Podróże

Podpowiadamy gdzie można dobrze zjeść w Mrągowie 2024

Poniżej prezentujemy nasze typy jeśli chodzi o jadłodajnie w Mrągowie. Siłą rzeczy przetestowanych było parę lokali i chętnie dowiemy się o waszych propozycjach gdzie warto zjeść w Mrągowie. Zachęcamy do komentowania.

Kolejność przypadkowa:

fot. fb.com/ratuszowa.mragowo
  • Restauracja Ratuszowa ul. Mały Rynek 5

Ratuszowa jest chyba najnowszą z pozycji które tu prezentujemy. Ich hasłem reklamowym jest „Odrobina luksusu za rozsądną cenę”. Zerknijmy zatem do menu:

-na przystawkę Matias w oleju rydzowym za 15 zł; Tatar wołowy z marynowanym prawdziwkiem, kaparami, szalotką i oliwą truflową za 25 zł.

-z zupy mamy : Zupa „codziennie inna” (9 zł.),„Cappuccino” z buraka z dodatkiem szyjek rakowych i puszystej śmietanki z dodatkiem szyjek rakowych i puszystej śmietanki (13 zł.), Mazurska zupa rybna (16 zł.)

-dania główne to np.: Filet z kurczaka „Supreme”w sosie serowym, podany na dyniowym purée z pieczonymi warzywami (27 zł.), Confit z uda kaczki na purée ziemniaczanym, z grzybowym ragoût i pieczoną dynią (36 zł.), Ryba „codziennie świeża” danie ze świeżych ryb z dodatkami wg przepisu Szefa Kuchni za 39 zł.

-spróbować można też burgera: 100% grillowane mięso wołowe ze świeżym pomidorem, papryką jalapeño, grillowaną cebulą, rukolą i pieczonymi ziemniakami (26 zł.), 100% grillowane mięso wołowe z pieczoną papryką, rukolą, serem Gorgonzola i pieczonymi ziemniakami (26 zł.)

-pasty: Penne razowe ze świeżym szpinakiem i kozim serem (21 zł.), Tagliatelle z borowikami, kozim serem i polędwiczką wieprzową (23 zł.), Tagliatelle z borowikami, kozim serem i polędwiczką wieprzową (25 zł.)

Lokal czynny jest: poniedziałek – czwartek 11:00 – 21:00; piątek – sobota 11:00 – 23:00; niedziela 12:00 – 20:00

fot. fb.com/people/Restauracja-Smaki-Mazur
  • Restauracja Smaki Mazur ul. Mickiewicza 11

Lokal stawiający, jak sama nazwa na to wskazuje, na dania kuchni regionalnej. Nam bardzo do gustu przypadła Mazurska zupa grzybowa z kurkami, pierogi nadziewane pieczoną gęsią i kaszą gryczaną (6 szt. – 13zł.), polędwiczki z warchlaka owijane wędzonym boczkiem z zestawem surówek (17 zł.)

Restauracja czynna jest codziennie od 11:00 do 19:00

fot. fb.com/restauracjastarachatamragowo
  • Restauracja Stara Chata ul. Warszawska 9

Niedaleko jeziora Magistrackiego mieści się Restauracja Stara Chata. Jest utrzymana w klimacie Warmii i Mazur z XIX w. a sam lokal znajduje się w zabytkowym budynku z XVIII w. Jeśli będziecie tutaj w sezonie letnim koniecznie skorzystajcie z patio. Stara Chata stawia na kuchnię polską oraz warmińsko-mazurską. Tyle tytułem wstępu, przejdźmy teraz do smakowitego menu z którego prezentujemy wybrane pozycje:

-na początek przekąski: Borowiki mazurskie w śmietanie (17 zł.), półmisek śledzi na 2 osoby  (21 zł.), sałatka z kurczakiem (19 zł.)

-następnie zupy: Zupa rybna A’la Stara Chata (11 zł.); Grzybowa (11 zł.); Zupa dnia (8 zł.)

-z zestawów obiadowych do wyboru mamy: Gulasz z jelenia z babką ziemniaczaną i surówką (36 zł.); Pierogi z dziczyzną z sosem grzybowymi z surówką (21 zł.); Sandacz soute z ziemniakami z wody oraz surówką (31 zł.); Zraz wołowy zawijany z kaszą gryczaną oraz surówką (33 zł.)

-co poleca nam szef kuchni: Łosoś wędzony z delikatnym sosem chrzanowym (18 zł.),  Bigos staropolski (21 zł.); Pasztet z dziczyzny z żurawiną (16 zł.)

-mamy jeszcze tradycyjne dania mięsne: Tradycyjny schabowy panierowany podawanyna kapuście zasmażanej (23 zł.); Pieczeń cielęca w sosie kaparowym (26 zł.); Kaczka pieczona z jabłkami i żurawiną (26 zł.)

Restauracja czynna codziennie od 11:00 do 23:00

fot. fb.com/chata.mazurska
  • Restauracja Chata Mazurska ul. Roosevelta 1

Przystępna cenowo (zupy po ok. 8zł; dania obiadowe do ok. 30 zł; ryby do ok 40 zł. z surówką i ziemniakami), z fajnym wystrojem.