Polska

Najlepsze Kluby i Dyskoteki w Sopocie

taniec

Sopot od lat przyciąga swoim magnetyzmem rzesze turystów. Nic w tym dziwnego, w pełni sobie zasłużył na swoją sławę.

Nie ma chyba osoby, która chociaż raz nie usłyszałaby terminu Opera Leśna, czy sopockie, drewniane molo, które jest najdłuższe w całej Europie.

To tutaj od wieków przybywała artystyczna i inteligencka część Polski. Tu kąpieli słonecznych zażywali przybyli goście z Polski i ze świata. Wreszcie w Sopocie każdy rodak podziwia potęgę morskich fal, siedząc na piaszczystej, szerokiej plaży.

Miasto przyciąga także amatorów udanej zabawy na tanecznych parkietach. Szczególnie w trakcie weekendu można zauważyć większe zainteresowanie przyjezdnych, zwłaszcza ze stolicy, miejskimi klubami muzycznymi oraz dyskotekami.

Dużo miejsc jest godnych polecenia, dla każdego znajdzie się także coś interesującego. Poniżej przedstawiamy 10 najlepszych dyskotek w Sopocie.

1. Sfinsks

Sfinsks 700 przy Alei Franciszka Mamuszki 1 to klub muzyczny, który pragnie połączyć wszystkie gusta. Na imprezowiczów czekają dwie osobne sale. W jednej prezentowane są ostrzejsze brzmienia, w drugiej łagodne, bardziej wpisujące się w chillowe brzmienia. Sale są przestronne, wyposażone w osobne bary, co sprawia że nie tylko można usiąść i chwilę porozmawiać, jak i tańczyć do białego rana, bez nadmiernego tłoku. Do tego dużym atutem miejsca jest przepyszna kuchnia. Natrafić tu można także na nietuzinkowe koncerty.

2. Kiss Ass

Kiss Ass to propozycja dla miłośników starych, rockowych brzmień. Klub znajduje się przy ulicy Grunwaldzkiej 6 w Sopocie. Tutaj bezkarnie można zapalić na sali, która niestety przy rosnącej popularności, może być zbyt mała. Stali bywalcy chwalą niewygórowane ceny za alkohol.

3. Zła Kobieta

Klub nocy usytuowany w Krzywym Domku, przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 53 przyciąga przede wszystkim amatorów tańca do białego rana. Prezentowana muzyka jest różnorodna, bawić się zatem można przy nowych, jak i nieco starszych kawałkach.

4. Unique Club Sopot

Unique Club Sopot przy Placu Zdrojowym 1 to miejsce, które trudno pominąć, bo usytuowane jest w samym centrum turystycznym miasta. Co weekend odbywają się ciekawe, muzyczne, tematyczne wieczory. To także modne miejsce, w którym stali bywalcy organizują imprezy firmowe, urodzinowe, wieczory panieńskie, czy kawalerskie.

5. Klub nocny Wtedy

Klub w Sopocie, przy ulicy Tadeusza Kościuszki 16 to miejsce, gdzie naprawdę można się poczuć swobodnie, bez niepotrzebnej presji. Ściągają do niego osoby, które pragną się dobrze bawić, bez zbędnego tłumu. Z reguły wybierany jest przez młodych dorosłych, raczej nie spotyka się tu nastolatków. Chętnie przychodzą tu również zaprzyjaźnione małżeństwa.

6. Viva Club

Viva Club Sopot to kolejny klub, do którego można bardzo łatwo dostać się, będąc w Sopocie, bowiem znajduje się przy Alei Franciszka Mamuszki 2. Można tu posłuchać na żywo wielu, różnych przedstawicieli polskiej sceny muzycznej podczas biletowanych koncertów. Zadowoleni powinni być amatorzy klubowych brzmień, jak i miłośnicy ostrych, rockowych gitar.

7. Klub Tan

Teraz propozycja dla tych, którzy nie lubią nadmiernego, przytłaczającego zgiełku miasta i hałasu. Klub Tan bowiem, daje poczucie większej intymności, z powodu ciekawego, wyrafinowanego wystroju. Dominują tu drewno, marmury oraz ciemne, głębokie odcienie. Wszystko kryje się przy ulicy Bohaterów Monte Cassino 63/6 Centrum Haffnera w Sopocie. Na imprezowiczów czekają dwa, zróżnicowane tematycznie parkiety, ciekawy bar i miła obsługa.

8. Avangarda Beers & More

Avangarda Beers & More to ciekawe miejsce na mapie Sopotu. Znajduje się przy ulicy Dworcowej 7c/1. 6.1 Nie tylko napić się tu można dobrego piwa, ale i potańczyć oraz uczestniczyć w wydarzeniach kulturalno-rozrywkowych. Na klientów czeka także przepyszna kuchnia.

9. Party Buddy-Pub Crawl

Party Buddy-Pub Crawl to miejsce dla każdego, bo wszyscy są mile widziani. Znajduje się w centrum: Ulica Bohaterów Monte Cassino 53. Świetnie odnajdą się tu pojedyncze osoby, jak i naprawdę duże grona. Klub oferuje wiele atrakcji od gier towarzyskich, strzelnicę, gry, po shisha bar. Turyści bardzo chwalą to miejsce, ponieważ łatwo tu poznać innych podróżujących i zainicjować wspólne znajomości. W razie potrzeby obsługa służy swoim profesjonalizmem oraz pomocą. Co ciekawe, do Party Buddy chętnie zaglądają zagraniczni odwiedzający, ponieważ łatwo i komunikatywnie można się tam porozumieć. Często jest to również punkt spotkań dla wycieczek, czy osób które proponują wynajem pokoju lub bycie przewodnikiem po Sopocie i całym Trójmieście.

10. Spatif

Spatif Pub-Klub Środowisk Twórczych to jeden z najbardziej zaskakujących miejsc w Sopocie. Dawniej było to miejsce, do którego tłumnie ściągała cała śmietanka artystyczna Polski. Dziś to miejsce otwarte na każdego, bez specjalnych zaproszeń, czy przynależności do odpowiedniej kasty. Można tam spotkać ludzi w różnym wieku, którzy wspólnie się doskonale bawią. Co ciekawe, muzyka jest odpowiednio dobierana przez dj tak, aby zadowolić wszystkich przybyłych, co podkreślają stali bywalcy.