Polska

Najciekawsze trasy rowerowe w Koszalinie

trasy rowerowe koszalin

Wiosna i lato to najlepszy czas, by przesiąść się na rower. Turystyka rowerowa kwitnie i ma się bardzo dobrze. Modę na jazdę na rowerze widać zarówno w mniejszych, jak i większych miastach. Rower przestał nam służyć już tylko jako środek transportu, pozwala też przyjemnie spędzić czas oraz ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie. Nic dziwnego, że w każdym mieście znaleźć można ciekawe trasy rowerowe. Przedstawiamy najlepsze trasy rowerowe w Koszalinie.

Koszalin to miasto z dobrze rozbudowaną siecią ścieżek rowerowych. Dzięki temu można zwiedzić miasto i okolice na dwóch kółkach. Poruszając się jednośladem można miasto przejechać wzdłuż i wszerz. Można także, bezpiecznie udać się do Mielna.

Najlepsze trasy rowerowe w Koszalinie

1. Z Koszalina do Mielna

To jedna z najpopularniejszych tras rowerowych. Jest oblegana zwłaszcza wiosną i latem. Trasa liczy około 12 kilometrów i pozwala na bezpieczne dotarcie nad morze. Co ciekawe do Mielna z Koszalina można dotrzeć bezpieczną ścieżką rowerową z każdego zakątka miasta. Jadąc w średnim tempie już po 40 minutach znajdziemy się nad morzem.

2. Szlak Jamneński

Trasa licząca niewiele ponad 22 kilometry. Trasa nie jest zbyt wymagająca i sprawdzi się na rekreacyjny, rodzinny wypad. Trasa jest bardzo malowniczo poprowadzona. Podczas wycieczki mijamy zespół dworsko-parkowy w Mścicach czy elektrwnię wodną w Jamnie. Trasa w ciekawy sposób łączy Forum Koszalin / Wodną Dolinę z przystanią w Jamnie. Podczas tej wyprawy można skorzystać z Koszalińskiego Roweru Miejskiego.

3. Szlak PEŁNIKA EUROPEJSKIEGO

To trasa licząca około 24 kilometry, dla średniozaawansowanych rowerzystów. Szlak powstał w ramach europejskiego projektu ekologicznego, promującego aktywną formę spędzania wolnego czasu. Trasa wiedzie nasypami, drogami brukowymi, żużlowymi i asfaltowymi. Podczas wycieczki przejeżdża się przez park w Bobolicach. Trasa wiedzie również leśną drogą, nad niewielkim, malowniczym strumykiem. Podczas przejażdżki zobaczyć można liczne źródliska i wąwozy. Szlak kończy się w Grzybnicy na „Kamiennych Kręgach”, które są zabytkiem archeologicznym.

4. Trasa rowerowa Poznaj Parnowo

Trasa liczy ponad 47 kilometrów i przeznaczona jest dla średniozaawansowanych rowerzystów. Trasa ma charakter pętli i wiedzie terenami usytuowanymi na zachód od Koszalina. Podczas wyprawy rowerzyści robią pętle wokół jeziora w Parnowie.

5. Szlak Z Greenwaya nad morze

Trasa liczy ponad 27 kilometrów. Koszalińska część jest łącznikiem szlaku Greenway ze szlakami nadmorskimi. Trasa biegnie nasypami po zlikwidowanej po wojnie kolejne wąskotorowej Manowo – Polanów. Podczas wyprawy można zobaczyć szachulcowe domy w Węgorzewie, pałac w Nacławiu czy aleję bukową Nacław-Jacinki, której widok zapiera dech w piersiach. Trasa nie jest zbyt trudna, ale wymaga odpowiedniego przygotowania roweru przed wyprawą. Podczas wycieczki zwiedzić można drewnianą kaplicę pustelni franciszkańskiej na Świętej Górze Polanowskiej.

6. Bursztynowa Trasa

Czterdziestokilometrowa trasa dla średniozaawansowanych. Wymaga przygotowania do jazdy na rowerze. Miłośnicy jednośladów poruszają się przez tzw. Kozdrówkę, czyli najlepszą trasę rowerową w regionie. Trasa w głównej mierze prowadzi przez las, gdzie możemy rozkoszować się odgłosami przyrody. To idealna trasa dla tych, którzy chcą odpocząć od codziennego zgiełku i hałasu. Na trasie znaleźć można także Bursztynowy Pałac, który usytuowany jest w Strzekęcinie. Pałac ma przepiękny ogród.

Koszalin jest idealny miejscem dla miłośników turystyki rowerowej. To miast z dobrze rozwinięta infrastrukturą rowerową. Liczne ścieżki rowerowe i ciekawe szlaki, sprawiają, że miłośnicy rowerowych wycieczek spędzą aktywnie i miło czas w Koszalinie.