Ciekawostki

10 Interesujących Informacji i Ciekawostek o Tosa Inu

Tosa Inu
źródło: Pleple2000 / Wikipedia

Tosa inu to bezsprzecznie jedna z najciekawszych psich ras na całym świecie. W Polsce niestety nie jest zbyt dobrze znana, ale bezapelacyjnie warto zapoznać się z ich sylwetką. Nazywane „psami samuraja”. Są pod wieloma względami tajemnicze, ale również są istną kopalnią wielu wspaniałych ciekawostek. Dlatego zdecydowanie warto zapoznać się z tymi najlepszymi z nich, by jeszcze bardziej przybliżyć ich sylwetkę.

1. Masywne psy

Tosa inu znane są z tego, że są niesamowicie masywnymi psami. Pomimo swojej ogromnej masy posiadają one niezwykle elegancki wygląd. Ich waga potrafi sięgać nawet do 90 kg.

2. Dominacja

Psy tego typu zdecydowanie chełpią się w dominacji. A co za tym idzie, najlepiej rozwija się wtedy, gdy jego właściciel jest opanowany, jak i również przy tym pewny siebie.

3. Odwaga

Interesujący jest również w ich przypadku fakt, że są jednymi z najodważniejszych psów, gdy weźmie się pod uwagę wszystkie psie rasy. Idealnie nadaje się do stróżowania, jak i również ochrony swojego terytorium.

4. Brak akceptacji innych zwierząt

Nawiązując do powyższej ciekawostki, pojawia się automatycznie kolejna, która jasno mówi, że tosa inu raczej nie akceptuje innych zwierząt, a szczególnie takich, które są mniejsze od niego.

5. Problemy zdrowotne

Mimo swojej ogromnej masywności tosa inu należą niestety do grupy psów, które podatne są na różnorakie problemy zdrowotne. Najczęstszymi spotykanymi są dysplazja stawów zarówno łokciowych, jak i również biodrowych.

6. Nie szczekają

Interesujący jest w ich przypadku także fakt, że należą one do psów, które praktycznie nie szczekają ani nie warczą. Trzeba jednak mieć się na baczności, gdyż jak wyczuje zagrożenie, to atakuje bez wahania.

7. Agresja

Warto z tego miejsca zauważyć, że tosa inu jest w Polsce wpisany na oficjalną listę psów wykazującą duże skłonności do agresji.

8. Japonia

Pierwsze wzmianki na temat tej rasy pojawiły się już setki lat temu. Świadczyć może o tym fakt, że było to na początku czternastego wieku na terenie Japonii.

9. Przeznaczenie

Na początku rasa tosa inu była przede wszystkim przeznaczona do walk, ale takich bez rozlewu krwi.

10. Krew

Niesamowity jest fakt, że współczesne tosa inu mają w sobie krew buldogów, mastifów, dogów niemieckich, a nawet bernardynów.