Europa

30 zdjęć Grecji, które udowodnią, że to najpiękniejsze miejsce na Ziemi

Grecja jest znana na całym świecie z wielu powodów: jedzenie, wyspy, plaże, architektura i ruiny. W Grecji jest tak wiele pięknych miejsc do fotografowania, że to prawie za dużo na jeden wpis na blogu.

Grecja jest piękna, spokojna i cicha. Chcieliśmy podzielić się najlepszymi miejscami do odwiedzenia w Grecji. Mamy nadzieję, że ich piękno zachęci Was do zarezerwowania biletu do tej kolebki zachodniej cywilizacji.

Od ikonicznych bielonych budynków wysp Cyklad po historyczne ruiny, które szepczą opowieści o wspaniałej przeszłości, Grecja jest płótnem niesamowitej różnorodności i uroku.

ciekawski o Grecji

kreta

Akropol

Wioska Oia na wyspie Santorini to kwintesencja greckiego cudu. Santorini, znana ze swoich oszałamiających widoków na kalderę i nadzwyczajnych zachodów słońca, jest rajem dla fotografów. Oia ze swoimi kobaltowymi kopułami kościołów i bielonymi domami przylegającymi do wulkanicznych klifów, zapewnia widok jak z pocztówki.

Akropol w Atenach jest świadectwem bogatej starożytnej historii Grecji. Akropol z majestatyczną świątynią Partenon oferuje panoramiczny widok na Ateny, ukazując połączenie starożytnej chwały z nowoczesnym wigorem.

Klasztory Meteory, położone na szczytach skalnych filarów, wydają się unosić między niebem a ziemią. Te starożytne klasztory, zbudowane na stromych ścianach klifowych, są nie tylko duchowym odosobnieniem, ale także marzeniem fotografa.

Elefsis

akropol

starożytny teatr

Wyspa Mykonos kojarzy się z wąskimi brukowanymi uliczkami, uroczymi bielonymi budynkami i słynnymi wiatrakami. „Mała Wenecja” na wyspie oferuje unikalne możliwości fotografowania nad morzem.

Chania na wyspie Kreta urzeka swoim weneckim portem i barwnie malowanymi domami. Mieszanka historycznych wpływów i śródziemnomorskiego uroku czyni ją ukochanym miejscem.

Náoussa na wyspie Paros to słoneczny port rybacki znany ze swojej prostej cykladzkiej architektury i tętniących życiem restauracji przy nabrzeżu. Tradycyjne greckie łodzie dodają do jego malowniczego uroku.

Wyspa Hydra, z jej ulicami wolnymi od samochodów i transportem na osłach, oferuje wgląd w prostsze, minionie czasy. Stare rezydencje armatorów i czerwono dachowe bielone domy tworzą uroczy widok.

Akropol w Lindos na wyspie Rodos łączy starożytną historię z oszałamiającymi widokami na morze. Świątynia Ateny Lindyjskiej i kolumny Propylejów są szczególnie fotogeniczne na tle Morza Egejskiego.

Miasto Korfu jest znane ze swojej weneckiej, neoklasycznej i francuskiej architektury. Panoramiczne widoki z Nowej Fortecy są po prostu zachwycające.

Stanowisko archeologiczne w Delfach, położone na zboczach góry Parnas, jest miejscem światowego dziedzictwa UNESCO. Świątynia Ateny tutaj oferuje idealne połączenie historycznego znaczenia i naturalnego piękna.

Agios Nikolaos na Krecie to urocze miasto z malowniczym portem i głębokim jeziorem Voulismeni, otoczonym restauracjami i sklepami, dodającymi do jego uroku.

Port Kokkari na wyspie Samos to mieszanka idyllicznego piękna i historycznego uroku, otoczona wzgórzami porośniętymi winoroślami, gajami oliwnymi i lasami sosnowymi.

Zakynthos w Grecji

Monastiraki, Ateny

grecja ciekawostki dla dzieci

świątynia w Atenach

historyczna architektura Aten
Piękna historyczna architektura Aten
Katedra Zwiastowania Matki Bożej w Atenach
Katedra Zwiastowania Matki Bożej w Atenach