6. Kitsilano – dzielnica, która uznawana jest za najpiękniejsza w całym mieście. Choć leży w bliskiej okolicy Downtown jej położenie tuż nad brzegiem oceanu sprawia, że jest bardzo urokliwa. Kitsilano to miejsce, w którym można spędzić dzień na przechadzkach wzdłuż wybrzeża lub wybrać aktywny odpoczynek. Dzielnica ta oferuje bowiem liczne atrakcje sportowe takie jak przejażdżka na rowerze po wyznaczonych trasach rowerowych, liczne boiska sportowe, korty, baseny, w tym basen odkryty z podgrzewaną wodą, a także oczywiście sporty wodne.

7. Park Królowej Elżbiety – jest to najwyżej położony punk t w całym mieście, z którego rozciąga się niesamowity widok. Ponadto sam park jest pełen barw i kolorów, w których można bardzo przyjemnie spędzić swój czas. W tym parku często natknąć się można na młodą parę, która wykonuje swoją sesję ślubną. Pary wybierają to miejsce właśnie ze względu na jego niepowtarzalny urok i charakter, a także fantastyczny widok w tle. Na terenie parku możliwe jest zrobienie pikniku, zagranie w kręgle lub tenisa ziemnego.

8. Uniwersytet British Columbia – cały kampus uniwersytetu stanowi jakby osobne miasto. Jest to miejsce licznych lokali gastronomicznych, miejsc wypełnionych sztuką i kulturą, a także licznych muzeów. Jednym z najchętniej odwiedzanych i najpopularniejszych jest Muzeum Antropologii. Na terenie kampusu znajdują się także przepiękne ogrody, które prowadzą do wybrzeża i na klif, z które rozciąga się fantastyczny widok na wielki Ocean Spokojny.

9. Grouse Mountain – szczyt górujący nad Vancouver, które ma 1250 metrów wysokości. Prowadzą do niego dwa wyznaczone szlaki, a także gondola, która zawiezie nas na sam szczyt. Docierając na górę nie spodziewamy się atrakcji jakie można tam spotkać. Theatre in the Sky to miejsce, w którym obejrzeć można liczne filmy związane z przyrodą lub historią i kulturą otaczającego nas miejsca. Ponadto na szczycie odbywa się tak zwany pokaz drwali, który jest niesamowitym przedstawieniem pełnym humoru i dostarczającym niepowtarzalnej rozrywki. Przedstawienie odbywa się trzy razy w ciągu dnia. Na górze można także spotkać niedźwiedzie grizzly jeszcze zanim zapadną w zimowy sen.

10. Goat Mountain – szczyt, na który dostać się można szlakiem prowadzącym od Grouse Mountain. Z samego szczytu rozciąga się piękna panorama miasta, która zapiera dech w piersiach i zachwyca widokiem na wulkan Mt. Baker, jednak wyłącznie przy dobrej przejrzystości powietrza. Szlak prowadzący na szczyt zapewnia obecność niesamowitej i przede wszystkim dzikiej natury, a także pewną dawkę adrenaliny ze względu na trudniejsze podejścia.