10 najważniejszych atrakcji dla dzieci w Tychach

Piramida Hotel w Tychach
źródło: Lestat / Wikipedia

Tychy to miasto na Górnym Śląsku, w którym nie sposób się nudzić. Miejscowość ta oferuje mnóstwo atrakcji dla młodszych i starszych osób. Dodatkowo doskonała komunikacja miejska i niewielka odległość od innych miast aglomeracji pozwalają na odwiedzenie innych obiektów, muzeów i centrów rozrywki. Przedstawiamy 10 największych atrakcji dla dzieci w Tychach i okolicy!

1. Jezioro Paprocańskie

Jezioro Paprocańskie (lub Paprocany) to duży zbiornik wodny, który w dużej mierze znajduje się na terenie Tychów. Jego wybrzeże jest doskonale zagospodarowany pod względem rekreacyjnym. Znajdziemy tutaj piaszczystą, strzeżoną plażę i ścieżkę rowerową. Na Jeziorze Paprocańskim istnieje możliwość pływania łódkami oraz rowerkami wodnymi.

2. Park Linowy Paprocany

Park Linowy Paprocany to największy obiekt tego typu w okolicy Tychów. Na jego obszarze znajdziemy aż 12 tras o różnym poziomie trudności. Najłatwiejsze z nich – trasa tęczowa i słoneczna – przeznaczone są do użytku dzieci (minimalny wzrost: 90cm). Znajdziemy tutaj także wyjątkowo trudne trasy Extreme, na których znajdują się wyjątkowo wymagające przeszkody. Pozostałe trasy mogą być dobierane w zależności od wieku i sprawności uczestników zabawy. Ceny przejścia jednej trasy to 24zł (bilet ulgowy) i 26zł (bilet normalny), jednak obiekt oferuje kupno wielu różnych biletów łączonych, z których najdroższe kosztują 110-120zł (8 tras). Dodatkowo płatne są trasy typu Extreme (50zł) oraz trasy dziecięce (18 i 32zł).

3. Wodny Park Tychy

Wodny Park Tychy to jeden z największych aquaparków w regionie. W strefie rekreacyjnej znajdziemy baseny i brodziki, basen ze sztuczną falą oraz zjeżdżalnie o różnym stopniu nachylenia. Wyjątkową atrakcją Parku Wodnego jest strefa surfingu – miejsce, w którym możemy rozpocząć swoją przygodę z tym sportem. Na terenie kompleksu znajdują się także strefy z zabawkami (wodnymi i normalnymi) dla najmłodszych. Godzinne bilety na strefę rekreacyjną to koszt 15zł (bilety normalne) i 12zł (bilety ulgowe).

4. Sala Zabaw Podwodny Świat

Sala Zabaw Podwodny Świat w Tychach to miejsce, które sprawi mnóstwo radości najmłodszym członkom rodziny. Znajdziemy tutaj basen z piłeczkami i zjeżdżalnie, tor przeszkód oraz cymbergaj. Wszystkie dzieci mają również do dyspozycji zabawki oraz gry grupowe. Koszt biletów godzinnych to 12zł (od poniedziałku do piątku) oraz 14zł (w weekendy i święta).

5. Oki Doki – Centrum Nauki i Zabawy

Oki Doki to kolejne miejsce, które w całości poświęcone jest najmłodszym. Centrum organizuje różne wydarzenia, warsztaty czy półkolonie. Podczas świąt dodatkowo organizowane są atrakcje dla całych rodzin. Dodatkowo Centrum Oki Doki w każdą środę organizuje wycieczki dla dzieci do różnych miejscowości (m. in. zwiedzanie Jury Krakowsko-Częstochowskiej czy Krakowa).

6. Teatr Mały

Teatr Mały w Tychach posiada specjalną strefę dziecka, w ramach której wystawiane są sztuki dla dzieci i młodzieży. Poza przedstawieniami aktorskimi, w niektórych spektaklach uczestniczą zaprzyjaźnione teatry lalkowe. Teatr Mały to miejsce, w którym nasze pociechy mogą zapoznać się z funkcjonowaniem teatrów oraz spędzić mile swój czas.

7. Wodny Plac Zabaw

Wodny Plac Zabaw przy Jeziorze Paprocańskim to kolejna atrakcja, którą warto odwiedzić w ciepłych miesiącach. Znajdziemy tutaj gejzery i fontanny, które zapewniają mnóstwo zabawy dla najmłodszych. Wodny Plac Zabaw uruchamiany jest wraz z nadejściem sezonu letniego, a wstęp na niego jest całkowicie darmowy.

8. Park Jaworek

Park Jaworek jest jednym z najważniejszych zadrzewionych terenów w mieście. Na jego terenie odbywają się wydarzenia kulturalne i sportowe. To także miejsce idealne na rodzinny spacer. W Parku znajduje się infrastruktura sportowa (m. in. skatepark) oraz słynne drewniane mostki. Na najmłodszych czeka duży plac zabaw. Zimą w Parku Jaworek funkcjonuje sztucznie dośnieżany stok narciarski, co stanowi dodatkową atrakcję tego miejsca.

9. Park Niedźwiadków

Park Niedźwiadków to kolejne miejsce, które warto odwiedzić w Tychach. Jego nazwa pochodzi od białych figur niedźwiadków w różnych pozycjach. Jednak poza skwerkiem z figurami, znajdziemy tutaj wiele klimatycznych alejek, plac zabaw i dużą fontannę.

10. Sala zabaw Małolatek

Sala zabaw Małolatek to propozycja na najmłodszych członków rodziny. Znajdziemy tutaj takie atrakcje, jak trampoliny, zjeżdżalnie i zabawki. Dla najmłodszych dzieci (do lat 3) sala zabaw przygotowała specjalny Pokój Juniora, który wypełniony jest odpowiednimi do wieku zabawkami. Dużą popularnością cieszy się także sala animacyjna, w której doświadczeni pracownicy prowadzą gry, zabawy i warsztaty edukacyjne. Cena biletu jednogodzinnego to koszt 12zł (od poniedziałku do czwartku) lub 14zł (od piątku do niedzieli oraz w święta).

Tychy są miastem, które tętni życiem przez cały rok. Znajdziemy tutaj wiele atrakcji dla młodszych i starszych dzieci. Dodatkowo doskonałe połączenie z innymi miastami pozwala na zwiedzenie takich miejsc jak Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie czy słynny, katowicki Spodek.

4.6/5 - (liczba ocen: 8)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.