Polska

10 Najlepszych Restauracji w Sanoku 🍛

Wielu osobom Sanok kojarzy się przede wszystkim z mistrzem Beksińskim. Właśnie z tego miasta artysta pochodził i to właśnie tutaj można podziwiać największy zbiór jego prac. To dawne królewskie miasto ma sporo do zaproponowania turystom i na szczęście również w materii kulinarnej.

1. Restauracja Stary Kredens

Restauracja Stary Kredens w Sanoku działa nieprzerwanie od kilku lat, bezustannie ciesząc się fantastyczną renomą. To przede wszystkim miejsce, w których króluje kuchnia polska. Warto tutaj zajrzeć i skosztować przynajmniej wybitnego żurku.

2. NoBo

NoBo restauracja to kuźnia podkarpackich smaków. Miejsce o doskonałym wystroju i atmosferze. Lokal serwuje również doskonałej jakości włoskie pizze.

3. Restauracja Finezja

Restauracja Finezja to dobrze zorganizowane miejsce, w którym postawiono przede wszystkim na kuchnię polską. Można wobec tego skosztować pysznej zupy grzybowej, żurku z jajkiem czy wybitnych gołąbków z kaszą. Menu jest dosyć obszerne, a zatem każdy znajdzie coś dla siebie.

4. Gospoda Pod Białą Górą

Gospoda Pod Białą Górą to klimatyczne miejsce z bardzo dobrym jedzeniem. Polska kuchnia dominuje, aczkolwiek można załapać się również na pyszne akcenty podkarpackie.

5. Wyszynk Sanocki

Tuż przy rynku znajduje się Wyszynk Sanocki. To przepięknie urządzony lokal, w którym będziemy mogli skosztować dań kuchni polskiej. Warto skusić się na tatar wołowy oraz placki ziemniaczane po bieszczadzku. Lokal serwuje także bardzo dobrą pizzę.

6. Pod Zegarem

Pod Zegarem to pizzeria znajdująca się na rynku. Miejsce oblegane i uwielbiane przez mieszkańców Sanoka. Z pewnością warto się tutaj wybrać, jeżeli tylko należymy do grona miłośników dobrej pizzy.

7. Daga Jaga

Daga Jaga to jedno z tych miejsc, które cieszy się wspaniałą opinią i właściwie trudno się temu dziwić. Polsko-włoskie smaki sprawiają, że chce się tutaj wracać.

8. Proziakownia

Proziakownia to kulinarna niespodzianka, którą należy wytłumaczyć. Lokal serwuje proziaki, a zatem pszenne placki, choć wzbogacone różnymi dodatkami. Z całą pewnością warto tutaj zajrzeć i na własnej skórze przekonać się, czym są proziaki.

9. Restauracja Pizzeria Xavito

Restauracja Pizzeria Xavito to lokal, w którym pizza znajduje się na absolutnym piedestale. Trzeba jednocześnie przyznać, że jest wyjątkowo dobra, a zatem warto się tutaj wybrać na rodzinną biesiadę we włoskim stylu.

10. Restauracja OFF ROAD

Restauracja OFF ROAD to lokal serwujący wybitne burgery, placki po węgiersku, tarty oraz pierogi. Różnorodność to domena tego lokalu. Jedzenie jest pyszne, a obsługa doskonale porzygotowana do swojej pracy.