Polska

Co Warto Zobaczyć i Zwiedzić w Karwii

Karwia jest miejscowością letniskową nad Bałtykiem, która jest położona niedaleko Władysławowa czy Krokowej. O Karwi znane są historykom zapiski już z 1274 roku. Obecnie Karwia zyskuje na popularności z uwagi na atrakcje dostępne na miejscu jak i w pobliskich miejscowościach. Do najważniejszych atrakcji w Karwi uznaje się takie miejsca jak:

1. Motylarnia

Motylarnia w Karwi, gdzie można zobaczyć kilkadziesiąt gatunków żywych, niesamowicie kolorowych motyli świata. Motyle swobodnie latają i mogą usiąść na głowie lub ramionach.

Dodatkowo można poznać cykl życia motyla i zobaczyć dziwne gąsienice i poczwarki. Motylarnia czynna jest latem od czerwca do końca sierpnia.

2. Kanał Karwianka

Kanał Karwianka, który nie jest zbyt długi, ale można zobaczyć jak płynie krystalicznie czysty strumień przez piasek na plaży w Karwi, aby zniknąć w morzu.

3. Plaże w Karwi

Plaże w Karwi, które są piaszczyste i szerokie. Na plażę można dojść wyznaczonymi wśród drzew alejkami.

4. Plaże w Karwieńskich Błotach

Plaże w Karwieńskich Błotach, które są otoczone domkami letniskowymi, lasami sosnowymi i terenami rolniczymi. Są ciche i piękne, bez tłumu turystów.

5. Klub Sportowy NORDA

Klub Sportowy NORDA Karwia, który oferuje boisko, na którym mają miejsce mecze z gośćmi oraz treningi klubowe.

6. Nadmorski Park Krajobrazowy

Nadmorski Park Krajobrazowy w Karwi, który powstał w 1978 roku. Na terenie parku wyznaczono 14 rezerwatów, 5 użytków ekologicznych, 2 obszary specjalnej ochrony ptaków oraz stanowisko dokumentacyjne przyrody nieożywionej.

7. Scena Kulturalna

Scena Kulturalna w Karwi, to projekt realizowany w sezonie letnim, w ramach, którego odbywają się koncerty, występy kabaretów, przedstawienia dla dzieci czy spotkania ze znanymi osobami.

8. Muzeum Figur Woskowych

Muzeum Figur Woskowych w Jastrzębiej-Górze, gdzie można zobaczyć i zrobić sobie zdjęcie z figurami postaci, które odegrały znaczącą rolę w historii ludzkości i są powszechnie znane.

9. Obelisk Gwiazda Północy

Obelisk Gwiazda Północy w Jastrzębiej -Górze, który jest zlokalizowany w najbardziej wysuniętym na północ punkcie Polski. Został ustawiony w 2001 roku z inicjatywy Towarzystwa Przyjaciół Jastrzębiej Góry.

10. Nordic walking

Liczne szlaki piesze oraz te przeznaczone dla miłośników nordic walkingu.