Ameryka Północna

16 najlepszych ciekawostek o Fort Worth w USA

kowboje na koniach

Fort Worth jest już ważnym ośrodkiem przemysłowym, technologicznym, dystrybucyjnym i transportowym. Z obfitymi terenami i niskimi kosztami operacyjnymi, korporacje uważają tę zachodnią metropolię za idealne miejsce do prowadzenia działalności gospodarczej. Fort Worth oferuje to, co najlepsze w Teksasie – atmosferę partnerstwa i postępu, w połączeniu z wysoką jakością życia i rozwijającymi się możliwościami biznesowymi. Oto najlepsze ciekawostki, fakty oraz informacje o Fort Worth.

1. Jest to najbardziej niedoceniane miasto w Stanach Zjednoczonych wg TravelPulse.com

2. Fort Worth jest 16. co do wielkości miastem w Stanach Zjednoczonych i piątym co do wielkości miastem w stanie Teksas.

3. Miasto zostało założone w 1849 roku jako placówka wojskowa na skarpie z widokiem na rzekę Trinity. USS Fort Worth (LCS-3) jest pierwszym statkiem Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych nazwanym po mieście.

4. Fort Worth był jednym z siedmiu posterunków wojskowych utworzonych w latach 1848-1849 w celu ochrony osadników z zachodniego Teksasu po wojnie meksykańsko-amerykańskiej.

Fort Worth

5. W 2019 roku populacja Fort Worth liczyła około 900 tysiąca osób.

6. W 1909 roku, Fort Worth Zoo zostało otwarte jako pierwsze zoo w Teksasie.

7. Fort Worth został nazwany na cześć generała Williama J. Wortha (1 marca 1794 – 7 maja 1849 r.), meksykańsko-amerykańskiego bohatera wojennego.

8. 60% amerykańskich pieniędzy papierowych drukuje się w Amerykańskim Biurze Grawerowania i Druku Walut Zachodnich w Fort Worth. Jest to jedyna taka placówka poza Waszyngtonem.

9. Fort Worth jest siedzibą Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego Van Cliburna i kilku światowej klasy muzeów zaprojektowanych przez światowej sławy współczesnych architektów.

10. Zbudowany z różowego granitu z centralnego Teksasu, Tarrant County Courthouse, czyli sąd okręgowy w Fort Worth został ukończony w 1895 roku po ponad dwuletniej budowie.

11. W Muzeum Stockyards Museum znajduje się żarówka teatralna z 1908 roku, która zaczęła się palić 21 września 1908 roku, jako światło kulisy Opery Old Byers i pali się ona do dziś.

Dyliżans

12. Fort Worth’s Texas Motor Speedway jest jednym z największych obiektów wyścigowych w kraju, z miejscami siedzącymi dla prawie 155 tysięcy widzów.

13. Fort Worth było jednym z pierwszych dużych miast w Teksasie, które powołało w 1967 roku komisję ds. praw człowieka. W 2009 roku ochrona przed dyskryminacją została rozszerzona o orientację seksualną, transgender, ekspresję płciową i tożsamość płciową.

14. W 1963 roku prezydent John F. Kennedy wygłosił swoje ostatnie publiczne przemówienie w Fort Worth Chamber breakfast przed wyjazdem do Dallas.

15. Szacunkowa liczba osób odwiedzających Fort Worth wynosi 8,8 milionów osób rocznie. Przynosi to 2,3 miliarda dolarów rocznie.

16. Turystyka zatrudnia ponad 22 tysiące pracowników sektora hotelarskiego i turystycznego.