Polska

11 najlepszych atrakcji dla dzieci w Ustce w 2024 roku

Port w Ustce

Ustka jest nadmorską miejscowością, która każdego roku przyciąga tysiące turystów. Nic dziwnego – to miejsce, które obfituje w atrakcje, szczyci się pięknymi, piaszczystymi plażami oraz posiada doskonałe zaplecze noclegowe i gastronomiczne. Przedstawiamy 10 największych atrakcji odpowiednich dla każdej rodziny z dziećmi.

1. MegaLandia Park

megalandia

To wyjątkowo dobry pomysł na spędzenie czasu. Ta zaczarowana kraina charakteryzuje się wieloma oryginalnymi atrakcjami związanymi z historią o czarodzieju. Zapoznacie się z nią podczas zwiedzania parku.

klocki lego xxl, domek z basenem

Odwiedzając MegaLandię Zaczarowaną Krainę, znajdziecie rzeczy stworzone przez czarodzieja takie jak zaczarowaną ścieżkę czarodzieja, labirynty w tym jedyny w Polsce z parawanów plażowych, wyścigowe tory dla kulek, kreatywne rodzinne gry i zabawy, strefę klocków lego w rozmiarze XXL, iluzje i złudzenia optyczne, strefę relaksu, króliczkowo, to i wiele innych nietuzinkowych atrakcji.
Całość uzupełniają dmuchane zjeżdżalnie, które są w cenie biletu bez limitu czasu.

wielka suszarka

Latem codzienne na scenie występują artyści, każdego dnia inni m.in. cyrk, iluzjoniści znani z „Mam Talent”, fakir, balonowe show, brzuchomówca, a także wyjątkowo zabawne spektakle.

kalendarz występów megalandia lato 2022

A co najważniejsze wszystkie atrakcje są w cenie biletu do parku bez dodatkowych opłat.

labirynt Janusza i Grażyny

2. Latarnia Morska

Wizyta na Latarni Morskiej to obowiązkowy punkt każdej wizyty w Ustce. Mierzy ona niecałe 20 metrów wysokości, jednak z jej szczytu rozciąga się piękna panorama Morza Bałtyckiego. To miejsce, które sprawia ogromne wrażenie w dzień, jednak jej odwiedzenie podczas zachodu słońca pozwoli nam na zobaczenie jednego z najpiękniejszych widoków w naszym życiu. Ze względu na stosunkowo niewielką wysokość, na latarnię z łatwością wejdą także dzieci. W lipcu i sierpniu Latarnia Morska czynna jest od godziny 10:00 do zmierzchu, w pozostałych miesiącach zaś w godzinach 11:00-14:00.

3. Muzeum Chleba

W samym centrum Ustki znajduje się Muzeum Chleba – miejsce niezwykłe, w którym każdy może nauczyć się tworzenia tradycyjnych wypieków. W muzeum znajdziemy maszyny, które były używane w przeszłości do wypiekania różnych produktów, nietuzinkowe przyprawy oraz inne eksponaty związane z piekarnictwem. Wizyta w Muzeum uczy przede wszystkim szacunku do chleba – tradycyjnego wypieku, który od wielu lat stanowi bazę polskiej diety.

4. Pomnik Syreny

Przejście po falochronach, czyli kamiennym molo w Ustce, nie może obyć się bez zobaczenia Syrenki – pomnika, który stanął tutaj zaledwie kilka lat temu. Według legendy to właśnie Syrenka wypatruje marynarzy, którzy mają szczęśliwie dotrzeć do domu. Choć jest to atrakcja stosunkowo nowa, już dziś stanowi jeden z głównych punktów każdej wycieczki do Ustki.

5. Dolina Charlotty

Dolina Charlotty, która umiejscowiona jest w odległości kilku kilometrów od Ustki, jest z pewnością największą atrakcją całego regionu. Znajduje się tu ZOO, Fokarium, Wodne Safari i Kraina Bajek. W resorcie możemy skorzystać także z usług stadniny konnej, która oferuje lekcje jazdy (w tym również dla najmłodszych). Na terenie kompleksu znajdziemy plac zabaw dla dzieci, boiska, sale zabaw i sale gier. Także miłośnicy sportów wodnych będą usatysfakcjonowani – zbiornik wodny należący do Doliny Charlotty posiada wypożyczalnię kajaków i rowerków wodnych.

6. Muzeum Ziemi Usteckiej

Muzeum Ziemi Usteckiej to obiekt, który przeznaczony jest szczególnie dla starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. W obiekcie mieszczą się eksponaty związane z historią miejscowości, jednak znajdziemy tutaj również wystawę więzów marynarskich, która zafascynuje młodych chłopców. Muzeum czynne jest od końca kwietnia do połowy września.

7. Park Linowy na Wydmie

Ustecki Park Linowy usytuowany jest w sosnowym lesie tuż przy plaży. Składa się on z czterech tras: trasy dziecięcej, dwóch tras średnich oraz trasy wysokiej. Każda z nich zawiera oddzielne atrakcje i przeszkody, które muszą zostać pokonane przez uczestników zabawy. Dodatkowym atutem tego miejsca jest fakt, że podczas wspinaczki możemy podziwiać wybrzeże Morza Bałtyckiego. Ceny biletów wahają się od 25 do 35zł (w zależności od stopnia trudności trasy).

8. Promenada w Ustce

Promenada w Ustce to z pewnością miejsce, które przyciąga najwięcej turystów. Znajdziemy tutaj różne obiekty gastronomiczne (bary, restauracje, smażalnie ryb, lodziarnie), sklepy i stoiska handlowe oraz obiekty rozrywkowe. W trakcie trwania sezonu letniego – od czerwca do początku września – rozkładane są salony gier, które mogą sprawić mnóstwo radości młodszej i starszej młodzieży. W niektórych miejscach rozkładane są także dmuchane place zabaw i karuzele. Promenada jest miejscem, w którym tętni życie od świtu do zmierzchu – to również zwykle ulubione miejsce młodych ludzi, którzy mogą wyszukiwać najlepsze atrakcje.

9. Muzeum Minerałów

Przy usteckiej Promenadzie znajdziemy także Muzeum Minerałów. To niewielki obiekt, który zachwyca ogromną kolekcją minerałów oraz muszli z całego świata. Największą atrakcją Muzeum jest jednak odlew szkieletu dinozaura oraz pradawne jajo, które wzbudza zachwyt i szacunek młodszych i starszych gości wystawy.

10. Gokarty

Tak samo jak w każdym większym nadmorskim mieście, także w Ustce nie może zabraknąć gokartów. Znajdziemy je w wielu miejscach – zarówno na Promenadzie, jak i w oddalonych od niej częściach miejscowości. To rozrywka, która wiedzie prym wśród dzieci i młodzieży, które swoje wakacje spędzają nad Morzem Bałtyckim.

11. Rejsy po Morzu Bałtyckim

Rejsy po Bałtyku są niezapomnianą atrakcją. Oddalenie od wybrzeża często dostarcza niesamowitych wrażeń, szczególnie w wietrzne dni. Dodatkowo niektóre rejsy są uatrakcyjniane o komentarze kapitana statku lub dodatkowe pokazy marynarskie. Rejsy po Bałtyku trwają od 30 minut do nawet kilku godzin, jednak w przypadku rodzin z dziećmi warto wcześniej wybrać krótsze wypady, które sprawdzą odporność naszych pociech.

Ustka to nie tylko miejscowość, w której możemy spędzić nasz wakacyjny urlop. To także doskonała baza wypadowa do innych nadmorskich miejscowości – w krótkim czasie możemy dotrzeć do Darłowa, Jarosławca czy Rowów. Stosunkowo blisko jest również do jeziora Gardno oraz Słowińskiego Parku Narodowego. A każde z tych miejsc dostarczy niezapomnianych wrażeń całej rodzinie.