Polska

7 Popularnych Restauracji w Krynicy-Zdroju w 2024

restauracja w Krynicy-Zdrój

Krynica Morska jest piękną miejscowością, która w sezonie letnim pełna jest gwaru i turystów. Planując wakacje w tym właśnie miejscu dobrze byłoby zdobyć wiedzę na temat restauracji, które się tam znajdują. Jak bowiem powszechnie wiadomo, zdecydowanej większości turystów zależy na sięganiu po wyjątkowo smakowite i aromatyczne posiłki. W tym tekście dowiesz się jakie restauracje w Krynicy-Zdrój warto odwiedzić w 2024 roku.

1. Restauracja Rabarbar

Restauracja o ciekawie brzmiącej nazwie Rabarbar powinna przyciągnąć uwagę każdego, kto poszukuje miejsca, w którym można nie tylko smacznie zjeść, ale i dobrze się poczuć. Od razu po wejściu do tego lokalu, w oczy rzuca się bowiem bardzo przyjemny charakter tego wnętrza. W menu można znaleźć naprawdę wiele ciekawych potraw, a wiele spośród nich spodoba się też dzieciom. Dania obiadowe są przyrządzane z doskonałej jakości składników, które pozyskiwane są od lokalnych dostawców. Dzięki temu nie tylko dobrze smakują, ale też są zdrowe i sycące. W wielu z nich nie brak jest składników warzywnych, dlatego cieszą one też oczy różnymi kolorami. Jeśli nie interesuje nas klasyczne danie obiadowe, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby postawić na pizzę. Pizza to przykład wyjątkowo aromatycznego włoskiego dania, wypiekanego w piecu opalanym bukowym drewnem. Tradycyjna metoda przygotowywania pizzy gwarantuje jej świetny smak. W zależności od upodobań, można postawić na pizzę z warzywnymi dodatkami, jak i na pizzę, na której znajdzie się całkiem sporo mięsnych składników. W ofercie restauracji Rabarbar nie brakuje też win czy piw. Uwagę zwracają głównie te regionalne, których nie skosztujemy w zbyt wielu innych miejscach. Niekiedy, menu poddawane jest pewnym zmianom, które uzależnione są przede wszystkim od sezonu.

Ulica Gdańska 116

2. Smażalnia Okoń

Wyjątkowe potrawy możemy zjeść też w smażalni Okoń. Jest to miejsce, w którym serwuje się głównie posiłki typowe dla kuchni wschodnioeuropejskiej. Jeśli jesteśmy jej miłośnikami, na pewno znajdziemy tu coś dla siebie. Jak sama nazwa wskazuje, wiele posiłków bazuje tutaj na rybach. Jak przystało na nadmorską miejscowość, podawane są one w przeróżnej postaci. Wydaje się jednak, że największym zainteresowaniem cieszą się ryby z ziemniakami, frytkami czy surówkami. Taki posiłek nasyci każdego, nawet prawdziwego głodomora i smakosza, którego na ogół ciężko jest zadowolić. Restauracja ta szczyci się tym, że dania z ryb przyrządzane są w tym miejscu w zgodzie z tradycją i w oparciu o wieloletnie doświadczenie. Warto dodać, że lokal ten czynny jest nie tylko w sezonie, ale i poza nim. Trzeba przyznać, że to także różni tę smażalnię od wielu innych, które działają tylko i wyłącznie w czasie wakacji, gdy najwięcej turystów odwiedza Krynicę Morską.

Ulica Gdańska 95

3. Karczma Rybna

Do Karczmy Rybnej w Krynicy Morskiej powinien przyjść każdy, kto ma ochotę na spożycie naprawdę doskonałych ryb. Posiłki bazujące na rybach to jeden z ważniejszych akcentów nadmorskich miejscowości, dlatego naprawdę dobrze byłoby skosztować ich przynajmniej raz. Dobra wiadomość jest też taka, że Karczma Rybna szczyci się przyrządzaniem posiłków na bazie produktów pozyskiwanych lokalnie. Mowa tu nie tylko o rybach, ale i o innych składnikach takich jak warzywa, owoce czy pieczywo. To właśnie to czyni ten lokal wyjątkowym. W Karczmie Rybnej coś dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci. Z tego też względu, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby do tego miejsca wybrać się całą swoją rodziną. W karcie menu można znaleźć nie tylko dania idealne na obiad, ale i na kolację. Oprócz dań głównych, możemy uraczyć się też smakowitymi i pełnymi aromatu przyprawami. Miejsce to zlokalizowane jest nieco na uboczu i z tego właśnie względu można tu uniknąć tłumów takich jak w samym centrum. Niemniej jednak, restauracja na brak gości, zwłaszcza w sezonie letnim narzekać nie może. Wszystko z tego względu, że serwują tu smaczne posiłki w korzystnej cenie. Uwagę zwraca też bardzo klimatyczny wystrój Karczmy Rybnej, który na pewno spodoba się zdecydowanej większości gości odwiedzających to miejsce. Co ciekawe, w sezonie letnim z powodzeniem można będzie spożyć posiłek w ogródku, który znajduje się tuż obok tego lokalu.

Ulica Spacerowa 19

4. Restauracja Koga

Jedną z ciekawych restauracji w Krynicy Morskiej jest też ta o nazwie Koga. To lokal otwarty sezonowo, z czego warto zdawać sobie sprawę. Oznacza to, że miejsce to będziemy mogli odwiedzić tylko i wyłącznie wówczas, gdy przebywamy w Krynicy Morskiej na wakacjach. Serwowane w tym miejscu potrawy naprawdę wzbudzają zachwyt wielu gości. Nie ma się temu co dziwić, bo powstają na bazie starannie dobranych, zawsze świeżych i lokalnych składników. Wśród nich na uwagę zasługują świeże ryby morskie. Istotny jest też dość dobrze zaopatrzony bar. Restauracja Koga posiada też bardzo ciekawy kształt statku wykonanego z drewna. Taki obiekt może bardzo spodobać się nie tylko osobom dorosłym, ale również i dzieciom. W lokalu tym nie brakuje kącika dla najmłodszych, w którym mogą one spokojnie oczekiwać na zamówiony posiłek. W menu znajdują się pozycje typowe dla kuchni regionalnej, a więc przede wszystkim te na bazie ryb. Dobrze byłoby wspomnieć też o pizzy, która serwowana jest zarówno z dodatkami mięsnymi, rybnymi, jak i warzywnymi.

Ulica Gdańska 3

5. Restauracja Atmosfera

W restauracji Atmosfera coś dla siebie znajdą zarówno osoby kochające kuchnię międzynarodową, jak i polską. Nie brakuje tu dań na bazie ryb, które są poławiane na miejscu. W miejscu tym można zamówić nie tylko obiady czy dania kolacyjne, ale również posiłki na śniadanie. Co ciekawe, nie brakuje tu też interesujących deserów. Wśród nich znalazły się chociażby gofry, które mają szansę szczególnie przypaść do gustu dzieciom. Do restauracji Atmosfera przylega atrakcyjny ogródek, z którego warto byłoby skorzystać w sezonie wakacyjnym. Ponadto, w miejscu tym często organizowane są dla gości wieczory z muzyką na żywo. Jeśli zatem kochamy nie tylko dobre jedzenie, ale i przednią zabawę, koniecznie musimy odwiedzić ten właśnie lokal. Niekiedy organizuje się tu też stand-upy. Jeżeli lubimy takie wydarzenia, istnieje spora szansa na to, że poprawimy sobie w tym miejscu swój humor.

Ulica Bulwar Słoneczny

6. Restauracja Nadmorska

W Krynicy Morskiej uwagę zwraca też restauracja o nazwie Nadmorska. Co ciekawe, lokal ten czynny jest przez okres całego roku, a więc nie tylko w sezonie wakacyjnym. W miejscu tym można spożywać różnego rodzaju posiłki, zarówno te przeznaczone na śniadanie, jak i na lunch, obiad czy kolację. W Nadmorskiej podaje się zarówno dania typowe dla kuchni polskiej, w tym regionalnej, jak i międzynarodowej. Co interesujące, lokal wyróżnia też ciekawe i bardzo klimatyczne wnętrze. Restauracja ta znajduje się też bardzo blisko morza. Z tego też powodu, z tego lokalu można będzie podziwiać morskie fale. Dzięki takiemu widokowi oczekiwanie na posiłki na pewno nie będzie nam się dłużyło. Wśród posiłków, które zasługują na naszą szczególną uwagę wymienić można chociażby ryby. Są one serwowane z rozmaitymi dodatkami, także tymi na bazie warzyw. Oprócz ryb można zamówić tu także klasyczne dania z mięsem, w tym z drobiem czy z wieprzowiną. Nie brakuje tu też sałatek bogatych w świeże warzywa. Warto obdarzyć też uwagą całkiem bogatą kartę napojów różnego rodzaju. Zwieńczeniem wizyty w restauracji może zaś okazać się smakowity deser.

Ulica Janusza Korczaka 7

7. Restauracja Black Cod

W Krynicy Morskiej mieści się ciekawy lokal restauracyjny o nazwie Black Cod. W miejscu tym serwowane są zarówno te bardziej klasyczne, jak i wyjątkowo oryginalne dania. Wydaje się zatem, że do tego miejsca mogą udać się osoby miłujące klasyczną kuchnię, jak również osoby, które stawiają przede wszystkim na nowoczesne posiłki. Obsługa w lokalu Black Cod należy do bardzo uprzejmych, na co z zadowoleniem zwraca uwagę wielu odwiedzających ją gości. Warto nadmienić, że menu należy do dość bogatych. Dotyczy to nie tylko karty z posiłkami, ale i karty z napojami. W Black Cod spożywać można zarówno śniadania, jak i lunche, obiady czy kolacje. W zależności od naszych preferencji, mogą być one sycące i dość ciężkie, jak i lekkie, składające się głównie z warzyw. Nie zabrakło tu też deserów, które mogą stanowić przysłowiową wisienkę na torcie. Co ciekawe, posiłki w tym lokalu podaje się na specjalnie podgrzewanych tacach. Na uwagę zasługuje też wyjątkowo chrupiące, świeże pieczywo. Jak na restaurację zlokalizowaną nad morzem przystało, można spożyć tu dania na bazie ryb. Nie brakuje też posiłków, w których główny składnik to mięso. Można postawić zarówno na lekki drób, jak i na wieprzowinę. Na uwagę zasługują też lekkie sałatki, pełne witamin i składników mineralnych. To dobra opcja przede wszystkim dla osób, które stawiają na zdrowie i urodę, także na wakacjach. W lokalu Black Cod goście muszą jednak liczyć się z dosyć wysokimi cenami. Jakość proponowanych dań jest również wysoka, więc wydaje się, że raz na jakiś czas warto pozwolić sobie na coś specjalnego. Poza tym, posiłki są sycące, więc nie zawsze wizyta w tym lokalu zakończy się konsumpcją dania składającego się z przystawki, zupy, dania głównego oraz deseru.

Ulica Janusza Korczaka 5