10 Najlepszych Restauracji w Uniejowie

ziemniaki, marchewki i mięso

Na wstępie kilka słów o miejscowości Uniejów. Miasto to było dawniej siedzibą arcybiskupów gnieźnieńskich. Obecnie głównym źródłem dochodów Uniejowa jest turystyka. Miasto posiada też źródła termalne, dzięki czemu jest uzdrowiskiem. Znajdują się tutaj również zabytki, w tym gotycki kościół, zamek i park znajdujący się obok niego. Dla osób, które pragną zjeść coś smacznego, do dyspozycji są następujące restauracje w Uniejowie:

plac główny miasta
źródło: Wikipedia

10. La Regina

W menu tego cudownego miejsca znajdziemy wiele wartych uwagi przystawek, niezwykle aromatycznych zup, wybornych owoców morza, przepysznych makaronów, niepowtarzalnych sałatek z całego świata, a także naprawdę sycących dań typowo mięsnych. Wyróżnia się ono także cudownym, zapadającym w pamięć klimatem.

9. Herbowa

Kuchnia w sposób wręcz idealny łączy ze sobą nowoczesne trendy panujące obecnie na rynku wraz ze staropolskimi, tradycyjnymi przepisami. Całość znajduję się w kultowym zabytku Uniejowa, którym jest kilkuwieczny zamek. Oczywiście wszystkie potrawy przygotowywane są wyłącznie z serca do gotowania, bez jakiejkolwiek chemii.

8. Miejscówka Burger & Pizza

Kapitalna miejscówka oferująca niezwykle bogate menu. Tutaj można spróbować pysznej pizzy prosto z pieca, czy smakowitych, wykonanych w charakterystycznym amerykańskim stylu, burgerów, które chwycą za serce swoim nietuzinkowym smakiem. W Miejscówce zawsze zostaniesz przywitany z serdecznym uśmiechem, nawet w gorsze, brzydkie dni.

7. Aqua Restaurant

Znajdziemy tu wiele ciekawych pozycji inspirowanych wyłącznie tradycją. Restauracja prowadzona jest z pasją i zamiłowaniem do komponowania typowych polskich smaków.

6. Pizzera Pico Bello

W tym miejscu skupiono się raczej na tworzeniu typowo włoskiej kuchni. Od samego powstania działalności właściciele i kucharze skupiali się na tym, by ich pizze trafiały do nawet najbardziej wymagających klientów. Dzięki temu pizza ta zyskała kapitalną renomę wśród miejscowej ludności.

5. Bar Asian

Tutaj znajdziemy potrawy należące do kuchni azjatyckiej, co stanowi miłe urozmaicenie. Restauracja cechuje się solidnością i jakością oferowanych usług, dlatego też nigdy się nie zawiedziemy. Dodatkowo, ceny stoją na rozsądnym poziomie, co jest kolejną zaletą tego miejsca.

4. Restora Kebab

Coś dla fanów narodowego dania tureckiego – popularnego na całym świecie kebabu . Wypowiedzi i opinie na jej temat świadczą o tym, że znają się tam na swojej robocie. Myślę, iż raz na jakiś czas warto zjeść tego typu jedzenie.

3. Domowe Obiady

Znajdziemy tutaj klasyczne polskie dania, które dość często znajdują się na wielu domowych stołach, zwłaszcza w święta. W tej dość charakterystycznej restauracji będziemy mieli możliwość zjedzenia pysznego rosołu, ziemniaków ze schabowym, gołąbków czy innych potraw. Miejsce to cechują także atrakcyjne ceny.

2. Central Skwerk

W restauracji Central Skwerk będziemy mieli do dyspozycji pozycje wpasowujące się w kuchnię regionalną, wzbogaconą o innowacyjne przepisy stosowane przez szefów kuchni. Takie połączenie daje oryginalny koloryt oraz niecodzienne walory smakowe. Osobiście gorąco polecam.

1. Tradycyjna Kuchnia Domowa

W tej lokalizacji warto zwrócić szczególną uwagę na przywiązanie do tradycji i wysoką jakość wykonania dań. Potrawy są wykonywane ze świeżych składników, a ich smak trafia do każdego klienta. Co więcej, można tu spotkać coś niezwykłego, czego nie znajdziemy w innych miejscach.

3.6/5 - (liczba ocen: 17)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.