Polska

Najlepsze Trasy Rowerowe w Krakowie

trasy rowerowe Kraków

Coraz więcej ludzi zaczyna podróżować i to  nie tylko po Polsce, ale także po całym świecie. Jednak zdecydowanie warto zwiedzić najpierw nasz kraj. Wszystko dlatego, iż jest on  naprawdę bardzo piękny.  Można wyjechać nad morze, w góry czy gdzieś indziej. To wszystko jednak zależy od nas co chcemy robić na wycieczce. Czy chcemy tylko odpocząć czy może aktywnie spędzać czas. Jeśli ktoś wybiera tą drugą opcję to polecana jest oczywiście jazda na rowerze.

Nie tylko w ten sposób zadbamy o swoją kondycję, ale także będziemy w stanie w krótszym czasie pokonać dystans aniżeli mielibyśmy iść na pieszo. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić miejscowość Kraków. A dokładniej chodzi o popularne ścieżki rowerowe, jakimi można się poruszać. Warto wspomnieć, iż miejscowość ta jest położona w województwie małopolskim. Leży w południowej Polsce nad Wisłą. Jest drugim co do wielkości miastem w Polsce. Dodatkowo ważną informacją jest to, iż Kraków był stolicą Polski. Jest to piękne miejsce, gdzie można zobaczyć wiele interesujących zabytków, chociażby słynny Wawel.

Oto lista najpopularniejszych tras rowerowych w Krakowie:

Kraków to piękne miasto z mnóstwem tras rowerowych. Oto kilka z nich, które szczególnie polecam:

  1. Wisła Bike Trail: Trasa ta prowadzi wzdłuż rzeki Wisły, oferując przepiękne widoki na miasto i zamek Wawel. Można ją zacząć w centrum miasta i podążać w dół rzeki.
  2. Las Wolski: Jest to także popularna trasa rowerowa w Krakowie. Jednak jest bardziej wymagająca od innych. Wszystko dlatego, że to jest zalesione wzgórze. Aby ruszyć w tę trasę trzeba na pewno mieć dobrą kondycję fizyczną. To jest w tym przypadku ważne. Mimo, że trasa wynosi od 30 do 50 kilometrów, no to jednak można się trochę zmęczyć. Jednak na pewno piękne widoki i zabytki wynagrodzą wysiłek. Co można zobaczyć jadąc tą trasą? Otóż popularnymi zabytkami są: Kopiec Kościuszki, Las Wolski, Kopiec Piłsudskiego, Klasztor Kamedułów, Krakowskie Zoo, Klasztor Benedyktynów w Tyńcu.
  3. Park Błonia: Park Błonia to ogromny, otwarty obszar zielony w Krakowie, który jest doskonałym miejscem do jazdy na rowerze. Istnieje tam wiele dróg i ścieżek, które są doskonałe do krótkich lub długich przejażdżek.
  4. Zakrzówek: Zakrzówek to popularne miejsce rekreacyjne z pięknym, niebieskim jeziorem i ośrodkami wypoczynkowymi. Istnieją tam trasy rowerowe, które są doskonałe dla osób, które chcą połączyć jazdę na rowerze z piknikiem lub pływaniem.
  5. Trasa Kraków – Tyniec: To bardzo popularna trasa. Można by nawet rzec, iż jest najpopularniejsza. Droga całkowicie pokryta jest asfaltem, więc jazda rowerem jest przyjemna. Po drodze można zobaczyć naprawdę wiele ciekawych miejsc. Zaliczamy do nich między innymi: Klasztor Kamedułów, Kolna, Pomnik Elvisa Presleya, Kamieniołom Zakrzówek i Skałki Twardowskiego, Park Dębnicki, Zamek w Przegorzałach, Klasztor Benedyktynów. Można śmiało powiedzieć, że trasa jest bardzo prosta. W obie strony to zaledwie 23 kilometry. Można śmiało polecić ją osobom, które uwielbiają zwiedzać zabytki.
  6. Nowa Huta: W tę trasę najlepszy jest rower. Ścieżka jest bardzo atrakcyjna. W większości biegnie ona wzdłuż Wisły, ale tylko pod warunkiem, że rozpoczniemy naszą wycieczkę rowerową z centrum Krakowa. Jadąc drogą także możemy zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Są to między innymi: Bulwary Wiślane, Kazimierz, Podgórze, Klasztor Cystersów, Kombinat Nowej Huty, Zalew Nowohucki, Dworek Matejki. Jak widać ciekawych miejsc jest sporo. Każdy będzie zadowolony. Cała trasa w obie strony to tylko 30-40 kilometrów.