Polska

Najlepsze trasy rowerowe we Wrocławiu

trasy rowerowe wrocław

Niestety obecnie coraz częściej można zauważyć, że ludzie decydują się na wycieczki zagraniczne. Jednak czy naprawdę w Polsce nie ma miejsc, które można by było zobaczyć? Otóż, oczywiście, że są. I nawet tego typu miejsc jest naprawdę dużo. Dlatego na pewno każdy znalazłby coś odpowiedniego dla siebie. Wiadomo, że nie wszyscy lubią te same miejsca. Wszystko dlatego, że jedni zdecydowanie wolą nadmorskie klimaty, a inni górskie. W każdym z tych miejsc jest pięknie i można bardzo miło spędzić czas. Szczególnie polecane są takie wycieczki dla osób, które uwielbiają aktywnie spędzać czas. Otóż bardzo popularna jest wycieczka rowerowa po okolicach. Nie tylko poprawimy sobie kondycję i aktywnie spędzimy czas z rodziną, ale także będzie można podziwiać przepiękne krajobrazy. Jednym z piękniejszych miast, które można zobaczyć w Polsce jest Wrocław. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić najpopularniejsze trasy rowerowe we Wrocławiu. Jednak zanim do tego dojdziemy to warto zapoznać się na początku, gdzie znajduje się ta miejscowość. Otóż leży on w południowo- wschodniej Polsce. A dokładnie w województwie dolnośląskim w powiecie wrocławskim. Dodatkowo ważną informacją jest to, iż leży on na Nizinie Śląskiej, nad Odrą. Wrocław jest historyczną stolicą nie tylko Dolnego Śląska, ale i całego Śląska.

Oto lista najpopularniejszych tras rowerowych w okolicy Wrocławia:

  1. Pętla wokół Wrocławia – Jest to trasa bardzo łatwa, mimo tego, że odległość jaką trzeba pokonać wynosi ponad 37 kilometrów. W tej trasie bardzo fajne jest to, iż jest ona poprowadzona w takim sposób, aby znajdowała się ona z dala od głównych dróg poprzez parki i wałami nad Odrą i Ślężą. Idealna podróż dla osób, które uwielbiają podziwiać przyrodę.
  2. Wrocław – Brzeg Dolny – To wbrew pozorom łatwa trasa, mimo, że odległość wynosi ponad 77 kilometrów. Jest to trasa bardzo rekreacyjna i malownicza. Idealna dla osób, które kochają bezpośredni kontakt z przyrodą.
  3. Rzeka Ślęza, Park Grabiszyński, Park Tysiąclecia, Las Pilczycki  – To także popularna i mało skomplikowana trasa. Odległość jaką trzeba wykonać wynosi 28 kilometrów. Jednak widoki są naprawdę przepiękne. Rzeki, lasy. Czego można chcieć więcej. Jest to trasa bardzo rekreacyjna.
  4. Trasa wokół centrum – To łatwa trasa, można podziwiać całe miasto. Odległość jaką trzeba pokonać wynosi 31 kilometrów. Jednak są to drogi proste, więc człowiek nie odczuwa tej odległości. A w międzyczasie może podziwiać zabytki i inne ciekawe budowle.
  5. Wrocław wzdłuż Odry – Trasa ta jest bardzo malownicza i bardzo rekreacyjna. Odległość liczy 27 kilometrów wzdłuż rzeki. To idealna trasa dla osób, które kochają przyrodę.
  6. Wielka Wyspa Wrocław – Ta trasa należy do naprawdę bardzo łatwych. Nawet dla osób początkujących. Odległość liczy około 14 kilometrów. Jazda odbywa się ścieżkami rowerowymi. Jest bardzo relaksująca.
  7. Wrocław – Srebrna Góra – Ta trasa zdecydowanie nadaje się wyłącznie dla osób, które mają wyrobioną kondycję i lubią długie jazdy. Odległość do pokonania wynosi ponad 82 kilometry. Można się trochę zmęczyć, ale widoki wynagradzają każdy trud.
  8. Jaz Opatowicki , jeziorko Bajkal – Trasa bardzo łatwa do pokonania. Odległość to około 18 kilometrów. Jest to dość lekka terenowa trasa, drogami na terenach leśnych do zbiornika Bajkal.