10 najlepszych restauracji w Uniejowie

ziemniaki, marchewki i mięso

Na wstępie kilka słów o miejscowości Uniejów. Miasto to było niegdyś siedziba arcybiskupów gnieźnieńskich. Obecnie głównym źródłem finansowym Uniejów jest branża turystyczna. Znajdują się w niej również źródła termalne. Dlatego też jest to miejsce uzdrowiskowe. Są tutaj też zabytki, jak gotycki kościół, pięknie zachowany zamek i park przy nim. Jak zgłodniejemy to warto wybrać się do poniższych restauracji. 

plac główny miasta
źródło: Wikipedia

10. La Regina

W menu tego cudownego miejsca znajdziemy wiele wartych uwagi przystawek, niezwykle aromatycznych zup, wybornych owoców morza, przepysznych makaronów, niepowtarzalnych sałatek z całego świata, a także naprawdę sycących dań typowo mięsnych. Wyróżnia się ono także cudownym, zapadającym w pamięć klimatem.

9. Herbowa

Kuchnia restauracyjna w sposób wręcz idealny łączy ze sobą nowoczesne trendy panujące obecnie na rynku wraz ze staropolskimi, tradycyjnymi przepisami. Całość znajduję się w kultowym zabytku Uniejowa, którym jest kilkuwieczny zamek. Oczywiście wszystkie potrawy przygotowywane są wyłącznie z serca do gotowania, bez jakiejkolwiek chemii.

8. Miejscówka Burger & Pizza

Kapitalna miejscówka oferująca niezwykle bogate menu. znajdziemy tutaj pyszną pizzę prosto z pieca, czy smakowite, wykonane w charakterystycznym amerykańskim stylu burgery, które chwytają swoim nietuzinkowym smakiem za serca. W Miejscówce zawsze zostaniesz przywitany z serdecznym uśmiechem, nawet mimo gorszych, brzydkich dni.

7. Aqua Restaurant

Znajdziemy tu wiele ciekawych pozycji inspirowanych wyłącznie tradycją. Restauracja prowadzona jest z pasją i zamiłowaniem do komponowania typowych polskich smaków.

6. Pizzera Pico Bello

W miejscu tym skupiono się raczej na tworzeniu typowo włoskiej kuchni. Od samego powstania działalności właściciele, a także kucharze skupiali się na tym by ich pizze trafiały nawet do najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu zyskała ona kapitalną renomę wśród miejscowej ludności.

5. Bar Asian

Tutaj znajdziemy potrawy należące do kuchni azjatyckiej. Jest to co by nie mówić dość miłe urozmaicenie. Restaurację cechuję solidność, bowiem nigdy nie powinniśmy się zawieść oferowanymi przez nią usługami. Do tego ceny stoją w niej na dość rozsądnym poziomie co jest niewątpliwie dodatkową zaletą.

4. Restora Kebab

Coś dla fanów narodowego dnia tureckiego, czyli popularnego na całym świecie kebabu. Opinie na temat tej kebabowni w zdecydowany sposób świadczą o tym, iż znają się w niej na swojej robocie. Myślę, iż raz na jakiś czas warto zjeść tego typu jedzenie.

3. Domowe Obiady

Znajdziemy tutaj klasyczne polskie dania, które dość często znajdują się na wielu domowych stołach, zwłaszcza w święta. W tej dość charakterystycznej restauracji będziemy mieli możliwość zjedzenia pysznego rosołku, ziemniaczków ze schabowym, czy gołąbki. Miejsce to cechują także dość atrakcyjne ceny, które w żadnym stopniu nie przekraczają normy.

2. Central Skwerk

W restauracji Central Skwerk będziemy mieli do dyspozycji pozycje wpasowujące się raczej w kuchnię regionalną. Jednak innowacyjne przepisy stosowane przez szefów kuchni dają im oryginalnego kolorytu, a także niecodziennych walorów smakowych. Osobiście gorąco polecam.

1. Tradycyjna Kuchnia Domowa

W tej lokalizacji nie spotkamy raczej czegoś niezwykłego. Króluje w niej bowiem przywiązanie do tradycji. Wykonanie stoi jednak na najwyższym poziomie, a dania wykonane wyłącznie z najlepszych możliwych składników potrafią trafić do dosłownie każdego klienta.

2.5/5 - (liczba ocen: 8)Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.