Podróże

Stary Sącz – Atrakcje Dla Dzieci 2023 – Co Warto Tutaj Robić

Stary Sącz jest niepowtarzalnym miastem, średniowiecznym, położonym w sercu Beskidu Sądeckiego. Wiele osób udaje się tutaj z dziećmi i ich wczasy w tym miejscu zawsze należą do udanych. Na terenie miasta widnieje wiele zabytków, przepięknych budowli. Mocno opiera się ono również na kulcie religijnym, który ściśle związany jest ze Świętą Kingą. Poznajcie listę najlepszych atrakcji dla dzieci w Starym Sączu.

1. Starosądeckie Stawy

Przepiękne miejsce do odpoczynku, do którego prowadzi ścieżka rowerowa, czyli kolejna fantastyczna atrakcja dla rodzin z dziećmi na świeżym powietrzu. Na terenie stawów, za niewielką opłatą, można skorzystać z usług parku wodnego, co z pewnością spodoba się nie tylko najmłodszym, ale również ich rodzicom. Warto popluskać się również w Dunajcu, do którego dostęp jest już całkowicie darmowy. Nieopodal znajduje się również Bobrowisko Enklawa Przyrodnicza, gdzie przy odrobinie szczęścia na własne oczy można zobaczyć bobry. Miejsce znajduje się pod adresem Wielki Wygon.

2. Ołtarz Papieski

Jest to bardzo ciekawe miejsce na mapie atrakcji Starego Sącza, gdzie można zrobić świetne pamiątkowe zdjęcia. Nieopodal znajduje się szeroki wybór kawiarenek i knajp, gdzie można pysznie zjeść. W okolicy dla dzieci polecane są również place zabaw, przy których można się na chwilę zatrzymać. Każdy doskonale wie o tym, że dzieciaki potrzebują codziennie nawet krótkiego momentu na zabawę. Miejsce to czynne jest przez całą dobę i znajduje się pod adresem Papieska 10.

3. Park Linowy Lemur

Wspaniałe miejsce dla aktywnych dzieci, które nie boją się wyzwań. Trasy przygotowane są dla młodszych i nieco starszych, więc tutaj również cała rodzina może skorzystać z atrakcji. Obsługa jest bardzo miła i zawsze chętna do pomocy. Miejsce to otwarte jest jedynie w weekendy, w soboty i niedziele, od godziny 12:00 do 17:00, więc warto właśnie wtedy wygospodarować sobie chwilę czasu na odwiedzenie parku. Znajduje się on pod adresem Wielki Wygon.

4. Dom Na Dołkach

Muzeum znajdujące się na terenie rynku w Starym Sączu, co daje turystom dwie atrakcje w jednej. Sam rynek zachwyca widokami i warto odwiedzić go podczas pobytu w mieście. Kiedy wchodzimy do muzeum od razu przenosimy się w czasie. Dom na Dołkach to kamienica, która jako jedyna przetrwała pożar w 1795 roku. W jej wnętrzu zostało zachowanych wiele fotografii i dokumentów, a także niektóre miejsca są całkowicie nieruszone. Najlepsze miejsce na poznanie historii Starego Sącza. Znajduje się ono pod adresem Rynek 6.

5. Brama Szeklerska

Brama ta należy do grupy trzech bram tego typu na terenie całej Polski, pozostałe znajdują się w Tarnowie oraz Koszycach Wielkich. Jest to solidna konstrukcja, która podarowana została miasto przez węgierskich górali na kanonizację fundatorki klasztoru pod wezwaniem Świętej Kingi. Bogato rzeźbiona konstrukcja jest idealnym miejscem, przy którym zrobić sobie można rodzinne zdjęcia pamiątkowe. Znajduje się ona pod adresem Bandurskiego 3B.

4.5/5 - (liczba ocen: 2)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *