Polska

Jak Zaplanować Wyjazd do Trójmiasta: Nocleg i Transport

Motława w Gdańsku

Chyba w każdym większym mieście bez najmniejszych problemów można stworzyć listę zabytków i atrakcji, które warto odwiedzić będąc w danym mieście bądź jego najbliższych okolicach. Nie inaczej jest w Trójmieście – Gdańsku, Gdyni oraz Sopocie.

To aż trzy miasta, tak bardzo od siebie różne i pełne różnego rodzaju atrakcji, na tyle różnorodnych, że w każdym z tych miast bez wątpienia każdy będzie w stanie znaleźć dla siebie coś interesującego.

Mimo różnych upodobań są na mapie Trójmiasta miejsca, które każdy powinien zobaczyć przynajmniej raz będąc w okolicy. Chodzi tu przede wszystkim o:

– Fontannę Neptuna w Gdańsku,
– żuraw i dźwigi w Stoczni Gdańskiej,
– klify w Gdyni,
– Molo w Sopocie
– okręt Błyskawica i żaglowiec „Dar Pomorza”.

Oczywiście każde z miast wchodzących w skład Trójmiasta takich zabytkowych perełek ma dużo więcej, co bez wątpienia przyczynia się do tego, że w Trójmieście nie da się nudzić!

Nie łatwe jest też zorganizowanie wyprawy, w czasie której w stosunkowo krótkim czasie możliwe byłoby odwiedzenie wszystkich najważniejszych i najciekawszych trójmiejskich atrakcji. Jak więc zorganizować wyjazd tak, aby możliwe było odwiedzenie Trójmiasta?

Zwiedzenie trzech miast w zaledwie trzy dni to bardzo duże wyzwanie. Choć jednak wydawać się może trudne do zorganizowania, taka wycieczka jest jednak jak najbardziej możliwa do odbycia. Aby jednak wyprawa była udana, a w ciągu zaledwie trzech dni udało się zobaczyć zarówno Gdańsk, jak i Sopot czy Gdynię warto sobie taką wycieczkę dokładnie zaplanować.

Jednym z najważniejszych aspektów, nad którym warto się bardzo dokładnie zastanowić jest nocleg.

W związku z tym, że Trójmiasto jest bardzo mocno oblegane zarówno przez polskich, jak i zagranicznych turystów, im wcześniej nocleg zostanie zaplanowany, tym większe szansę są na to, że znajdziemy coś odpowiadającego naszym wymaganiom.

Możliwości znalezienia miejsca noclegowego jest wiele. Można skorzystać zarówno z szerokiej oferty hoteli czy pensjonatów, jak i prywatnych kwater czy campingów. Co ważne, w wielu miejscach można nocleg zarezerwować szybko i skutecznie – korzystając z systemu rezerwacji on-line, co bez wątpienia w bardzo wielu przypadkach z różnych przyczyn będzie bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Poza noclegiem bardzo ważną kwestią jest także odpowiednie zorganizowanie transportu w czasie krótkiej wycieczki do Trójmiasta. Tu bardzo ważne jest zaplanowanie nie tylko samego dojazdu do Trójmiasta, ale również i kwestii związanych z poruszaniem się po każdej z odwiedzanych miejscowości.

Jeżeli decydujemy się udać na wycieczkę własnym samochodem to siłą rzeczy problem transportu nie istnieje (tu warto jednak zadbać o dobre mapy, które znacznie ułatwią płynne i sprawne poruszanie się po nieznanym terenie). Jeśli jednak z różnych przyczyn na wycieczkę do Trójmiasta nie zamierzamy udać się samochodem, możliwości jest dość dużo.

Trójmiasto może się poszczycić dość dobrą komunikacją z innymi miastami, dlatego też zarówno do Gdańska, jak i Gdyni czy Sopotu bez większych problemów można się dostać korzystając z pociągów bądź autokarów.

Co prawda z kilku Polskich miast na wybrzeże można dotrzeć także samolotem, jednak ta opcja jest przez turystów bardzo często pomijana. Wiele osób udając się na wyprawę do Trójmiasta korzysta z połączeń oferowanych przez autobusy FlixBus – przy jego pomocy można szybko i ekonomicznie dostać się nad polską część Morza Bałtyckiego, co szczególnie chwalą sobie liczni turyści.

Również z komunikacją pomiędzy poszczególnymi miastami w obrębie Trójmiasta również nie powinno być większego problemu. Samo dotarcie do Trójmiasta to jednak jeszcze nie koniec planowania – warto również przemyśleć sobie kwestię związane z tym, w jakim sposób będziemy się po danym mieście poruszać (biorąc pod uwagę fakt, iż na ten krótki wyjazd nie udajemy się własnym autem, a innym środkiem lokomocji).

Możliwości poruszania się po poszczególnych miastach wchodzących w skład Trójmiasta jest nie mało, więc z pewnością każdy znajdzie najbardziej odpowiadające swoim potrzebom i finansowym możliwościom rozwiązanie.

Po Trójmieście można poruszać się taksówkami (to opcja dla tych, którzy na wyjeździe w żaden sposób nie chcą i nie muszą oszczędzać) bądź komunikacją miejską – w tym przypadku koniecznie trzeba będzie jednak poświęcić nieco czasu na sprawdzenie połączeń i rozkładu jazdy autobusów dojeżdżających w interesujące nas miejsca.

Ceniący sobie wygodę mogą skorzystać także z możliwości wypożyczenia samochodu – tu ofert w żadnym z trójmiejskich miast jest wiele. Koniecznie warto też skorzystać z możliwości jakie daje działająca w Trójmieście Szybka Kolej Miejska.