10 Wartych Odwiedzenia Restauracji w Barcelonie 2023

koło widokowe

Barcelona jest przepięknym miastem w Hiszpanii, do którego warto udać się chociaż raz w życiu. Niepowtarzalne budynki, piękne zabytki, to wszystko można tutaj znaleźć! Na terenie Barcelony oczywiście aż huczy od ilości restauracji, ciężko wybrać tą jedną, najlepszą. Specjalnie dla Was sporządziliśmy listę, która z pewnością ułatwi wybór. Poznaj 10 najlepszych restauracji na terenie Barcelony!

1. PolkaBar

Na pierwszym miejscu oczywiście musi znaleźć się polska restauracja, która urzęduje w Hiszpanii. PolkaBar to miejsce, które uwielbiają turyści, ale także mieszkańcy Barcelony. Zjeść tutaj można typowe dania kuchni polskiej i poczuć się jak na obiedzie u mamy. Miejsce znajduje się pod adresem Carrer de Cabestany.

2. Viana Barcelona

Eleganckie miejsce, w którym zjeść można przepyszne i profesjonalnie przyrządzone dania z grilla. Do nich poleca zamówić się coś na deser, a także pyszne piwo lub wykwintne wino. Lokal znajduje się pod adresem C/ del Vidre, 7.

3. La Gastronomica

Miejsce tętniące życiem, utrzymane w lekkim półmroku, co podoba się wielu stałym bywalcom restauracji. W menu goście znajdą różnego rodzaju burgery, świetnie przygotowane, ze świeżych produktów. Restauracja znajduje się pod adresem C. de Vilamarí, 9.

4. Babula Bar 1937

Miejsce wiekowe, bardzo eleganckie. Jego wystrój jest stonowany i klasyczny. W menu goście znajdą typowe dania dla kuchni hiszpańskiej i przepyszne desery na dokładkę. Lokal znajduje się pod adresem C/ de Pau Claris, 139.

5. Restaurant Bar Celona

Tutaj sama nazwa wskazuje na to, że miejsce to znajduje się w Barcelonie. Restauracja Bar Celona serwuje świeżo przyrządzone dania typowe dla kuchni hiszpańskiej. Goście uważają, że ceny potraw adekwatne są do porcji oraz ich jakości. Codziennie przygotowane jest nowe menu dnia. Miejsce swoje położenie znalazło pod adresem Carrer del Poeta Cabanyes, 30.

6. 9 Nine Restaurant

Coś specjalnego dla miłośników steków i dań mięsnych, ponieważ to one królują w menu tej restauracji. Wystrój jest prosty i stonowany, ale to właśnie lubią stali bywalcy tego lokalu. 9 Nine Restaurant znajduje się pod adresem C/ de València, 334, Local 1.

7. Paisano Bistró

Ciekawy wystrój lokalu, ze ścianami wykonanymi z odkrytej cegły. W karcie dań widnieją dania typowe dla kuchni włoskiej, estetycznie podane na talerzach. Goście swoje kubki smakowe uraczyć mogą pysznymi makaronami, typowymi dla włoskiej kuchni zupami oraz oczywiście pizzami. Na popicie całości poleca się wykwintne wina. Lokal znajduje się pod adresem C/ de Lepant, 277.

8. Con Gracia

Miejsce fantastyczne dla osób, które uwielbiają próbować nowych kuchni świata. W Con Garcia goście posmakują dań typowych dla kuchni katalońskiej. Lokal znajduje się pod adresem C. de Martínez de la Rosa, 8.

9. We love Italy

Jak sama nazwa wskazuje, w tym menu królują typowe dla kuchni włoskiej dania. Przepyszne pizze i makarony można zamówić tutaj o każdej porze dnia, a miejsce otwarte jest aż do 23:00. Lokal znajduje się pod adresem C/ del Bruc, 162.

10. The Box

Świetny, przyjazny klimat i ciekawy wystrój tej restauracji to nie wszystko. W menu widnieją dania typowe dla kuchni latynoamerykańskiej oraz autorskie koktajle. Restauracja znajduje się pod adresem Carrer d’en Gignàs, 30.

Oceń artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.