Podróże

Co to jest HandyShower – Bieżąca woda dla 15% ludzkości

Inżynier Zdzisław Iwanejko stworzył urządzenie, które może rozwiązać wielki problem: brak dostępu do podstawowych urządzeń sanitarnych i bieżącej wody dla 15% ludzkości. Jego wynalazek, HandyShower, spełnia wszystkie funkcje łazienki, jest lekki, prosty w użyciu i nie marnuje przy tym nawet kropli wody.

Co to jest HandyShower - Bieżąca woda dla 15% ludzkości

Czym jest HandyShower?

Na rynku brakuje prostego, niedrogiego sprzętu, który może spełniać funkcje łazienki w przypadku braku wody z sieci. Zdzisław Iwanejkiego rozwiązuje ten problem dzięki innowacyjnemu projektowi.

Dzięki specjalnemu, opatentowanemu mechanizmowi sterowania przepływem wody, użytkownik nie traci wody – co gwarantuje duże oszczędności i wydajność.

Możliwość pracy bezdotykowej wpływa korzystnie na higienę i zmniejsza ryzyko kontaktu z bakteriami i wirusami.

Końcówki które bardzo prosto jest wymienić, pozwalają przekształcić HandyShower w prysznic, umywalkę lub bidet. Cała wymiana odbywa się w intuicyjny sposób.

W praktyce HandyShower spełnia wszystkie funkcje wyposażenia łazienek dzięki systemowi wymiennych końcówek, a innowacyjne sterowanie zaworem pozwala na oszczędność wody. Całość, wraz ze zbiornikiem, mieści się w małej saszetce, i waży mniej niż pół kilogramów, co ułatwia transport.

Dostęp do wody

Problem braku dostępu do wody dotyczy głównie ludności krajów rozwijających się, ale także turystów, pracowników terenowych, ofiar klęsk żywiołowych lub konfliktów zbrojnych. HandyShower ma możliwość zaspokajania potrzeb każdej z tych grup poprzez swoje możliwości.

Twórca tego urządzenia, Zdzisław Iwanejko, zamierza współpracować z organizacjami humanitarnymi i rządami państwowymi. Miał między innymi rozmowy z przedstawicielami ONZ, Czerwonego Krzyża, Jordanii (gdzie mieszka 2 miliony uchodźców z Syrii którzy żyją w namiotach), czy Nepalu (który niedawno stał się ofiarą ciężkiego trzęsienie ziemi)

Rozwój projektu

Podczas zbiórki pieniędzy wdrożony jest model „kup jedno, daj drugi”, dzięki czemu każda zakupiona sztuka będzie dostępna dla jednej organizacji humanitarnej. Ponadto planowane jest rozpoczęcie produkcji w krajach rozwijających si. W ten sposób marka chce zrealizować swoje motto „nieograniczony dostęp do wody dla każdego i wszędzie”.

Finansowanie społeczne

Zdzisław Iwanejko i Fundacja WeTheCrowd starają się, aby produkt dotarł jak najszybciej do potrzebujących.

Urządzenie zostało zaprezentowane na targach związanych z pomocą humanitarną, spotkało się to z entuzjastycznym przyjęciem uczestników i specjalistów z branży.

Wszystkie elementy i wzory zostały opatentowane i zarejestrowane. Powstały zestawy prototypów, które dały spodziewane rezultaty podczas testu urządzenia.

Następnym krokiem jest rozpoczęcie produkcji. W tym celu minimum zebrać trzeba 30 tysięcy PLN, aby stworzyć serię pierwszą(1000-3000 szt.) co ułatwi również rozmowę z inwestorami. Dzięki temu będzie możliwa masowa produkcja. Aby zebrać niezbędną ilość – HandyShower skierował się bezpośrednio do swojej społeczności i przyszłych użytkowników. 6 czerwca na platformie Wspieram.to rozpoczęło się pozyskiwanie funduszy. Każdy będzie w stanie nabyć egzemplarz urządzenia z wyprzedzeniem, przy jednoczesnym wspieraniu polskiej innowacji społecznej o potencjale globalnym.

Projekt może być wspierany na:

https://wspieram.to/handyshower