Podróże

Elon Musk – 15 Fascynujących ciekawostek – Elon Musk

samochód tesla

Elon Musk to urodzony w Republice Południowej Afryki przedsiębiorca z kanadyjskimi korzeniami znany między innymi z tego, że założył Tesla Motors oraz SpaceX i dał początek serwisowi PayPal. Charyzmatyczny, genialny i ambitny- to tylko niektóre przymiotniki, jakimi możemy go określić.

Już w wieku 10 lat zaczął interesować się programowaniem, a w wieku 12 stworzył i sprzedał swoją pierwszą grę- Blastar. W dzieciństwie cały czas chodził z głową w chmurach. Był tak pochłonięty swoimi marzeniami, że rodzice musieli zabrać go do lekarza, by upewnić się, że z jego słuchem wszystko w porządku.

Elon słyszał oczywiście poprawnie, ale głowę miał pochłoniętą planami, które jak widać, zmienił w rzeczywistość. Myślę, że niejeden z nas mógłby uczyć się od niego tej trudnej sztuki spełniania marzeń. W dzisiejszym artykule przybliżę wam, drodzy czytelnicy, jego postać. Oto 15 ciekawostek o Elonie Musku:

1. Tak jak wielu geniuszy, był prześladowany w szkole podstawowej, bo czytał dużo książek, miał introwertyczne usposobienie i był niski. Na całe szczęście nie przejął się tym za bardzo i pozostał sobą, co przyniosło mu sukces, sławę i pieniądze. Jak sam mówi, w szkole funkcjonowały gangi, a poziom brutalności był tam porażający. Elon został raz pobity tak dotkliwie, że trafił do szpitala.

2. Musk był w dużej części inspiracją do stworzenia postaci Tonny’ego Stark’a z filmów Iron Man. Fragmenty drugiej części filmu zostały nagrane w siedzibie SpaceX.

3. Zanim Elon sprzedał swój start-up o nazwie Zip2 i został milionerem, spał na kanapie w biurze i brał prysznice w lokalnej placówce YMCA. Gdy w końcu zgarnął za Zip2 22 miliony dolarów, zainwestował je w kolejny projekt- X.com, który dziś znamy jako PayPal.

4. Doradcy biznesowi powiedzieli mu, że założenie SpaceX to kompletnie nieopłacalny ruch i nazwali jego marzenie mrzonką. Elon jednak zainwestował w to wszystkie swoje pieniądze. Dziś bierze udział w badaniach kosmosu.

5. Elon uważa za swoją misję i długodystansowy cel sprawienie, by nasza cywilizacja była zdolna do kolonizacji kosmosu.

6. Musk przyznaje się, że jest pracoholikiem i spędza w pracy nawet po sto godzin tygodniowo!

7. Elon nazwał jednego ze swoich synów Xavier, od profesora X. W sumie ma piątkę dzieci.

8. W 2013 roku Musk przedstawił swój projekt zupełnie nowego transportu publicznego zwany Hyperloop. Polega on na tym, by ludzie podróżowali w kapsułach podobnych do rakiet zamkniętych w owalnym torze na kształt wielkiej tuby. Powiedział, że jeśli nikt nie wcieli tego pomysłu w życie, sam to zrobi.

9. Elon wystąpił gościnnie w odcinku znanej kreskówki The Simpsons, gdzie zagrał samego siebie i naśmiewał się ze swoich pomysłów i teorii.

10. Musk otworzył w 2017 roku firmę Neuralink, która skupia się na badaniu możliwości połączenia ludzkiego mózgu z komputerem, by wzmocnić jego możliwości (np. zwiększyć pamięć).

11. Kolejną szaloną ambicją Muska jest umieszczenie na orbicie Ziemii czterech tysięcy satelit, które zapewnią ludziom szybki internet w każdym miejscu na globie.

12. Elon rzekomo od dziecka spędza pięć godzin dziennie na czytaniu (być może wlicza ten czas w swoją pracę?). Jak widać- wiedzy nigdy dość.

13. Magazyn Forbes umieścił Muska na 25 pozycji w rankingu najpotężniejszych ludzi na świecie i na miejscu 54, jeśli chodzi o najbogatszych.

14. Pomimo faktu, że wysłał swoją Teslę w kosmos, Elon twierdzi, że jest przeciwny temu, by latające samochody były w powszechnym użyciu. Uważa, że wtedy „Istniałoby duże prawdopodobieństwo, że coś spadnie ci na głowę”.

15. W 2017 roku Elon zdenerwował się na korki uliczne w Los Angeles i tak po prostu wpadł sobie na pomysł, że otworzy firmę, która zajmie się wierceniem tuneli pod tym miastem, by zredukować ruch uliczny. W maju 2019 roku firma podpisała kontrakt wart prawie 49 milionów dolarów z władzami Los Angeles na budowę sieci tuneli.