Podróże

Jakie aplikacje mogą ułatwić podróżowanie na city break?

Młoda, piękna podróżniczka z plecakiem i mapą idąca przez most w słoneczny dzień w mieście

Kilkudniowy wypoczynek ma same zalety. Pozwala poznać historię, kulturę i kuchnię innego kraju, a przede wszystkim odpocząć od codzienności. Jeśli chcesz dobrze zaplanować taki wyjazd, skorzystaj z ofert city break skrojonych na miarę. Aby krótki urlop przebiegał zgodnie z harmonogramem i nic nie pokrzyżowało Twoich planów, możesz skorzystać z aplikacji przydatnych w podróży. Z jakich aplikacji warto korzystać w trakcie city break?

Po pierwsze, weź pod uwagę swoją znajomość języków obcych

Znajomość języka angielskiego w stopniu, który pozwala na zamówienie obiadu w restauracji, zapytanie przechodnia o drogę czy kupienie biletu w kasie muzeum, jest coraz powszechniejsza. Nie zawsze jednak komunikatywna angielszczyzna wystarczy, aby porozumieć się w obcym kraju i rozwiązać poważniejszy problem. Jeśli nie planujesz city break w Wielkiej Brytanii czy Irlandii, znajomość tego języka to także może być za mało.

Dobrym przykładem kraju, w którym warto znać przynajmniej podstawowe zwroty w tamtejszej mowie, jest Francja. O ile bez trudu porozumiesz się po angielsku w placówkach muzealnych i kulturalnych czy większych miastach znanych jako ośrodki turystyczne, o tyle większy kłopot z komunikacją możesz mieć na prowincji, kiedy na przykład poprosisz osobę mijaną na ulicy o wskazanie drogi lub inną poradę.

Właśnie dlatego warto korzystać z aplikacji tłumaczeniowych. Dwa translatory, które są dziś najpopularniejsze, działają w przeglądarce internetowej, ale możesz też pobrać je w formie aplikacji na urządzenia mobilne. Mowa o:

  • Google Translate,
  • DeepL.

Obie aplikacje oferują różne rodzaje tłumaczenia. Jeśli chcesz znać treść tablicy informacyjnej, po prostu zrób jej zdjęcie i wrzuć do translatora. A może potrzebujesz kogoś o coś zapytać? W takim razie tłumacz na żywo rozmowy prowadzone w dwóch językach. Masz także możliwość wpisania słów lub całych zdań po polsku, a aplikacja przetłumaczy je na wskazany przez Ciebie język obcy.

Jaka jest w takim razie różnica między Google Translate a DeepL, którą zauważysz w trakcie city break? Najważniejsze rozróżnienie polega na dokładności i poprawności stylistycznej tłumaczenia. Ten wskaźnik wypada na korzyść DeepL. Gdy mowa zaś o liczbie języków, palmę pierwszeństwa przejmuje Google Translate, który rozpoznaje od niespełna 60 do około 110 języków (niektóre funkcje nie są dostępne dla wszystkich języków), a DeepL – niecałe 30 (stan na marzec 2024 roku). Poza tym Google Translate działa także offline, a DeepL – tylko online.

Po drugie, poznaj aplikacje z mapami i rekomendacjami podróżników

młoda dama podróżująca autostopem

Interaktywne mapy, w których możesz na bieżąco modyfikować plan city break, to ogromne ułatwienie także w krótkich podróżach. Możesz korzystać między innymi z:

  • Google Maps. Aplikacja giganta z Mountain View to prawdziwa skarbnica wiedzy dla każdego globtrotera. Korzystając z Map Google, możesz nie tylko zaplanować trasę różnymi środkami transportu lub pieszo, lecz także poznać opinie innych użytkowników na temat miejsc, które zapisałaś lub zapisałeś w planie swojej kilkudniowej wycieczki. Aplikacja umożliwia także korzystanie z różnych widoków, w tym ze Street View. Na czym ono polega? W uproszczeniu to zdjęcia budynków, placów i innych miejsc, które wielu turystom znacznie ułatwiają odnalezienie celu.
  • Aplikacje z mapami przygotowane przez jednostki samorządowe. Informacji o takich aplikacjach warto szukać na oficjalnych stronach miast. Doskonałym przykładem nowoczesnej mapy, z której korzystają podróżnicy zakochani w Polsce, jest aplikacja Katowice City Break. To bezpłatny audioprzewodnik po stolicy województwa śląskiego.

Po trzecie, poszukaj aplikacji, która pozwoli Ci zaplanować city break od A do Z

 Wiele wyjątkowych ofert na city break znajdziesz na przykład na platformie eSky.pl. Jeśli chcesz na przykład poznać serce Wielkiej Brytanii, kliknij link https://www.esky.pl/lot+hotel/1-city-break/(0)(ci:lon)-city-break-w-londynie

Dlaczego warto zarezerwować city break na eSky.pl?

  • Możesz wybierać spośród wielu ofert wyjazdów na kilka dni, zawierających loty i noclegi w jednej rezerwacji.
  • Jeśli znajdziesz takie samo połączenie lotów z noclegiem w niższej cenie, eSky.pl zwróci Ci różnicę.
  • Wykupujesz wycieczkę objętą zabezpieczeniem finansowym przez Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.
  • Masz szerokie pole wyboru kierunków podróży i rodzajów noclegów – od najpopularniejszych miast po nieznane kierunki, od hoteli w centrum miasta, przez apartamenty, po domki na wybrzeżu.

Złap wiatr w żagle i odpocznij od codzienności w trakcie city breaku. Dobrze przygotuj się do wyjazdu – wybierz przydatne aplikacje i ciesz się z wypoczynku wybranego na eSky.pl!