Polska

10 najlepszych atrakcji w Chałupach oraz okolicach dla dzieci

chałupy

Półwysep helski jest charakterystyczną częścią Polski. Co roku przybywa do położonych na nim miejscowości spora ilość turystów.

Wpływa na to nie tylko lokalizacja między zatoką a morzem, ale też liczne atrakcje oraz ciekawa przeszłość tego obszaru.

Dodatkowym atutem są plaże, na których rodziny spędzają całe godziny. Szczególną radość mają przy tym dzieci. Jednak co jeszcze, poza wodą i piaskiem, mogą robić na wybrzeżu najmłodsi wczasowicze?

1. ZATOKA PUCKA

Jest akwenem idealnie nadającym się do nauki pływania czy obsługi sprzętów wodnych. Jej płytkość sprawia, że pozostaje bezpieczna dla najmłodszych dzieci.

2. BANANA KITE & SURF (CHAŁUPY)

Szkoła ucząca sportów wodnych – kitesurfingu czy surfingu.

3. TOR KARTINGOWY „PÓŁWYSEP” (WŁADYSŁAWOWO)

Atrakcyjny układ toru oraz rywalizacja odpowiednio dostosowana do dzieci.

4. MUZEUM ILUZJI – MAGICZNY ZAWRÓT GŁOWY (WŁADYSŁAWOWO)

Zobaczymy tutaj wiele fascynujących przedmiotów, które na pewno nas zaskoczą.

5. OSADA ŁOWCÓW FOK (RZUCEWO)

W tym miejscu urządza się interesujące zajęcia dla dzieci. Muzeum przedstawia zabytki znalezione po osadnikach z epoki kamienia, można je oglądać we wnętrzu budynku. Pozostałe rekonstrukcje rozmieszczone są w różnych punktach w pobliskim lesie. Ze wspomnianych zajęć należy wymienić edukacyjny wykład o czasach sięgających kilka tysięcy lat wstecz czy spróbowanie swoich sił w strzelaniu z łuku, podobnie jak dawni mieszkańcy.

6. FOKARIUM (HEL)

Dzieci mogą zobaczyć foki i poznać ich zachowania, oprócz tego dowiedzą się o innych morskich stworzeniach oraz dlaczego trzeba dbać o naturalne środowisko.

7. MUZEUM OBRONY WYBRZEŻA (HEL)

Miejsce, które bronili w 1939 roku polscy żołnierze przed atakiem hitlerowców. Wyeksponowane są tutaj zabytkowe obiekty, które warto zobaczyć, a później można dowiedzieć się czegoś o postaciach ważnych dla tamtego wydarzenia.

8. ŚCIEŻKA ROWEROWA

Wzdłuż półwyspu zbudowano ścieżkę rowerową. Wielbiciele jednośladów mogą wyruszyć do kolejnych miejsc podziwiając przy tym piękne widoki.

9. ZAGRODA GBURSKA I RYBACKA (NADOLE)

W tym skansenie przedstawiona jest dawna zabudowa kaszubskiego gospodarstwa. Placówka organizuje także zajęcia dla dzieci, np. pokaz tradycyjnego wypieku chleba w zabytkowym piecu. W placówce odbywa się kilka imprez w sezonie letnim, na których jest dobra zabawa i sprzedaż rzemieślniczych produktów – miody, chleby czy rękodzieła wykonane przez lokalnych twórców. Ze skansenu wyrusza również wodna pielgrzymka przez jezioro do Żarnowca, jest to kolejna okazja do poznania miejscowej kultury.

10. BUNKRY (JASTARNIA)

Na wybrzeżu można zwiedzić bunkry pozostałe po II wojnie światowej oraz wiele innych obiektów związanych z walką obronną.