Polska

10 najlepszych atrakcji dla dzieci blisko dzielnicy Ursus w Warszawie

Osiedle ul Rakuszanki
źródło: Andrzej Błaszczak / Wikipedia

Ursus jest to lewobrzeżna dzielnica stolicy naszego kraju, czyli Warszawy. Co ciekawe, dzielnica ta w latach 1952-1977 funkcjonowała, jako samodzielne miasto. Po tym czasie miasto zostało włączone do Warszawy i teraz działa jako jedna z dzielnic stolicy. Ursus jest przez wielu postrzegany jako,,piękna zielona dzielnica’’, dlatego też to idealne miejsce na spędzenie wolnego czasu z naszymi pociechami. Gdzie najlepiej się wybrać, żeby brzdące za bardzo się nie nudziły?

1. Park Achera. Park znajduje się u zbiegu ulicy Dzieci Warszawy i Walerego Sławka. Skąd ten park wziął swoją nazwę? Franciszek Adam Acher był posiadaczem ziemskim w Ursusie i to właśnie na jego terenach znajduje się obecnie park. Wielkość parku nie jest duża, ale na szczególną uwagę zasługuje piękna fontanna. Na terenie parku znajduje się osłonięty drzewami plac zabaw, na którym dzieci mogą zużyć trochę energii, której posiadają przecież tak wiele. Dzięki drzewom, latem jest tutaj przyjemnie chłodno i można ochronić się przed palącym słońcem. Co ciekaw, bardzo często do stawu przylatują kaczki, które z pewnością zaciekawią każde dziecko.

2. Park Hassów. Jego lokalizacja to rejon ulicy Wojciechowskiego, Jagiełły i Czechowicza. Podobnie jak w przypadku poprzedniego parku, jego nazwa pochodzi od rodziny, do której dawniej należały te tereny. Park jest pięknie nasłoneczniony i zalesiony. Dorodny drzewostan zapewnia ochronę przed upałem, mimo tego, że czas spędza się tutaj bardzo aktywnie. Na terenie parku znajdują się boiska, amfiteatr oraz ścieżka rowerowa, dlatego też jest to idealne miejsce do spędzania z dziećmi aktywnego czasu na świeżym powietrzu

3. Park Czechowicki. Znaleźć go można w obrębie ulic Spisaka, Żurawickiej, Malinowej oraz Drzymały. Jest to park, który dopiero co został odremontowany. Zajmuje on znacznie większy obszar, niż park Achera. Tutaj także znajduje się piękna fontanna, plac zabaw, a także amfiteatr. Dzieci z pewnością docenią to odrestaurowane miejsce rozrywki.

4. Ogródek Jordanowski,,Hasanka’’. Szukając tego obiektu należ udać się w okolice ulic Wojciechowskiego i Orląt Lwowskich. Ten nowoczesny teren rekreacyjny, to świetna atrakcja zarówno dla dzieci mniejszych, ale także i tych większych. Ogródek został podzielony bardzo pomysłowo, ponieważ oddzielna część jest dedykowana małym dzieciom, w innym miejscy będą bawiły się starcze dzieci, a i dla młodzieży coś się znajdzie. Teren ogródka pokryty jest syntetyczną nawierzchnią, co zapewnia bardzo dobrą przyczepność.

5. Orlik, który znajduje się przy ulicy Sosnowskiego 3, to idealne miejsce do aktywnego wypoczynku wszystkich dzieci. Wybudowany kompleks składa się z dwóch boisk. Jedno o powierzchni 30mx62m jest do piłki nożnej, drugie zaś jest do siatkówki i koszykówki, a jego wymiary to 19m x 32m. Cały obiekt wyposażony jest bardzo profesjonalnie, ponieważ znajdują się tutaj szatnie czy chociażby natryski. Teren obiektu jest oświetlony i ogrodzony. Rezerwacji tego orlika, można dokonywać u Trenerów Środowiskowych.

6. Plac Zabaw, zlokalizowany przy ulicy Dzieci Warszawy 42, to obiekt, który z pewnością docenią najmłodsi. Oddany do użytku w 2007 roku plac zabaw, posiada wiele atrakcji, jak zjeżdżalnie, aleje spacerowe, czy chociażby boisko. To świetne miejsce do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu.

7. Fort V Włochy, który znajduje się przy ulicy Ryżowej, zaraz przy Cmentarzu Ursusowskim, to idealne miejsce dla dzieci, które uwielbiają, wszelkiego rodzaju eksploatację i zabawy organizowane w terenie. Fort przez ostatnie lata uległ znacznemu pogorszeniu i dewastacji, dlatego tak cieszy fakt, że obecnie jest on remontowany oraz rewitalizowany. NA terenie fortu świetnie jeździ się także na rowerach.

8. Stadion Sportowy, którego miejscem jest obszar przy ulicy Sosnowskiego 3, to miejsce na którym organizowane są liczne festyny rekreacyjne i sportowe. Organizowane są one przez OSiR. Z bieżni na terenie stadionu korzystają zarówno mieszkańcy Ursusa, jak także seniorzy, którzy organizują tutaj zajęcia z Nordic Walking.

9. Park Linowy Ursus, to świetne miejsce w którym możemy pokazać naszym pociechom jak ważna jest równowaga. Ten rodzinny park linowy dostarczy dzieciom niesamowitych wrażeń. Co ciekawe, możliwe jest także zorganizowanie przyjęcia urodzinowego w parku linowym. Takie urodziny to będzie na pewno strzał w dziesiątkę!

10. FlyStop – Warsaw Indoor Skydiving. Które dziecko nie chciałoby latać. Z resztą nie tylko dzieci posiadają takie marzenia. Już dzisiaj możecie je spełnić, dzięki wizycie w Flysopt! Atrakcja polega na wejściu w tunel aerodynamiczny. Podmuch nieustannie wiejącego wiatru sprawia, że ludzie ciało dosłownie unosi się w powietrzu. Oczywiście jest tutaj także oferta kierowana do najmłodszych, dlatego też tak warto skorzystać z możliwości swobodnego latania. W końcu nie zawsze zdarza się nam latać!