Podróże

Kolejowy Odjazd Sopot – Dla fanów kolei i nie tylko

Kolejowy Odjazd Sopot to park kolei miniaturowej, w którym wszyscy (od 0 lat) możemy jeździć na pociągach. Rozrywka ta jest szczególnie popularna w USA oraz UK. Do naszego kraju jakoś nie miała okazji zawitać w szerszym wydaniu, ale od sierpnia 2021 roku, możemy przetestować miniaturowe pociągi na naszym trójmiejskim podwórku. Pomysł, podpatrzony właśnie w Wielkiej Brytanii, został zrealizowany w Sopocie przez grupę zapaleńców, którzy stworzyli nie tylko pociągi i wagony, ale też całą kolejową infrastrukturę towarzysząca.

Na działce o wielkości 4000 m2 znajdziemy 800 metrów torów oraz semafory, rozjazdy, mosty, tunel i małą architekturę kolejową. Park cały czas się rozbudowuje i do końca tego sezonu ma powstać sporo nowych elementów. Od 5 sierpnia dostępna będzie strefa urodzinowa, która wykorzystywana będzie także podczas roku szkolnego do prowadzenia zajęć dla grup szkolnych z bezpieczeństwa na kolei.

Warto dodać ze pociągi, wagony i wszystko co możemy zobaczyć w parku to prawdziwy hand-made. Modele zostały wykonane własnoręcznie przez załogę parku i nie ma takich drugich na całym świecie. Wzorowaliśmy się na amerykańskich kolejach i w tym samym kierunku zmierza stylistyka parku. Obecnie mamy 3 składy po 2-3 wagony każdy. W parku nie ma dużych tłumów, a czas oczekiwania póki co wynosi najczęściej 0-15 minut.

Organizatorzy projektują wagon dla dzieci niepełnosprawnych na wózkach, cała trasa w tym mosty zostały tak zaprojektowane aby KAŻDY mały miłośnik pociągów mógł skorzystać z przejażdżki.

Ceny biletów:
bilet normalny: 30 zł
bilet ulgowy: 20 zł
dzieci do lat 3: za darmo (pod opieką dorosłego)
bilet grupowy: 15 zł
zniżki: – 20% z kartą mieszkańca Gdańska, Sopotu lub Dużej Rodziny

Godziny otwarcia: codziennie od 10:00 do 19:00 (do końca wakacji, potem zgodnie z informacją na naszej stronie i FB).

Adres: ul. Jana z Kolna 18, Sopot (przy stadionie rugby Ogniwa Sopot)