Polska

10 Najlepszych Atrakcji w Jarosławcu

Jarosławiec

Jarosławiec jest niewielką, nadmorską miejscowością, położoną na Wybrzeżu Słowińskim. To także popularny kurort wypoczynkowy, który co roku przyciąga tysiące turystów. Wspaniały, nadbałtycki klimat, piękne plaże oraz ogrom atrakcji sprawiają, że wypoczynek w Jarosławcu nie może być nudny. Przedstawiamy 10 największych atrakcji w Jarosławcu i okolicach!

1. Deptak w Jarosławcu

Nadmorski deptak to z pewnością jedna z największych atrakcji tej miejscowości. Znajdziemy tutaj lokale gastronomiczne, stoiska z pamiątkami i sklepy jubilerskie z biżuterią bursztynową. Całość uatrakcyjnią salony z grami oraz wieczorne występy lokalnych artystów.

2. Latarnia Morska

Latarnia Morska w Jarosławcu znajduje się w samym centrum tej miejscowości. Jej szczyt znajduje się na wysokości ponad 33 metrów – wejście na nią umożliwia cieszenie się wspaniałą panoramą Bałtyku oraz pobliskich jezior i innych miejscowości. Latarnia morska w Jarosławcu czynna jest w sezonie letnim od 10:00 do zachodu słońca, a w maju, czerwcu i wrześniu – od 15:00 do 17:00. Bilet wstępu to koszt 8zł (bilet normalny) oraz 6zł (bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży do lat 18).

3. Muzeum Bursztynu

Muzeum Bursztynu w Jarosławcu to jedna z najciekawszych atrakcji miejscowości. Muzeum składa się z trzech wystaw: Las Bursztynowy przybliży nam historię powstawania tego niezwykłego klejnotu, Kopalnia pokaże nam najwspanialsze znalezione okazy, zaś wystawa Inkluzje przedstawia najbardziej niezwykłe formy życia zatopione w bursztynie – faunę i florę, która liczy w sobie przeszło 40 milionów lat! W okresie wakacji muzeum czynne jest w godzinach 9:00 – 21:00. Bilet normalny kosztuje 15zł, zaś ulgowy – 12zł.

4. Kraina Motyli i Papug

Kraina Motyli i Papug to miejsce, w którym możemy obserwować najbardziej egzotyczne gatunki zwierząt. Na ogromnej hali swobodnie lata ponad 100 przedstawicieli 30 gatunków ptaków, m. in. nimfy, kakadu i żako. Motylarnia przeniesie nas w świat niezwykle kolorowych owadów z całego świata. To miejsce otarte jest w godzinach 9:00 – 20:00 (w sezonie letnim) oraz 10:00 – 18:00 (poza sezonem).

5. MegaLandia

To jest dobre miejsce dla rodzin, które chcą spędzić fajnie czas z dziećmi. Miejsce na odskocznię od plażowania. Ciekawe zadania dla dzieci. Gra po terenie. Dla wszystkich, którzy są zainteresowani wspólną zabawą z dziećmi, to miejsce jest naprawdę wspaniałe.

6. Park Linowy Ju-Huu

Park Linowy w Jarosławcu to atrakcja przeznaczona przede wszystkim dla dzieci i młodzieży. Znajdziemy tutaj dwie trasy: trasę łatwiejszą złożoną z 12 przeszkód, oraz trudniejszą, w skład której wchodzi 11 przeszkód. Bilet wstępu na każdy z nich kosztuje 25zł.

7. Zjeżdżalnia Wodna Gigant

Na plaży w Jarosławcu funkcjonuje zjeżdżalnia wodna Gigant, która umożliwia szybki zjazd do płytkiego basenu. Zjeżdżalnia czynna jest w sezonie letnim codziennie od 9:00 do 17:00. Pojedynczy zjazd to koszt 2zł, jednak istnieje możliwość wykupienia pakietu czterech zjazdów w cenie 5zł.

8. Przystań morska

Jedną z większych atrakcji Jarosławca jest przystań rybacka – odcinek plaży, na której stacjonują kolorowe kutry i łodzie. To miejsce, które pozwoli nam na zakup świeżych ryb, w które obfitują wody Bałtyku. Dodatkową atrakcją jest możliwość wycieczki kutrem rybackim oraz połów ryb na otwartym morzu.

9. Aquapark Panorama Morska

Aquapark umiejscowiony w resorcie Panorama Morska pozwala na wstęp także osobom, które nie są użytkownikami hotelu. Znajdują się tutaj zarówno baseny wewnętrzne, jak i zewnętrzna strefa wodna. Do dyspozycji gości zostały oddane zjeżdżalnie o różnym stopniu nachylenia i wysokości. Aquapark czynny jest codziennie w godzinach 11:00-20:00. Ceny biletów wstępu uzależnione są przede wszystkim od godziny wejścia i wahają się od 35 do 65zł.

10. Galeria Rybacka

Galeria Rybacka to prywatne muzeum, które składa się z dwóch głównych części: Szlaku Dużych Ryb oraz Galerii. Szlak Dużych Ryb jest ścieżką dydaktyczną, gdzie podziwiać możemy dwumetrowe modele czternastu gatunków ryb. W Galerii znajdziemy różne przedmioty, które związane są z rybołówstwem. Obiekt czynny jest przez cały rok w godzinach 10:00 – 20:00.

11. Szlaki piesze i rowerowe

Z Jarosławca wychodzi wiele szlaków, które przeznaczone są zarówno do uprawiania turystyki pieszej, jak i rowerowej. W miejscowości z łatwością wypożyczymy sprzęt rowerowy, który umożliwi nam przejazd m. in. do innych nadmorskich miejscowości. Pobliskie lasy oraz jeziora pozwalają także na wielogodzinne wędrówki w towarzystwie całej rodziny.

Jarosławiec to także miejscowość, która świetnie sprawdza się jako baza wypadowa. Na zachód od Jarosławca zwiedzić możemy Darłowo, Łazy i Mielno, z łatwością dostaniemy się także do Ustki, Rowów i Słupska. W niedalekiej odległości znajduje się Słowiński Park Narodowy oraz jezioro Gardno. Jedną z największych atrakcji jest także Dolina Charlotty – wypoczynkowy kurort, który oferuje mnóstwo rozrywek dla całej rodziny. Z pewnością spędzając nawet dwutygodniowe wakacje w Jarosławcu nie znajdziemy czasu na nudę.

One thought on “10 Najlepszych Atrakcji w Jarosławcu

  • Witam wybieram się w czerwcu do Jarosławca po przeczytaniu informacji jestem zadowolony że wybrałem te miejsce na wypoczynek bo atrakcji do zwiedzania i wypoczynku jest mnóstwo pozdrawiam

Komentarze są wyłączone.