Podróże

Najlepsze trasy rowerowe w Warszawie

trasy rowerowe warszawa

Ludzie chętnie wyjeżdżają za granicę. Jednak najpierw zdecydowanie poleca się zwiedzić miasta znajdujące się w Polsce. A szczerze mówiąc nie jest ich mało. Na pewno każdy znalazłby coś odpowiedniego dla siebie. Wiadomo, że jednych ciągnie do nadmorskich miejscowości, a drugich zdecydowanie w góry. Jednak czy aby na pewno w środkowej Polsce nie ma nic ciekawego do zobaczenia? Otóż jest i to nawet dużo. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić wszystko na temat Warszawy. Wiadomo, że w dużych miastach jeśli ktoś nie ma samochodu trzeba się w jakiś inny sposób poruszać. Dlatego wymyślono wypożyczalnię rowerów. Zdecydowanie szybciej dojedziemy do celu, niż jakbyśmy mieli iść tam na pieszo. Taka forma zwiedzania polecana jest osobom, które uwielbiają aktywnie spędzać czas. Każdy na pewno wie, że Warszawa jest bardzo dużym miastem i ma sporo zabytków do zaoferowania dla turystów. Dlatego zdecydowanie warto ją odwiedzić. Warszawa to stolica Polski. Na pewno każdy o tym wie. Miasto to znajduje się w województwie mazowieckim. Jest oczywiście największym miastem w naszym kraju. Leży w centralnej części Polski, a dokładniej na Nizinie Środkowomazowieckiej nad rzeką Wisłą.

Oto lista najpopularniejszych tras rowerowych w tym mieście:

  1. Szlak Bitew Warszawskich – To dość łatwa trasa. Szczególnie powinni się udać w nią osoby, które kochają historię. Dystans jaki trzeba pokonać to około 33 kilometry. Po drodze będziecie mijali wiele krzyży i pomników, które upamiętniają tamte dni. Ale także kościoły. Dodatkowo podczas trasy można odpocząć i podziwiać rezerwaty i piękny las Rembertowski.
  2. Szlak obwodowy – Jest to łatwa i bardzo malownicza trasa. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi 22 kilometry. Jest ona idealna dla osób, które kochają podziwiać przyrodę. Można podziwiać ciekawe parki i tereny zielone w Warszawie. Po drodze można zatrzymać się i zwiedzić Łazienki Królewskie.
  3. Szlak Wisły – Ta trasa liczy aż 37 kilometrów. Na tej trasie można spotkać wyjątkowo dużo ciekawych miejsc do zwiedzania. Zaliczamy do nich między innymi: Stare Miasto, Park Kultury, Centrum Nauki Kopernik, Zamek Ujazdowski, Biblioteka Uniwersytecka.
  4. Szlak Podskarpowy – To chyba jeden z najpopularniejszych szlaków znajdujących się w Warszawie. Odległość jest niewielka, gdyż liczy tylko 5 kilometrów do pokonania. Jednak zdecydowanie warto. Jest także jedną z najstarszych ścieżek. Trasa rozpoczyna się tuż przy Moście Gdańskim, biegnie przez Wybrzeże Gdyńskie, Mariensztat, aż po Park Rydza Śmigłego.
  5. Trasa rowerowa – zabytki Warszawy na skarpie wiślanej – To także bardzo interesująca, a zarazem łatwa trasa. Wycieczkę zaczyna się od Zamku Królewskiego aż do Agrykoli. Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim, Łazienkach, Muzeum Wojska Polskiego i Muzeum Narodowym, Centrum Nauki Kopernik no i oczywiście – Zamku Królewskim.
  6. Rowerem do Mazowieckiego Parku Krajobrazowego – To łatwa i ciekawa trasa. Można rzec, iż jest to największy kompleks leśny. Dlatego jeśli ktoś uwielbia przyrodę, to ta trasa jest zdecydowanie dla takiego człowieka. Trasa jest przez piękny park. Dlatego szlak jest bardzo malowniczy i rekreacyjny.

Wiele osób uważa, że w Warszawie nie ma nic ciekawego do zwiedzania, gdyż są tam same budynki. Otóż nie. Jest wiele ciekawych i pięknych parków czy lasów, gdzie można odpocząć i zrelaksować się. Można podziwiać także piękną przyrodę i krajobrazy dookoła. Jednak wiadomo, że nie znajdziemy tego w centrum miasta tylko gdzieś z boku.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *