Polska

Najlepszych Atrakcje w Chojnicach w 2024 roku

Ratusz
źródło: Merlin / Wikipedia

Ze względu na swoje położenie Chojnice są bardzo ciekawym kulturowo miejscem, do którego przyjeżdżają spragnieni folkloru turyści. Chojnice przyciągają zarówno swoimi atrakcjami, jak i wyjątkową okolicą. Oto najlepsze atrakcje w Chojnicach w 2024 roku:

1. Bory Tucholskie

Niezwykłe miejsca, które owiane są pewną tajemniczością i przyciągają ludzi chcących odpocząć w ciszy oraz spokoju. W Borach Tucholskich panuje wyjątkowy klimat, który jest atrakcyjny dla wielu grzybiarzy, kajakarzy oraz żeglarzy. Park Narodowy Borów Tucholskich oferuje odwiedzającym piękne i zapierające dech w piersiach trasy oraz ścieżki edukacyjne. Wyjątkowa flora i fauna przyciąga turystów z całego kraju. W Borach Tucholskich można bardzo efektywnie odpocząć i zapomnieć o trudach dnia codziennego.

2. Rynek

Chojnicki rynek ma bardzo bogatą historię oraz architekturę. W centralnej części rynku znajduje się Neogotycki Ratusz Miejski. Kamienice, które mieszczą się przy rynku są pięknie stylizowane na fasadach. Na środku obecna jest również fontanna, przy której warto zrobić zdjęcie i objąć cały krajobraz rynku. Rynek oferuje również wiele doskonałym lokali gastronomicznych spełniających oczekiwania odwiedzających za dnia i wieczorem. W 2008 roku Towarzystwo Urbanistów Polskich przyznało miastu nagrodę za najlepiej zorganizowaną przestrzeń publiczną.

3. Muzeum Historyczno – Etnograficzne

W jedynej zachowanej w Chojnicach Bramie Człuchowskiej, działa muzeum. Na kilku poziomach oferuje zbiory eksponatów dotyczących historii oraz kultury kaszubskiej. Przepiękne kaszubskie hafty oraz znaleziska archeologiczne przyciągają turystów pragnących poznać życie z dawnych lat. Budynek muzeum jest wyjątkowy ze względu na swój stan oraz historię, którą również można bliżej poznać.

4. Aquapark

Już od wielu lat park wodny w Chojnicach przyciąga wycieczki nie tylko z województwa, lecz także i z innych okolic. Choć w między czasie powstało wiele tego typu obiektów, park chojnicki jest nadal bardzo atrakcyjnym i ciekawym miejscem. Zabiegi takie jak hydromasaże, bicze wodne i sauna pomogą się zrelaksować i odpocząć w bardzo przyjemny sposób, który dodatkowo świetnie wpłynie na zdrowie i urodę.

5. Canpool Extreme Center

Jest to tor kartingowy, który znajduje się w hali i zapewnia niezwykłe emocje odwiedzającym. Tor obecny w centrum mierzy około 350 metrów i jest dwukierunkowy. Całość przygotowana jest w bardzo profesjonalny sposób i zapewnia maksymalne bezpieczeństwa uczestnikom. Dodatkową atrakcją jest wyposażenie hali, które zostało wykonane na wzór prawdziwego miasta, przez jednego z najsłynniejszych graficiarzy. Centrum warto odwiedzić jeśli pragniemy trochę adrenaliny i emocji sportowych.

6. Eksperymentatorium

Bardzo ciekawa i interaktywna wystawa, dotycząca człowieka oraz otaczającej go natury. Wystawa nawiązuje do okolicy otaczającej Chojnice. W eksperymentatorium znajdują się interaktywne stanowiska oferujące możliwość samodzielnego poznawania wielu zagadnień, takich jak na przykład prawa przyrody oraz współpraca natury i człowieka. Na miejscu odbywają się również warsztaty i szkolenia pozwalające na zdobycie wiedzy z wielu zakresów nauki oraz przede wszystkim samodzielnych doświadczeń.

7. Park 100-lecia

Wyjątkowe miejsce odpowiednie do odpoczynku lub aktywnego spędzania czasu wolnego. W parku znajduje się cała sieć ciekawych ścieżek, stawków, mostków oraz tras rowerowych. Cały park zajmuje powierzchnię 16 hektarów. Mieści się tutaj także ogród botaniczny. terenowa siłownia, pole do gry w boule, wybieg dla psów, skatepark, place zabaw dla najmłodszych, zegar słoneczny oraz kalendarz słoneczny, wiele stołów do gry w tenisa stołowego i szachy, a także audytorium z telebimem do projekcji. Wieczorami park jest pięknie oświetlony, dzięki czemu spacery zyskują wyjątkowy klimat sprzyjający przechadzkom.

8. Spływ kajakiem

Spływy są bardzo powszechne w okolicy Chojnic. Wiele urokliwych jezior oraz rzek oferuje spływy kajakowe z wyjątkową oprawą natury. Wyjątkową atrakcją są spływy organizowane nocą, które prawdopodobnie nie występują w żadnym innym miejscu w kraju. Spływ kajakowy w okolicy Chojnic, może być doskonałym pomysłem na wakacyjny wyjazd, relaksujący weekend lub wyjazd integracyjny dla współpracowników. Wspólna wyprawa zapewnia niezapomniane wrażenia oraz emocje.

9. Wyłuszczarnia Nasion

Zaledwie kilka kilometrów od centrum Chojnic znajduje się bardzo ciekawe miejsce, jakim jest wyłuszczarnia nasion. To obiekt o prawie stuletniej historii, w którym pozyskuje się nasiona z naturalnych szyszek. Budynek, w którym wyłuszczarnia znajdowała się w dawnych czasach, obecnie jest udostępniony dla odwiedzających turystów. Cały proces odbywa się w całkiem nowym budynku, który został unowocześniony i dostosowany do wszystkich potrzeb procesów pozyskiwania nasion. W okolicy zakładu znajduje się ścieżka edukacyjna pozwalająca zdobyć sporą wiedzę w temacie natury i jej wytworów.

10. Jezioro Charzykowskie

Bardzo urokliwe miejsce oferujące relaksujący wypoczynek. Spędzenie wakacji lub choćby weekendu nad jeziorem Charzykowskim pozwoli oderwać się od trosk życia codziennego i jego trudów. Okolica pełna tajemniczych lasów i ścieżek, pozwala na zapoznanie się z wyjątkową urodą natury na wyciągnięcie ręki.