Polska

Najlepsze Bary Mleczne w Opolu

Bary mleczne chyba zawsze będą na topie. Nawet jeżeli chodzi o osoby, jakie na co dzień kochają stołować się w drogich restauracjach. Zawsze najdzie je ochota na to, aby zjeść coś, co przypomina swojską, lokalną kuchnię, której nie można odmówić uroku. Na szczęście takich barów mlecznych nie brakuje w Polsce. Niektóre z nich ulokowane są na mapie Opola. Gdzie dokładnie w Opolu można znaleźć naprawdę dobre bary? Oto ich krótka lista.

1. Starówka Bar Mleczny

Widząc taką nazwę, chyba nikt nie będzie miał wątpliwości co do tego, gdzie ten bar mleczny można znaleźć. Fajne, stylowe miejsce, gdzie można zatrzymać się na leniwy posiłek lub na coś, co będzie można zjeść w biegu, jeżeli ktoś nie ma dużo czasu. Dania, jakie serwowane są w Starówce, wyłożone są zawsze na ladzie, ale zawsze są ciepłe. Nikt nie musi obawiać się tego, że otrzyma coś nieświeżego. Wśród dań głównych znaleźć można kotlet schabowy, filet z kurczaka, klopsiki drobiowe z sosem brokułowym. Może ktoś będzie chciał się pokusić na zjedzenie naleśników z serem lub jabłkiem. Tutejsi kucharze polecają również krokiety z mięsem lub kapustą i grzybami. Takich frykasów jest tu naprawdę bardzo dużo.

Adres: Krakowska 19, Opole

2. Bar Pierożek

Chyba nikt nie ma wątpliwości co do tego, że można tu zjeść smakowite pierogi. Podawane są one na różne sposoby. Z soczewicą i czerwoną fasolą, na słodko z białym serem, z jagodami, z truskawkami, z borówką amerykańską, ruskie, z mięsem, z kapustą i grzybami – wymieniać można bez końca. Zamiast więc czytać, lepiej przyjść tu na pierogi. A jeżeli ktoś nie ma ochoty na pierogi, to może spróbować innych dań, jakie można znaleźć w karcie. Gołąbki z ryżem, gołąbki wegetariańskie, kluski śląskie z sosem ciemnym – każdy będzie w stanie znaleźć coś dobrego i smacznego, dzięki czemu o obiad w domu nie będzie musiał się martwić.

Adres: Księdza Hugona Kołłątaja 6, Opole

3. Bar Krokiecik

Wiele osób wychwala ten lokal m.in. za to, że w środku znaleźć można uśmiechniętą obsługę. Panie zawsze są w stanie doradzić, jeżeli ktoś nie do końca jest pewny tego, na co tak naprawdę ma ochotę. Oczywiście, nie brakuje tu doskonale znanych wszystkim klasyków. Wśród nich można wymienić pomidorową, krupnik, kapuśniak i dwa rodzaje barszczu. Jednak nie każdy jest w stanie najeść się samą zupą, więc w lokalu nie brakuje dań głównych. Krokiecik poleca gołąbki z mięsem i ryżem, krokiety z różnymi nadzieniami, pierogi z kapustą i pieczarkami. W związku z tym, że jest to śląski lokal, nie może tu oczywiście zabraknąć klusek śląskich.

Adres: plac Teatralny 13, Opole

4. Bar obiadowy GASTROFAZA

Wszechstronny lokal, który już od wielu lat dba o to, aby każda osoba była w stanie zjeść coś naprawdę dobrego. Nie tylko smak się u nich nie zmienia (w pozytywnym tego słowa znaczeniu), to można być pewnym tego, że ceny również nie są tu zawyżone. Wiele osób pojawia się tu często, ponieważ zawsze mogą oni liczyć na naprawdę smaczne obiady. Do tego istnieje możliwość zorganizowania tutaj imprez okolicznościowych. Jeżeli chodzi o szczegóły, to wszystko należy omówić z obsługą lokalu, która na takie wyjątkowe okoliczności poleca same wyborne dania. Jeżeli tylko ktoś będzie chciał, to ma możliwość zamówienia u nich dań na wynos.

Adres: Krakowska 51/9, Opole

5. Zaułek Franciszkański Smak Bar

Jest tu wszystko, co tak naprawdę charakterystyczne jest dla kuchni polskiej oraz śląskiej. Wymienić tu można m.in. pierogi ruskie, pierogi franciszkańskie, pierogi z wołowiną, pierogi z malinami. Nie brakuje oczywiście takich smakowitości jak: barszcz, rosół, jarzynowa. Warto wejść na ich stronę, aby przekonać się, że zawsze będzie można zjeść tu coś naprawdę dobrego. Smak Bar otwarty jest od poniedziałku do piątku. W niedzielę obsługa robi sobie wolne po to, aby zebrać siły na kolej tydzień i następne osoby, jakie będą chciały spróbować tutejszych specjałów.

Adres: Franciszkańska 1, Opole

6. Quchnia

Prawdziwa kuchnia polska czeka na wszystkich w Quchni. Widać, że obsługa do każdego klienta podchodzi w sposób indywidualny, zawsze upewniając się, czy smakują im poszczególne potrawy. Wystrój jest typowo nowoczesny, przez co nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że znajduje się w barze mlecznym. Jeżeli jednak na talerzu znajdą się takie smakowitości, to chyba nikt nie będzie narzekał na to, że wybrał taki, a nie inny lokal.

Adres: Oleska 14, Opole

7. Bar Chaberek Andrzej Osiński

Obsługa stara się, aby wszystkie potrawy, jakie podają swoim klientom, zawsze były świeże. Nie używają oni konserwantów, dzięki czemu smak poszczególnych dań jest jeszcze lepszy. Wnętrze urządzone jest w stylu nowoczesnym. Lokal jest jasny i bardzo przestronny. W karcie dań czekają takie propozycje jak: pierogi ruskie, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi z mięsem, żurek, flaczki, barszcz z krokietem, barszcz z uszkami, gulasz wieprzowy, kotlet schabowy, filet z dorsza, filet z miruny. To tylko kilka przykładowych propozycji, jakie można zamówić tutaj na miejscu lub zabrać ze sobą na wynos.

Adres: Chabrów 31, Opole