Podróże

Urlop jesienią. Tropiki, city break czy polskie krajobrazy?

Urlop jesienią. Tropiki, city break czy polskie krajobrazy?

Jesienne wyjazdy z roku na rok cieszą się coraz większą popularnością. Nic dziwnego. Pracując w dużych korporacjach, często nie możemy sobie pozwolić na urlop w środku sezonu. Ale to nie jedyna przyczyna ogromnego zainteresowania takimi podróżami. Niższe ceny, łagodniejszy klimat, mniej turystów, malownicze krajobrazy – powodów, dla których wyjeżdżamy jesienią, jest naprawdę mnóstwo. Dokąd najlepiej się wybrać w tym okresie? Które kierunki są najlepsze na listopadowe wojaże?

Tropikalne przygody

Podróżnicy najczęściej dzielą się na fanów europejskich wypraw, egzotycznych miejsc i polskich krajobrazów. W zależności od zasobności portfela, potrzeb i pasji wybieramy więc inne punkty na jesienne wojaże. Tropikalne wyspy przyciągają szczególnie fanów plażowania pod palmami, niezwykłych pejzaży, krystalicznie czystej wody i poznawania innych kultur i obyczajów.

Żeby wybrać miejsce idealne dla siebie, należy przede wszystkim dokonać skrupulatnej kalkulacji kosztów. Daleka wyprawa będzie zwykle droższa niż tydzień w górach czy nad polskim morzem. Oczywiście wiele zależy od naszych potrzeb. Fani luksusowych hoteli i formuł all inclusive mogą zapłacić więcej za pobyt w Polsce niż miłośnicy campingów za dwa tygodnie w Tajlandii. W razie potrzeby pomóc może karta kredytowa, dzięki której będziemy w stanie z góry opłacić bilety lotnicze, hotel i wszystkie inne niezbędne usługi.

Egzotyczne wyjazdy to okazja do zapoznania się z całkowicie odmienny kulturowo miejscem. Możemy poznać lokalnych mieszkańców, dowiedzieć się więcej o ich życiu i światopoglądzie, zawiązać międzynarodowe przyjaźnie. W takie miejsca wybierają się też wszyscy spragnieni słońca i wysokich temperatur, o które w Polsce jesienią raczej trudno. Egzotyka to oferta dla żądnych przygód, doświadczonych obieżyświatów – trzeba się do niej dobrze przygotować.

Europejskie wycieczki

Ci, którym marzy się krótka, ale intensywna miejska wycieczka powinni zdecydować się na jesienny city break. To niezwykle modna ostatnio forma podróżowania. Chodzi o kilkudniowe wyprawy do dużych, europejskich miast. Zwiedzanie, odpoczynek, oglądanie lokalnych zabytków, nawiązywanie nowych znajomości – to idealna okazja do kreatywnego wypoczynku dla spragnionych przygód. City break można zorganizować naprawdę tanio. Żeby tak się stało, trzeba nauczyć się szukać okazji. Specjalne portale oferują możliwość znalezienia tanich lotów lub budżetowych noclegów. Doświadczeni podróżnicy są w stanie zapłacić za taki wyjazd naprawdę niewiele. Klucz to skrupulatne poszukiwania atrakcyjnych ofert. W zakupie tanich biletów na samolot pomoże karta kredytowa – to gwarancja, że pieniądze zawsze będziemy mieć pod ręką.

Piękna Polska

Jesienią pięknie może być również w Polsce. Wiedzą o tym wszyscy fani rodzimych pejzaży, którzy rokrocznie wyruszają ze swoich domów na podbój ojczyźnianych szlaków. Ogromną popularnością w wysokim sezonie cieszą się polskie góry i nadmorskie miejscowości. Ale kto powiedział, że nad polskie morze przyjeżdża się tylko latem? Otóż właśnie jesienią falujące pejzaże zachwycają najbardziej. Wzburzone morze, bryza, świeże powietrze i ogromna dawka jodu – wszystkie te atrakcje mamy tutaj na wyciągnięcie ręki.

Morze to nie jedyne miejsce w Polsce, które warto zobaczyć. Jesienią wybierzmy się na Podlasie lub magiczny, tajemniczy Śląsk. W takich okolicznościach przyrody wszystkie te regiony zyskują blask, któremu nie da się oprzeć. Ahoj, przygodo!