Ciekawostki i Fakty o Unii Europejskiej Dla Dzieci

flaga Unii Europejskiej

Ciesz się naszą szeroką gamą ciekawostek o Unii Europejskiej dla dzieci. Dzieci będą lubiły czytać szalone, dziwne i zabawne informacje, a także poznają fakty i inne ciekawe informacje o Unii Europejskiej, które pomogą im nauczyć się czegoś interesującego. Nauka o Unii Europejskiej to świetna zabawa.

Unia Europejska (UE) została utworzona w celu zbliżenia państw Europy. UE pomaga państwom członkowskim w kwestiach takich jak handel, bezpieczeństwo i prawa obywateli. Do 2013 r. grupa liczyła 28 państw członkowskich. Jednak w 2016 roku jeden z członków – Wielka Brytania – zagłosował za opuszczeniem UE.

Fundamenty pod Unię Europejską położono na Kongresie Haskim w 1948 roku. Po II wojnie światowej narody europejskie utworzyły sojusze na rzecz stabilizacji i współpracy gospodarczej między krajami Europy. Na przestrzeni lat kilka kolejnych spotkań i traktatów budowało jeszcze silniejsze więzi między narodami europejskimi. Traktaty te obejmowały traktat paryski, traktat rzymski, traktat z Maastricht i traktat lizboński. To właśnie traktat z Maastricht z 1993 r. formalnie ustanowił Unię Europejską w jej obecnym kształcie.

Do największych i najbardziej zaawansowanych technologicznie zakładów przemysłowych Unii Europejskiej należą: produkcja i przetwórstwo metali żelaznych i nieżelaznych, wyroby metalowe, , produkcja samochodów, ropa naftowa, węgiel, cement, farmaceutyki, chemikalia, lotnictwo, transport kolejowy, sprzęt budowlany, urządzenia przemysłowe, przemysł stoczniowy, urządzenia elektryczne i telekomunikacyjne, meble, tekstylia.

Wielkość całkowita: 3 976 372 km2. Porównując to mniej niż połowa wielkości USA.

W 2009 r. traktat lizboński po raz pierwszy umożliwił państwu opuszczenie UE.

Walia ma osiem procent owiec w UE.

Rocznie UE importuje ponad 6 000 ton żabich udek z Azji.

4.1/5 - (liczba ocen: 20)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.