Polska

10 najlepszych atrakcji dla dzieci na Ursynowie

Arena
źródło: Adrian Grycuk / Wikipedia

Mieszkacie na Ursynowie i macie dość słuchania od Waszych dzieci, że znowu się nudzą? Mamy na to radę! Po przeczytaniu poniższych 10 przygotowanych z myślą o Was propozycji, już nigdy nie będziecie słuchać dziecięcych narzekań.

1. Park Przy Bażantarni

Szybciej byłoby wymienić, czego tu nie ma, bo atrakcji dla dzieci jest tu naprawdę wiele.
Jest coś dla młodych sportowców – boiska Orlik: ze sztuczną trawą do piłki nożnej i z nawierzchnią syntetyczną do siatkówki i koszykówki. Dla starszych dzieciaków przygotowano plac zabaw z motywem przewodnim „wszechświat” z jedną z najwyższych zjeżdżalni w mieście. Młodsze dzieci mogą się bawić na drugim placu zabaw, z sznurkami do wspinaczki. W parku nie brakuje też stolików do gry w szachy i warcaby, oraz „dużych szachów”. Fani skateboardingu mają do dyspozycji skatepark z podjazdami. Mamy z wózkami i małymi dziećmi zachęcamy do spacerów alejkami lipowymi lub po rosarium. A fanów rowerowych wycieczek do przejażdżek ścieżkami rowerowymi.

2. Sala Zabaw BAJKOLANDIA

Czasem mamy ochotę pozwolić dziecku robić wszystko to, czego zwykle mu zabraniamy. Oczywiście musimy mieć pewność, że będzie przy tym bezpieczne. Taką możliwość daje Bajkolandia – sala zabaw, w której od wejścia przywitają Was bajeczne kolory. Zabawki, od których dzieci tutaj ciężko jest oderwać, stymulują ich rozwój i koordynację wzrokowo – ruchową, podczas gdy rodzice odpoczywają w swojej strefie relaksu.

3. Park Jurajski

Chyba każde dziecko uwielbia dinozaury, niektóre znają się na nich naprawdę dobrze. Każdemu spodoba się w ursynowskim Parku Jurajskim. Karuzele przypominające dinozaury, piaskownice z jajami dinozaurów czy liny do zjeżdżania dla starszych dzieci sprawiają, że chętnie spędzicie tu cały dzień.

4. Klub Kalejdoskop

Rodzice zawsze chcą przygotować dla dzieci niezapomniane urodziny, na które mogłyby zaprosić kolegów i koleżanki. Polecamy do tego Klub Kalejdoskop na Ursynowie, w którym animatorzy zapewniają rozrywkę, imprezowy klimat, efekty świetlne i muzyczne, oraz zabawy tematyczne dostosowane do preferencji jubilata.

5. Bulder Bar

Nie każdy rodzic wie, że „buldering” to wspinanie na niewielkiej wysokości, do kilku metrów, przez co jest idealną rozrywką dla zawsze pełnych energii dzieciaków. W Bulder Barze ścianki wspinaczkowe są dostosowane do umiejętności dzieci w różnym wieku. Bezpieczna i dobra zabawa jest tu gwarantowana.

6. Park Linowy TARZANEK Ju-huu

Znacie to uczucie, kiedy przyłapujecie pociechę na samowolnym wspinaniu się po meblach? Szkoda tracić nerwy, lepiej od razu zabrać dzieci do Parku Linowego w Ursynowie. Trasy są tu zróżnicowane pod względem umiejętności i wzrostu, niezależnie więc, jakie duże jest Wasze dziecko, tu będzie się dobrze i bezpiecznie bawiło. Oczywiście najpierw zostanie profesjonalnie przeszkolone, ale zaraz później będzie mogło został małym Tarzankiem.

7. Enigma Room

„W 80 dni dookoła świata” czy „PRL”, a może „misja: haker”? Który pokój wybierzecie na 60 minut dobrej, rodzinnej zabawy? Pokoje zagadek Enigma Room oferują tematyczną rozrywkę, podczas której rozwiązując zagadki i szukając podpowiedzi macie za zadanie wydostać się z zamkniętego pokoju.

8. Dom Kultury Stokłosy

Każde dziecko ma jakiś talent. Niektóre jeszcze nieodkryty, jedne większy inny mniejszy, ale każdy powinniśmy rozwijać. Pomoże w tym Dom Kultury organizujący zajęcia i warsztaty dla dzieci: taneczne, teatralne, plastyczne, oświatowe i muzyczne. Wybierzcie te, które najlepiej odzwierciedlają zainteresowania Waszych dzieci i zapiszcie je koniecznie. Będą Wam wdzięczne.

9. Aqua Relax

Twoje dziecko pływa jak rybka, a może jeszcze nie potrafi pływać? Nie ważne jaka jest odpowiedź, polecamy pływalnię Aqua Relax. Znajdziecie tu doskonałe warunki do nauki pływania, oraz wodne atrakcje i zjeżdżalnię. Świetne miejsce na aktywny rodzinny wypoczynek.

10. Lodowisko Figlowisko

W sezonie zimowym kryte lodowisko jest czynne 24 godziny na dobę, a od wiosny do jesieni proponujemy plac zabaw dla dzieci czynny już od godziny 9:00. Za 15zł macie aż 3 godziny jazdy na łyżwach. Nie martwcie się, jeśli nie macie ich swoich, nie ma problemu z wypożyczeniem ich na miejscu.