Najlepsze trasy rowerowe w Krakowie

trasy rowerowe Kraków

Coraz więcej ludzi zaczyna podróżować i to  nie tylko po Polsce, ale także po całym świecie. Jednak zdecydowanie warto zwiedzić najpierw nasz kraj. Wszystko dlatego, iż jest on  naprawdę bardzo piękny.  Można wyjechać nad morze, w góry czy gdzieś indziej. To wszystko jednak zależy od nas co chcemy robić na wycieczce. Czy chcemy tylko odpocząć czy może aktywnie spędzać czas. Jeśli ktoś wybiera tą drugą opcję to polecana jest oczywiście jazda na rowerze. Nie tylko w ten sposób zadbamy o swoją kondycję, ale także będziemy w stanie w krótszym czasie pokonać dystans aniżeli mielibyśmy iść na pieszo. Niniejszy artykuł ma za zadanie przedstawić miejscowość Kraków. A dokładniej chodzi o popularne ścieżki rowerowe, jakimi można się poruszać. Warto wspomnieć, iż miejscowość ta jest położona w województwie małopolskim. Leży w południowej Polsce nad Wisłą. Jest drugim co do wielkości miastem w Polsce. Dodatkowo ważną informacją jest to, iż Kraków był stolicą Polski. Jest to piękne miejsce, gdzie można zobaczyć wiele interesujących zabytków, chociażby słynny Wawel.

Oto lista najpopularniejszych tras rowerowych w Krakowie:

  1. Kraków – Tyniec – Kraków – To bardzo popularna trasa. Można by nawet rzec, iż jest najpopularniejsza. Droga całkowicie pokryta jest asfaltem, więc jazda rowerem jest przyjemna. Po drodze można zobaczyć naprawdę wiele ciekawych miejsc. Zaliczamy do nich między innymi: Klasztor Kamedułów, Kolna, Pomnik Elvisa Presleya, Kamieniołom Zakrzówek i Skałki Twardowskiego, Park Dębnicki, Zamek w Przegorzałach, Klasztor Benedyktynów. Można śmiało powiedzieć, że trasa jest bardzo prosta. W obie strony to zaledwie 23 kilometry. Można śmiało polecić ją osobom, które uwielbiają zwiedzać zabytki.
  2. Kraków – Nowa Huta – Kraków – W tę trasę najlepszy jest rower. Ścieżka jest bardzo atrakcyjna. W większości biegnie ona wzdłuż Wisły, ale tylko pod warunkiem, że rozpoczniemy naszą wycieczkę rowerową z centrum Krakowa. Jadąc drogą także możemy zobaczyć wiele ciekawych zabytków. Są to między innymi: Bulwary Wiślane, Kazimierz, Podgórze, Klasztor Cystersów, Kombinat Nowej Huty, Zalew Nowohucki, Dworek Matejki. Jak widać ciekawych miejsc jest sporo. Każdy będzie zadowolony. Cała trasa w obie strony to tylko 30-40 kilometrów.
  3. Kraków – Lasek Wolski – Kraków – Jest to także popularna trasa rowerowa w Krakowie. Jednak jest bardziej wymagająca od innych. Wszystko dlatego, że to jest zalesione wzgórze. Aby ruszyć w tę trasę trzeba na pewno mieć dobrą kondycję fizyczną. To jest w tym przypadku ważne. Mimo, że trasa wynosi od 30 do 50 kilometrów, no to jednak można się trochę zmęczyć. Jednak na pewno piękne widoki i zabytki wynagrodzą wysiłek. Co można zobaczyć jadąc tą trasą? Otóż popularnymi zabytkami są: Kopiec Kościuszki, Las Wolski, Kopiec Piłsudskiego, Klasztor Kamedułów, Krakowskie Zoo, Klasztor Benedyktynów w Tyńcu.
  4. Kraków – Pieskowa Skała – To bardzo łatwa trasa, której odległość do pokonania wynosi ponad 25 kilometrów. Warto nią jechać dla samych przepięknych widoków.
  5. Mysłowice – Kraków – Ta trasa jest dość długa, gdyż odległość jaką trzeba pokonać wynosi ponad 77 kilometrów. Jednak jest umiarkowana. Jest to fajna trasa dla osób, które uwielbiają jeździć na długie wycieczki.
  6. Kraków – Ojców – Kraków – Jeśli chodzi o tę trasę to jest umiarkowana pod względem trudności. Do pokonania jest aż 59 kilometrów. Trasa jest dobra dla osób, które mają wyrobioną kondycję i dla takich, które lubią długie trasy. Warto dodać, że krajobraz jest przepiękny.
3.7/5 - (liczba ocen: 3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.