Europa

10 Intrygujących Atrakcji Turystycznych Europy

W Europie znajduje się 46 państw, choć niektóre z nich leżą na kontynencie tylko w pewnej części. Ze względu na dużą powierzchnię jest to kontynent zróżnicowany geologicznie, a ze względu na administracyjny podział zróżnicowany kulturowo i historycznie. Jednak jak każdy kontynent, również Europa ma swoje perły, do których warto się udać, zastanawiając się nad najlepszym miejscem na wakacje.

1. Islandia

Islandia to państwo znajdujące się w północnej części Europy. Przez wielu ludzi jest określana jako inny świat, w którym potęga natury odgrywa najważniejszą rolę. Łowcy zórz polarnych z pewnością powinni się tu wybrać.

2. Portugalia

Bez wątpienia perłą Europy jest Portugalia. Państwo, w którym wakacje nigdy się nie kończą. Państwo leży w zachodniej części Południowej Europy. Z pewnością warto udać się do Lizbony, która cieszy się mianem stolicy słonecznej.

3. Austria

Ze względu na fascynującą historię warto wziąć pod uwagę Austrię. Nie sposób w tym wypadku pominąć jej majestatycznej stolicy w postaci Wiednia. To właśnie tutaj przemawiał Adolf Hitler, tutaj tworzył Gustav Klimt i stąd pochodził Wolfgang Amadeusz Mozart.

4. Entuzjaści

Entuzjaści wszelkich historii związanych z II Wojną Światową powinni udać się do Berlina. Miasto jest dzisiaj nowoczesną kolebką mody i kultury, aczkolwiek nie brakuje świadectw historii, która na zawsze zmieniła bieg wydarzeń pod koniec lat trzydziestych.

5. Rzym

Rzym to jedno z tych miast, które każdy powinien choć raz w życiu zobaczyć, by przekonać się, czym tak naprawdę jest „dolce far niente”, czyli słodka bezczynność. To z jednej strony miasta tętniące życiem, choć z zawsze obecnym powiewem starożytnych czasów.

6. Stolica Apostolska

Będąc w Rzymie, nie sposób pominąć Stolicy Apostolskiej, jednego z najmniejszych państw na świecie, czyli Watykanu. Plac św. Piotra, przepiękna kolumnada i piękna dzieła w Kaplicy Sykstyńskiej to coś, dlaczego warto się tam udać.

7. Czarnogóra

Czarnogóra to niewielkie państewko, które łączy w sobie kilka klimatów jednocześnie. Z jednej strony mamy dostęp do morza, z drugiej przepiękne góry i mnóstwo atrakcyjnych szlaków. Przede wszystkim jednak otrzymamy mnóstwo serdeczności i kawał interesującej historii.

8. Budapeszt

Bez wątpienia Budapeszt należy do jednych z tych miejsc, które słusznie są nazywane jednymi z piękniejszych europejskich miast. Usytuowane nad Dunajem, który dzieli stolicę Węgier na dwie części, jest połączeniem nowoczesności, rozmachu i wspaniałej historii.

9. Londyn

Londyn to miasto, które nigdy nie zasypia. Miasto, które inspiruje i w którym wszystko wydaje się możliwe. Nie sposób pominąć atrakcji w postaci Buckingham Palace, Big Bena czy pięknego budynku parlamentu.

10. Warszawa

Z całą pewnością warto również wziąć pod uwagę Warszawę. To miasto, w którym historia odcisnęła solidne piętno, choć dziś można z nieukrywanym podziwem oglądać miejsce tętniące życiem kulturalnym i miejsce, w którym zawsze dzieje się coś ciekawego.