Podróże

Rejsy pełne wygód

Rejsy pełne wygód

Ciekawym pomysłem na alternatywne i nietuzinkowe spędzenie urlopu wypoczynkowego jest wyprawa na szerokie wody morza lub oceanu. Biura turystyczne oferują przynajmniej kilka możliwości. Jedną z nich jest wykupienie luksusowego rejsu ogromnym statkiem turystycznym, na którym zadbano o wszystkie potrzeby gości. Inną możliwością jest podróż wyczarterowanym jachtem w wymarzonym kierunku. Jedno i drugie rozwiązanie ma zarówno swoje wady jak i zalety, co nie zmienia faktu, że morski rejs jest przeżyciem, które zapada głęboko w pamięć na długie lata. Poniżej lista kilku ciekawych pomysłów na rejsowe wakacje dla początkujących wilków morskich.

1. Rejs życia – wycieczka dookoła świata

Jednym z najdłuższych rejsów komercyjnych, jakie są współcześnie dostępne jest podróż dookoła świata, która rozpoczyna się i kończy w Miami. Pełny rejs trwa dokładnie 180 noclegów w kajucie statku. Przez niemal pół roku wyprawa przebiega na obszarze czterdziestu czterech krajów, w których statek zawija do osiemdziesięciu portów. Nie każdy jednak może sobie pozwolić na taką wyprawę – z kilku względów. Po pierwsze, rejs dookoła świata jest bardzo długi. Jedynie właściciele dużych firm albo emeryci są w stanie pozwolić sobie na półroczny urlop. Przeciętny śmiertelnik dysponuje jedynie miesiącem czasu wolnego w ciągu całego roku kalendarzowego. Po drugie, niezmiernie istotny jest tu wymiar finansowy. Półroczny rejs dookoła świata kosztuje fortunę – warto zwrócić uwagę na to, że cała podróż odbywa się w bardzo komfortowych warunkach. Eleganckie kajuty posiadają pełny węzeł sanitarny, a na pokładzie statku dostępne są liczne atrakcje umilające gościom wypoczynek.

2. Komercyjne rejsy na każdą kieszeń

Rejs w komfortowych warunkach wcale nie musi być przesadnie długi. Rejsy pełne wygód najlepiej sprzedają się w pakietach dwu- lub trzytygodniowych. Rejsy komercyjne realizowane są na wszystkich otwartych zbiornikach wodnych świata. Największym zainteresowaniem wśród turystów cieszą się wycieczki organizowane po Karaibach oraz po Morzu Śródziemnym. Pomimo wysokiego standardu rejsów morskich są to wycieczki, na które jest sobie w stanie pozwolić większość osób. Pakiet all inclusive to wydatek przynajmniej kilku tysięcy złotych, jednak za tę sumę otrzymuje się pewność profesjonalnej obsługi i najlepszych warunków w trakcie trwania całego rejsu. Aktualna oferta rejsów komercyjnych dostępna jest na stronach internetowych przewoźników morskich oraz w największych biurach podróży.

3. Mini cruise – oferta na każdą kieszeń

Osoby które marzą o prawdziwej morskiej przygodzie, a ze względów komercyjnych nie są w stanie sobie pozwolić na spędzenie całego urlopu wakacyjnego na otwartych wodach mórz i oceanów powinny zainteresować się ofertą jaką są mini cruise. Są to krótkie rejsy wycieczkowe w luksusowym standardzie, które trwają zazwyczaj dwie lub trzy doby. Ceny takich rejsów przeważnie zamykają się w kwocie kilkuset złotych od osoby. Warto podkreślić, że dzieci do określonego wieku mają możliwość skorzystania z atrakcyjnych zniżek. Krótkie rejsy pełne wygód organizowane są między innymi w Anglii, Francji czy Hiszpanii. Warto śledzić promocje pojawiające się na stronach internetowych biur podróży. Oferty rejsów na przełamaniu sezonów turystycznych oferowane są w bardzo atrakcyjnych cenach. Jakość rejsu mini cruise oraz poziom obsługi przez załogę statku niczym nie odbiegają od kilku tygodniowych rejsów komercyjnych. Bilet na taką podróż może być doskonałym prezentem na przykład z okazji ślubu rodziców, bądź urodzin ukochanej osoby.

4. Żaglówki – indywidualne rejsy o wysokim standardzie

Zupełnie odmiennym sposobem na rejs pełen wrażeń od propozycji wspomnianych powyżej jest rejs jachtem morskim. Opcja taka dostępna jest w dwóch wariantach. Pierwszy z nich zakłada udział w rejsie komercyjnym organizowanym przez biuro podróży. Jacht morski jest w stanie na swój pokład zmieścić od kilku do kilkunastu osób. W przypadku rejsów jachtami morskimi, które organizowane są przez biura podróży czy agencje podróżnicze, oprócz łódki w cenę wyprawy wliczona jest również opieka sprawowana przez doświadczonego kapitana. Minusem takiego rozwiązania jest to, że nie można puścić wodzy fantazji i popłynąć w dowolnym kierunku, a trzeba krok po kroku i mila po mili realizować plan wycieczki narzucony z góry.

Osoby które chciałyby samemu zaplanować wyprawę morską, a ponadto posiadają stosowne uprawnienia mogą pokusić się o indywidualny czarter jachtu. Na samodzielną wyprawę można płynąć zarówno z polskiego portu jak i dowolnego innego – ograniczeniem w tym względzie są jedynie wymagane uprawnienia potrzebne do prowadzenia jachtu morskiego. Żaglówki pływające po morskich wodach charakteryzują się bardzo wysokim standardem wykończenia. Nierzadko można w nich znaleźć pełen aneks kuchenny, zaplecze sanitarne, a nawet kącik do wypoczynku. Zastanawiając się pomiędzy czarterem jachtu na własną rękę a udziałem w komercyjnej wyprawie warto wziąć pod uwagę wszystkie koszta oraz ryzyko związane z taką wyprawą.

Rejsy pełne przygód – wymarzone wakacje

Bez względu na to, czy wybór padnie na półroczny rejs dookoła świata czy na podróż czarterowanym jachtem wzdłuż polskiego wybrzeża, to wczasy na pełnym morzu z całą pewnością będą niezapomnianą przygodą dla wszystkich wilków morskich – zarówno tych doświadczonych, jak i tych, którzy dopiero stawiają swoje pierwsze kroki w morskim żywiole.