9 najlepszych atrakcji dla dzieci w Bydgoszcz i okolicach

bydgoszcz

Różnorodność i klimat Bydgoszczy powoduje, że każdy może znaleźć tu dla siebie coś ciekawego, i starsi, którzy chętnie zobaczą m. in. bydgoską Opera Nova i najmłodsi, dla których przygotowano tutaj mnóstwo atrakcji.

Zobacz też -> najlepsze atrakcje w Bydgoszczy

1. Z myślą o rodzinach z dziećmi powstał Leśny Park Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku, w którym na dzieci czekają takie atrakcje, jak basen z piłeczkami, gabinet luster czy dmuchane zamki, elektryczne samochodziki, a wreszcie Ślizg Gigant – nietypowa zjeżdżalnia ze ścianką wspinaczkową czy kolejka parkowa, którą można objechać cały ten teren.

2. W Myślęcinku nie mogło zabraknąć także najbardziej pobudzających fantazję dzieci zwierząt, jakimi są dinozaury. W Zaginionym Świecie można obejrzeć modele tych prehistorycznych gadów oraz innych zwierząt zamieszkujących przed wiekami Ziemię.

3. Muzeum Mydła i Historii Brudu to jedno z bardziej nietypowych muzeów w Polsce, które znajduje się w Bydgoszczy. Dzieci dowiedzą się w nim, gdzie znajduje się najwięcej bakterii, będą mogły poznać historię słynnego Zabłockiego, który nie najlepiej wyszedł na mydle oraz wykonać samodzielnie mydełko, które można zabrać na pamiątkę.

4. Tuż obok Muzeum Mydła i Historii Brudu znajduje się kolejna atrakcja dla dzieci – manufaktura słodyczy – Karmelowa Kraina, która nie tylko prezentuje najmłodszym, jak przebiega proces produkcji smakołyków, ale też pozwala im samym spróbować sił w ich wykonaniu.

5. Miejscem, które także może być niemałą atrakcją dla dzieci jest bydgoska Papugarnia – należąca do największych tego typu miejsc w Polsce. Egzotyczne ptaki latają tutaj swobodnie nad głowami zwiedzających, można je także nakarmić lub pogłaskać, a specjalnie z myślą o najmłodszych powstało miejsce, w którym można zorganizować im urodziny.

6. Centrum Zabaw Rodzinnych Family Park w Bydgoszczy to jedno z największych tego typu obiektów w Polsce, w którym można spędzać czas wspólnie z dziećmi. Mogą one tutaj wyszaleć się na ogromnej dmuchanej zjeżdżalni, samochodzikach elektrycznych czy na ściance wspinaczkowej. Poznają także świat w pracowni Profesora Ciekawskiego lub na wystawie mobilnych eksponatów.

7. Przepływająca przez Bydgoszcz Brda pozwala zwiedzić to miasto także z perspektywy wodnej. W Przystani Bydgoszcz w okresie wiosenno-letnim można bowiem wypożyczyć rowery wodne, a wycieczka nimi po Brdzie jest jedną z wyjątkowo lubianych przez dzieci atrakcji tego miasta.

8. Bydgoskie Stare Miasto szczyci się nie tylko zachowanymi historycznymi budynkami, ale także legendą o słynnym Panu Twardowskim, który odwiedził Bydgoszcz w 1560 roku. Na pamiątkę tego wydarzenia figura Mistrza Twardowskiego, który zawarł śmiały pakt z diabłem, pojawia się codziennie w oknie kamienicy pod numerem 15 na Starym Rynku w godzinach 13. 13 i 21. 13. Towarzyszą mu kłęby dymu i dźwięki muzyki przywołujące nastrój legendy.

9. „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki to jedna z najpopularniejszych produkcji telewizyjnych dla dzieci i młodzieży, film pełnometrażowy i cykl powieści łączących konwencję fantasy i realizm. W Bydgoszczy kręcono część zdjęć do filmu na Wyspie Młyńskiej, a na pamiątkę tego wydarzenia na znajdującym się tutaj placu zabaw stanęło Magiczne Krzesło, które spełniało życzenia bohaterów.

Czytaj dalej o Bydgoszczy

4.1/5 - (liczba ocen: 17)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.