Polska

Atrakcje Ogrodzieniec Dla Dzieci: Ciekawe miejsca, Co zobaczyć

Ogrodzieniec Zamek

Ogrodzieniec i okolice to idealne miejsce na wycieczkę z dziećmi, zarówno tymi całkiem małymi, jak i tymi trochę większymi. Ogrom atrakcji, jakie czekają na nie w okolicach Ogrodzieńca sprawią, że każdy maluch i dorosłych na pewno nie będzie miał powodów do nudy. Historia miasta Ogrodzieniec sięga XI wieku, dlatego też miasto i okolice, są niezwykle interesujące nawet dla małych dzieci.

1. Park Ogrodzieniec

Park ten powstał z myślą o najmłodszych turystach. Właśnie dlatego jest on tak chętnie odwiedzany przez dzieci w każdym wieku. Mnogość atrakcji, jakie dostarcza ten park zapewnia zainteresowanie w każdym przedziale wiekowym. Mamy tutaj park miniatur przedstawiających średniowieczne zamki Orlich Gniazd, w którym każde dziecko może poczuć się jak gigant. Są tutaj także dmuchane zamki, karuzela wiedeńska, duży rycerski zamek i wiele innych atrakcji, które z pewnością sprawią, że Twoje dzieci będą prosiły o,,jeszcze 5 minutek’’.

2. PeReLunia

Znajdująca się w Zawierciu bawialnia dla dzieci PeReLunia, jest miejscem jedynym w swoim rodzaju. Bawialnia ta wyposażona jest w zabawki z okresu lat 70-90tych, co nie oznacza oczywiście, że brakuje tam choćby basenu z kolorowymi piłkami. Oryginalność tego miejsca podkreśla fakt, iż kiedy pociechy bawią się na całego, to rodzice mogą w osobnym kącie zjeść pyszne ciastko i popić je gorącą kawą. Świetne miejsce na to, by dziecko poznało trochę historii zabawek i to czym bawili się w jego wieku rodzice.

3. Park Wodny Jura

Baseny i woda to atrakcja, o której nie trzeba dzieciom dwa razy powtarzać. Park Wodny Jura, który zlokalizowany jest w Łazach posiada wszystko to, co kojarzy się dzieciom z dobrą zabawą w wodzie, czyli zjeżdżalnie wodne, brodzik dla najmłodszych, jacuzzi, czy basen z hydromasażem. Jest to miejsce, które na pewno przypadnie najmłodszym do gustu i sprawi, że trudno je będzie stąd wyciągnąć.

4. Gród na Górze Birów

Nic tak bardzo nie działa na dziecięcą wyobraźnie, jak zamki. Gród na górze Birów, to współczesna rekonstrukcja wczesnośredniowiecznego grodu, który stał w tym miejscu. Badania archeologiczne pokazują, że miejsce to jest zamieszkiwane przez ludzi już od czasów paleolitu. W drewnianym grodzie jest ekspozycja przedstawiająca uzbrojenie woja, który rezydował w tym strategicznym grodzie. Każdy młody miłośnik rycerstwa będzie zachwycony.

5. AdrenaLina Park

Czynny wypoczynek to coś co dzieci wprost uwielbiają. Ruch na świeżym powietrzu, jest nie tylko zdrowy ale także świetnie rozładowuje legendarną dziecięcą energię, której pociechy mają aż za nadto. Właśnie po to powstał AdrenaLina Park. Jest to park linowy, który podzielony jest na dwie trasy. Dzięki temu mogą z niego korzystać początkujący, jak i zaawansowani wspinacze i wspinaczki. Obiekt ten powstał w roki 2006 i nieustannie jest ulepszany i rozbudowywany, dlatego jest świetne miejsce, by pozwolić dzieciom się wyszaleć.

6. Zamek Ogrodzieniec

Ruiny średniowiecznego zamku z pewnością przykują uwagę każdego małego podróżnika. Zwiedzanie tego historycznego zabytku potrafi być interesujące i wciągające nawet dla małych dzieci, ponieważ monumentalność tej budowali widzą nawet najmłodsi. Trochę starsze dzieci z pewnością zainteresuje fakt, że to na tym zamku kręcono część scen do w serialowej adaptacji Wiedźmina od Netflixa.

7. Okiennik Wielki

To, że owa formacja skalna powstała tylko dzięki siłom natury, będzie trudne do uwierzenia nie tylko dzieciom, ale także ich rodzicom. Nietypowa formacja, jaką jest Okiennik wielki, zwany także Okiennikiem Dużym, to grupa skał, w której ta najbardziej charakterystyczna, posiada w sobie,,okienko’’ o wielkości około 7×5 merów, dlatego też każdy może do tego okienka wejść. Pamiątkowe zdjęcia oraz czas spędzony w kamiennym oknie wraz z dziećmi, będzie niezapomniany.

8. Rezerwat Przyrody Góra Chełm

Poszanowanie dla matki natury warto zaszczepiać w dziecku już od najmłodszych lat. Świetną do tego okazją, będą wspólne wycieczki do lasu, gdzie najmłodsi mogą naocznie zobaczyć jak piękna i zaskakująca potrafi być przyroda. Miejsce, jakim jest rezerwat przyrody Góra Chełm, znajdujący się przy wsi Hutki-Kanki, to idealny przykład na to, jak ważne jest dbanie o środowisko naturalne. Zapierające dech w piersiach widoki i bajkowy klimat tego zielonego gaju sprawią, że dzieci będą zachwycone.

9. Park Kolejowy w Ogrodzieńcu.

Jest to kolejna atrakcja w Jurze Krakowsko- Częstochowskiej, która z pewnością spodoba się wszystkim dzieciakom. Park kolejowy oferuje najmłodszym duży plac zabaw, bajkową ciuchcię, miniaturową kolejkę, czy choćby euro bungee.

10. Pustynia Będowska – Róża Wiatrów

Jest ot jedyne takie miejsce w Europie i dlatego z pewnością spodoba się także i dzieciom, bo przecież nie mają na co dzień okazji, żeby widzieć prawdziwą pustynię i to jeszcze w Polsce.
Dzieci z pewnością na długo zapamiętają wyprawę w to miejsce.